Archív článkov

archív článkovarchív aktualít

Vypisuju posledných 30 článkov.

25.5.Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy AkadémieJozef KomornýMládežnícke súťaže sa pomaly blížia ku koncu, odohrať zostávajú posledné 3 kolá. V uplynulom týždni cestovala U19 na dôležitý súboj do B. Bystrice a zápas sa skončil remízou. Mladšie dorasty najskôr predohrávali v týždni zápasy v Žiline, počas víkendu si zmerali sily doma s Trnavou. Starší žiaci (U15 + U14) priviezli 6 bodov z Karlovej Vsi, keď vyhrali zhodne 2:0. Mladší (U13 + U12) hrali doma s D. Stredou a žiačky rovesníčky z rovnakého klubu deklasovali už do polčasu.
25.5.Alan Kováč vstúpil do klubovej histórieJozef KomornýV pondelok 22. mája oslávil svoje 24. narodeniny Alan Kováč. V piatok, v rozlúčkovom zápase FK Senica so sezónou 2016/2017, si dal predčasný narodeninový darček v podobe víťazného góle do siete Spartaka Trnava.
21.5.Záhoráci sa stého víťazstva predsa len dočkaliSEN - TRN 1:0, 32.kolo | Jozef KomornýV rozlúčkovom stretnutí so sezónou 2016/2017 vyhrali futbalisti FK Senica v krajskom derby nad Spartakom Trnava najtesnejším rozdielom 1:0, čím zaokrúhlili počet svojich víťazstiev v najvyššej súťaži na rovných 100. Svojmu súperovi ním zobrali aj poslednú nádej na vybojovanie si miestenky do pohárovej Európy. Rozhodujúci gól dal v 70. minúte Alan Kováč, ktorý rozhodol aj predchádzajúce stretnutie na súperovom ihrisku, kde vyhrala Senica rovnako 1:0.
19.5.Minútoví KučerovciJozef KomornýV ostatnom kole futbalistov FK Senica v Žiline si odkrútil svoj fortunaligový debut v jeho drese Lukáš Kučera, keď v 90. minúte vystriedal Tomáša Briganta.
19.5.Najbližším súperom futbalistov FK Senica bude FC Spartak TrnavaJozef KomornýA bude to posledné vystúpenie futbalistov FK Senica v súťažnom ročníku 2016/2017, nakoľko v poslednom 33. kole Fortuna ligy budú mať voľno, keďže by mali hrať so Spartakom Myjava, ktorý sa po jesennej časti zo súťaže odhlásil.
16.5.Vojtech Šimek oslávil 70. narodeninyJozef KomornýMesiac máj je bohatý na narodeninových oslávencov, našich súčasných či bývalých futbalistov či funkcionárov. Dnes zablahoželáme narodeným v prvej polovici mája. Bližšie si predstavíme Vojtecha Šimeka, ktorý v sobotu 13. mája oslavoval jubilejné 70. narodeniny.
15.5.Zo Senice za majstrovským titulomJozef KomornýV zimnom prestupovom termíne prestúpil Samuel Mráz z FK Senica do MŠK Žilina a po pár mesiacoch už oslavoval s novým klubom majstrovský titul. Tomu sa povie úspech ako hrom.
13.5.Po bláznivom závere sme v Žiline prehrali o jeden gólZIL - SEN 3:2, 31.kolo | Ivan Tobiáš, foto: MŠK ŽilinaPosledný zápas na ihrisku súperov v tomto ročníku sme odohrali na pôde majstrovskej Žiliny. Domáci si postupne vypracovali pohodlný náskok, keď všetky tri góly strelili naši bývalí hráči. Zverenci trénera Mentela však boli v zápase nebezpeční aj v útoku a v nadstavenom čase sa im podarilo streliť dva góly, keď sa trafil Kováč a Kopičár.
12.5.Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy AkadémieJozef KomornýV 18. týždni odohrali mládežnícke družstvá ďalšie zápasy. Nedarí sa U19, ktorá v Michalovciach hladko prehrala, hoci do polčasu držala s favoritom nerozhodný výsledok. Mladšie dorasty dohrávali zápasy v Bratislave so Slovanom. Lepšie sa darilo U17, ktorá priviezla z horúcej pôdy bod. U15 aj U14 prehrali v Nitre, U13 porazila jednoznačne doma Karlovu Ves, U12 rovnakému súperovi podľahla.
12.5.PREVIEW: Posledný zápas na ihrisku súpera odohráme v sobotu v ŽilineJozef KomornýNajbližším súperom Záhorákov budú žilinskí Šošoni. Bude to náš posledný zápas v tomto ročníku na ihriskách súperov. Hrať sa bude v sobotu 13. mája so začiatkom o 19. hodine pred kamerami RTVS.
7.5.Po vyrovnanom priebehu tesná prehra s RužomberkomSEN - RUZ 1:2, 30.kolo | Ivan TobiášV predposlednom domácom vystúpení v tejto sezóne zverenci trénera Mentela tesne podľahli Ružomberku 1:2. Vyrovnaný zápas rozhodla posledná 15-minútovka, v ktorej najskôr išli do dvojgólového vedenia hostia, Seničania znížili v poslednej minúte zápasu.
5.5.PREVIEW: Ďalší pokus o 100. víťazstvo proti RužomberkuJozef KomornýUž len tri zápasy ostávajú odohrať senickým futbalistom vo Fortuna lige ročníka 2016/2017. Najbližším súperom budú futbalisti z Liptova - MFK Ružomberok, v sobotu 6. mája o 19.00 hodine.
4.5.Adrián Kopičár v súboji zručností štvrtýJozef KomornýVíťazom súboja zručností, ktorý sa uskutočnil v Poprade pred finálovým zápasom Slovnaft Cupu MFK Skalica - Slovan Bratislava, sa stal Pablo Joaquin Podio zo ŽP Šport Podbrezová a zaslúži si tak ocenenie najvšestrannejší hráč najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy pre sezónu 2016/17.
29.4.Finalisti súboja zručnostíJozef KomornýV pondelok 1. mája sa bude v Poprade hrať finálový zápas futbalového Slovnaft Cupu, ktorého aktérmi budú MFK Skalica a ŠK Slovan Bratislava.
28.4.Kvíz časť #2: Najlepší fanúšik FK SenicaJozef KomornýPripravili sme druhú časť nášho kvízu. Ako dobre poznáte náš klub? Vyplňte kvíz a zapojte sa do súťaže o dres FK Senica podpísaný hráčmi A-tímu.
27.4.Najbližším súperom Záhorákov bude Dunajská StredaJozef KomornýNa tri dni sú rozdelené zápasy 29. kola futbalovej Fortuna ligy. FK Senica si v ňom zmeria sily s veľmi nepríjemným súperom, ktorým bude FK DAC 1904 Dunajská Streda.
27.4.Po statočnom výkone tesná prehra v D. StredeDST - SEN 1:0, 29.kolo | Ivan TobiášNetradične vo štvrtok sme nastúpili na Žitnom ostrove. V novej DAC aréne podali zverenci trénera Mentela bojovný výkon. O osude stretnutia rozhodla štandardná situácia v 76. minúte, po ktorej strelil jediný gól Pačinda. Seničania sa za predvedený výkon určite hanbiť nemusia.
23.4.S Podbrezovou zaslúžená deľba bodovSEN - POB 1:1, 28.kolo | Ivan TobiášV 28. kole sme privítali jesenné prekvapenie Podbrezovú. Hostia išli do polčasu do vedenia krásnym gólom Polievku, Seničania odpovedali po prestávke, keď penaltu premenil Kratochvíl.
21.4.Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy AkadémieJozef KomornýV uplynulom týždni pokračovali mládežnícke tímy ďalšími zápasmi. U19 odohrala kvalitný duel proti Trenčínu a body sa nakoniec delili. Nedarilo sa žiackym tímom, keď všetky štyri kategórie so svojimi súpermi prehrali. Pre U15 je prehra v Trenčíne prvou stratou bodov v jarnej časti. Výborne si počínali naše žiačky, keď rovesníčkam FC Union Nové Zámky uštedrili prvú porážku v súťaži, ktoré doteraz dokonca neinkasovali ani jediný gól!! Až prišli na Záhorie a zverenkyne trénera Richarda Opalka ich brankárku prekonali hneď trikrát.
21.4.Apríloví oslávenciJozef KomornýV apríli oslavujú svoje životné jubileá viacerí funkcionári, či súčasní i bývalí hráči, ktorí si obliekali senický dres.
21.4.Vylepšia si Záhoráci nepriaznivé štatistiky s Podbrezovou?Jozef KomornýEšte tri zápasy čakajú senických futbalistov na domácom trávniku v práve prebiehajúcom súťažnom ročníku. Ich najbližším súperom bude v nedeľu 23. apríla o 17:30 h ŽP Šport Podbrezová.
20.4.Príjemnejšie stretnutie po troch rokochJozef KomornýBežala 35. minúta stretnutia 1. ligy staršieho dorastu U19 Bardejov - FK Senica v sezóne 2013/2014. Hostia gólom Nikolasa Včelku už vyhrávali, keď tu prišlo k nezavinenému kontaktu dvoch hosťujúcich hráčov, Chiabera Chechelashviliho a Mateja Kosorína, po ktorom Matej nekoordinovane spadol na zem, udrel si hlavu a bez známok pohybu ostal ležať na trávniku.
15.4.Na ViOne sme prehrali gólom v 93. minúteZMO - SEN 2:1, 27.kolo | TASRV Zlatých Moravciach sme siahali po zisku bodu. Na gól Bariša v prvom polčase odpovedal po prestávke svojim prvým gólom v najvyššej súťaži Filip Blažek. V nadstavenom čase však rozhodol o prvom jarnom víťazstve domácich stopér Kapor.
14.4.Kvíz časť #1: Najlepší fanúšik FK SenicaJozef KomornýPripravili sme kvíz, ktorý sa skladá z dvoch častí a celkovo obsahuje 16 otázok. Ako dobre poznáte náš klub? Vyplňte kvíz a zapojte sa do súťaže o dres FK Senica podpísaný hráčmi A-tímu.
14.4.V auguste sme pri Žitave vyhrali gólom Turynu. Zopakujeme to aj zajtra?Jozef KomornýNajbližším súperom futbalistov FK Senica bude v zajtrajšom 27. kole Fortuna ligy FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble, ktorého trénerom je bývalý senický hráč Juraj Jarábek a jeho asistentom senický odchovanec Branislav Mráz.
13.4.Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy AkadémieJozef KomornýV 14. týždni sa opäť nedarilo dorasteneckým mančaftom. U19 vysoko prehrala na Slovane, U17 a U16 prehrali doma s Nitrou. Výborný zápas odohrala U15, ktorá porazila Trnavu a stále suverénne vedie súťaž. U14 so svojimi rovesníkmi hladko prehrala. Mladší žiaci hrali v Bratislave s Petržalkou - U13 vyhrala a U12 prehrala. Druhé jarné víťazstvo si pripísali na svoje konto žiačky.
12.4.S prvou polovicou jarnej časti všeobecná spokojnosťJozef KomornýOstatné kolo Fortuna ligy rozdelilo jej jarnú časť na dve rovnaké polovičky. Tá prvá patrí už minulosti, ta druhá je pred nami.
7.4.Prešovu sme podľahli najtesnejším rozdielomPRE - SEN 1:0, 26.kolo | Ivan Tobiáš, ilustračná fotoVo vyrovnanom zápase sme mali dve obrovské gólové možnosti, ale Kováč ani Turyna ich nepremenili. Domácim sa podarilo streliť rozhodujúci gól v 80. min a ukončili svoju 14 zápasovú sériu bez víťazstva.
6.4.PREVIEW: V piatok, netradične v Poprade, proti PrešovuJozef KomornýV piatok 7. apríla odohrajú futbalisti FK Senica stretnutie 25. kola Fortuna ligy na ihrisku Tatrana Prešov, najstaršieho slovenského klubu, ktorý bol založený už v roku 1989 a o rok v máji bude oslavovať 120 rokov od svojho založenia.
5.4.Sedem pokusov na jubilejné víťazstvoJozef KomornýFutbalisti FK Senica sú v najvyššej súťaži pred historickým míľnikom. Ich víťazstvo 1:0 s Michalovcami, ktoré svojim druhým gólom v červeno - modrom drese zaistil Miloš Kratochvíl, má poradové číslo 99, dočkáme sa toho jubilejného ešte v tejto sezóne? Mužstvo bude mať na to sedem pokusov, stane sa tak už v piatok v Poprade s Prešovom?