Adrián Kopičár v súboji zručností štvrtý

4.5.2017 | Jozef Komorný

Víťazom súboja zručností, ktorý sa uskutočnil v Poprade pred finálovým zápasom Slovnaft Cupu MFK Skalica - Slovan Bratislava, sa stal Pablo Joaquin Podio zo ŽP Šport Podbrezová a zaslúži si tak ocenenie najvšestrannejší hráč najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy pre sezónu 2016/17.

Za víťazom skončili Jakub Paur z Trenčína, Miloš Lačný z Ružomberka a štvrtý bol hráč FK Senica Adrián Kopičár.

Do prvého ročníka súboja zručností sa do postupových súťaží zapojilo 48 futbalistov, z každého klub Fortuna ligy štyria. Súťažilo sa v streľbei na minibránky, vo vzdušnom slalome, v triafaní brvna a v tvrdosti strely.

Kopičárovi sa najviac darilo v streľbe na minibránky, v tejto disciplíne bol najlepší a mal aj najlepší výsledný čas, čo znamená, že všetky disciplíny zvládol zo všetkých štartujúcich najrýchlejšie, za čo získal tiež body do celkového poradia.

Finále Súboja zručností - konečné poradie: 1. Pablo Joaquin Podio, Podbrezová, 40 bodov, 2. Jakub Paur, Trenčín, 39, 3. Miloš Lačný, Ružomberok, 37, 4. Adrián Kopičár, FK Senica, 35, 5. Erik Jirka, Trnava, 33.

Celkový čas: 1. Adrián Kopičár, 1:19,68 min., 2. Lačný, 1:24.11, 3. Jirka, 1:24.94.

Ešte pred finálovou súťažou fortunaligistov sa uskutočnil aj "Minisúboj zručností" futbalistov do 15 rokov, do ktorého každý klub nominoval jedného zástupcu. Z prvenstva sa tešil Tomáš Suslov z Prešova pred Dominikom Frťalom z Trenčína a Patrikom Bartošom zo Slovana Bratislava. Náš klub reprezentoval Patrik Opalek.