Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy Akadémie

12.5.2017 | Jozef Komorný

V 18. týždni odohrali mládežnícke družstvá ďalšie zápasy. Nedarí sa U19, ktorá v Michalovciach hladko prehrala, hoci do polčasu držala s favoritom nerozhodný výsledok. Mladšie dorasty dohrávali zápasy v Bratislave so Slovanom. Lepšie sa darilo U17, ktorá priviezla z horúcej pôdy bod. U15 aj U14 prehrali v Nitre, U13 porazila jednoznačne doma Karlovu Ves, U12 rovnakému súperovi podľahla.

1. liga starší dorast U19
MFK Michalovce - FK Senica  5:2 (0:0)
góly: M. Krišák, A. Beňo,

Senica: Kirka - Ducár, Novanský, Krišák, Nomilner - Ravas, Mader (36. Ratica), Martišiak, (64. Beňo) - Reľovský, Würst, Vida (51. Kučera)

Tréner Patrik Lipnický: „U súpera, ktorý hrá o majstra, a ktorý má vo svojom rade 3 - 4 rozdielových hráčov, sme odohrali zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme domácich herne predčili, rýchlou kombináciou, častými kolmými prihrávkami, rovnako aj individuálnymi prienikmi sme sa dostávali do sľubných prečíslení, vypracovali sme si tri veľké gólové príležitosti, zlyhali sme však v samotnom zakončení. Celkom dobre sme pracovali aj v defenzíve, keď sme okamžitým pressingom a dobrou pozičnou hrou dokázali získať veľa lôpt. V 2. polčase sme v rozpätí troch minút obrovskými individuálnymi chybami dopomohli súperovi k dvom gólom a prakticky z našej strany bolo po zápase. V ďalšom priebehu sme sa snažili s výsledkom ešte niečo urobiť, ale úbytok koncentrácie a psychických síl viedol k naším ďalším chybám, naopak domáci začali hrať uvoľnene a dorazili nás ďalšími gólmi.“

1. liga mladší dorast U17
ŠK Slovan Bratislava - FK Senica  1:1 (0:0)
gól: D. Meliš

Senica: Vajs - Vajda (66. Pakanec), Rosa, Mader, Zula (60. Hudcovský), Martišiak, Ratica, Zelníček, Meliš, Mička (64. Bevelaqua), Želonka

Tréner Ján Krupa: „Úvodných 15 minút sme na súpera vybehli, dobre sme kombinovali a mali sme jednu veľkú príležitosť. Potom sa hra vyrovnala a koniec polčasu zvládol lepšie súper, keď nás dostal pod tlak. Po zmene strán sme opäť začali aktívnou hrou, dostali sme sa do vedenia po krásnej kombinácií a efektívnom zakončení Meliša. Mrzí ma, že po našom gólevzápätí hneď inkasujeme. Posledných 20 minút sa hra presúvala z jednej strany na druhú a obe družstvá mohli daťvíťazný gól. My sme mali 3 gólové príležitosti, ktoré sme nevyužili. Teší ma, že sme dnes boli viac ako vyrovnaným súperom a chlapci hrali srdcom.“

1. liga mladší dorast U16
ŠK Slovan Bratislava - FK Senica  4:1 (1:1)
gól: M. Biksadský

Senica:Vrzala - Belica, Orság, Horniak, Mihál, Zelníček (60. Hoško), Stúpal, Mach, Udvorka (73. Meňuš), Milenky (56. Krišica), Biksadský

1. liga starší žiaci U15
FC Nitra - FK Senica  1:0 (1:0)

Senica:Chropovský - Bocko (58. Bevelaqua), Šúrek, Halaj, Gáth - Rampáček, J. Buchel, Vyletel - F. Buchel, Fila (44. Jablonický), Liška

Tréner Eduard Vilčinský: „Do zápasu sme vstúpili veľmi bojazlivo a nervózne, z čoho pramenili naivné chyby a šance súpera. Gól sme si doslova pýtali a ten prišiel po peknej akcii domácich. Prvý polčas sme prakticky neboli na ihrisku, súper nás prehral vo všetkých atribútoch. Podali sme jednoznačne najhorší kolektívny výkon, individuálne výkony boli takisto veľmi pod možnosti. Úvod druhého polčasu sme pridali na pohybe, agresivite a rýchlosti kombinácii, čím sme prebrali iniciatívu. Treba však uznať, že súper bol dnes lepší a zaslúžene zvíťazil. Predčil nás najmä v agresivite, kondičných parametroch a túžbe po víťazstve.“

1. liga starší žiaci U14
FC Nitra - FK Senica  3:1 (1:1)
gól: P. Hanáček (11)

Senica:Opalek - Prelec (43. Mach), Kudla, Čech, Kujovský - Czikora, G. Halabrín (34. Mangera), Koprna (50. Bogdalík) - Knap (43. Čmarada), Vrablic, Hanáček

Tréner Jozef Uhlár: „Domáci mali lepší vstup do zápasu, keď si vytvorili tlak, agresívne nás napádali. Výsledkom bolo ich strelenie gólu v 10. min, keď ľahkú strelu neudržal brankár Opalek a domáci útočník dorazil loptu do siete - 1:0. Po góle sme zlepšili hru, únik Vrablica domáci obranca zastavil faulom v 16-ke a nariadený pokutový kop Hanáček premenil - 1:1. V 2. polčase domáci začali opäť aktívnejšie a po našich chybách v obrane 2x skórovali, najskôr v 39. min stredom obrany prešiel domáci hráč a dal na 2:1, v 46. min sme nezachytili prienik domáceho útočníka cez ľavú stranu našej obrany a bolo 3:1. Naša hra sa postupne zlepšila, aj keď domáci boli futbalovejší, šance ktoré zahodili Bogdalík a Vrablic (sami pred brankárom) sa musia jednoducho premieňať, inak na lepší výsledok môžeme zabudnúť. Škoda, domácich sme mohli potrápiť viac. V tréningovom procese sa musíme viac zamerať na zdokonaľovanie ÚHK a ich zakončenie.“

1. liga mladší žiaci U13
FK Senica - FKM Karlova Ves  12:3 (5:0)
góly: D. Kudláč a M. Macho po 3, T. Krč 2, L. Jurka, P. Škodáček, T. Režnák, J. Vyletel

Senica: Kolínek - Mošovský, Vyletel, Hološka - Macho, Bíly, Krč - Kudláč (Sedláček, Ladislav, Surový, Režnák, Kadlečík, Čermák, Tomašovič, Barcaj, Škodáček, Štefík, Jurka, Horák)

Tréner Bíly Rudolf: „Po dvoch ustráchaných a nepresvedčivých zápasoch s Trenčínom a Slovanom sme si chceli opäť urobiť chuť do futbalu a hlavne užiť každú minútu na ihrisku, pretože to sme v minulých zápasoch akosi stratili. Chlapci od prvej do poslednej minúty pôsobili na ihrisku futbalovejšie a hlavne odhodlanejšie ako kvalitný súper z Karlovky, ktorý porazil Slovan a určite chcel potvrdiť víťazstvo aj u nás. My sme však v zápase dominovali vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene sme zvíťazili.“