Slovenská reprezentácia do 19 rokov vyhrala turnaj v Japonsku!

15.8.2016 | Filip Holec, foto: Facebook SFZ

V mužstve figurovala až pätica Seničanov, navyše sa na turnaji predstavili aj Včelka s Nemčekom

Slovenská reprezentácia do 19 rokov sa stala víťazom jubilejného 40. ročníka medzinárodného futbalového turnaja SBS Cup v Japonskej Shizuoke. Zverenci trénera Milana Malatinského dokonca na turnaji ani raz neinkasovali.

V úvodnom zápase porazili po bezgólovej remíze výber Shizuoky do 18 rokov v penaltovom rozstrele.
V tomto zápase sa na ihrisku predstavili Jakub Krč a Matej Kosorin a Viktor Jedinák. Prvý menovaný odohral celý zápas a v rozstrele premenil svoj pokus z bieleho bodu. Kosorin nastúpil v 41. minúte a Jedinák hral necelý druhý polčas.

V druhom stretnutí proti Kostarike v základnej zostave nastúpili Benjamín Száraz, Peter Varga, Viktor Jedinák a Matej Kosorin. Náš výber zvíťazil v tomto zápase 2:0. Strelecky sa presadil náš odchovanec a hráč Vysočiny Jihlava, Nikolas Včelka. Mladí Slováci si tak vytvorili výbornú východiskovú pozíciu pred záverečným zápas proti domácemu Japonsku. Ten nakoniec reprezentácia do 19 rokov zvládla tiež a poradila si s hostiteľmi najtesnejším rozdielom 1:0.
Celý zápas odchytal Benjamín Száraz, v poli nastúpili Jakub Krč, Viktor Jedinák a Matej Kosorin. Krča striedal v 73. minúte Peter Varga, Jedinák odohral 70  a Kosorín 53 minút.

Slovenský výber prešiel celým turnajom bez zaváhania a zaslúžene si domov vezie trofej za celkové víťazstvo. Je pre nás veľkým potešením, že tento triumf nesie naozaj výraznú senickú stopu, naša akadémia mala v Japonsku naozaj početné zastúpenie a okrem našich súčasných hráčov boli v mužstve aj ďalší dvaja hráči so senickou minulosťou, Nikolas Včelka a Denis Nemček.
Celému tímu gratulujeme k výbornému výsledku na Ďalekom východe!