Dvojgólový hrdina Podhorin

26.8.2017 | Vlado Miček

Napriek tomu, že sme v Poprade po hodine hry prehrávali s Prešovom 0:2, domov sme si odviezli bod za remízu 2:2. O oba presné zásahy sa postaral netradičný strelec Oliver Podhorin.

Zaujímavosťou je, že 25-ročný stopér prišiel do Senice z východu, a tak sa dá povedať, že východniar „potopil“ východniarov. Napriek tomu to najskôr vyzeralo, že práve on pomohol Prešovu na koňa. „Mrzí ma chyba, ktorej som sa dopustil pred úvodným gólom stretnutia. Našťastie nás ten gól v konečnom dôsledku nestál prehru,“ obzrel sa za úvodným gólom Podhorin.

Celkovo nemá z hľadiska výkonu na prvú časť stretnutia najlepšie spomienky: „Prvá štyridsaťpäťminútovka nám nevyšla podľa predstáv. Neplnili sme taktické pokyny, ktoré sme si povedali v šatni. Neboli sme dôrazní, všade sme boli neskoro.

Ani nástup do druhého dejstva sa nevyvíjal podľa predstáv senickej kabíny. „Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme čo najskôr vyrovnať a ísť za víťazstvom. Lenže stal sa pravý opak a my sme po hodine hry inkasovali druhý gól.

Potom už nasledovali v jeho podaní príjemnejšie momenty. Ako videl svoj premiérový zásah v drese Senice? „Prvý gól padol po štandardnej situácii. Jurij (Medveděv) zahrával štandardnú situáciu, ktorú poslal presne na moju hlavu a ja som loptu umiestnil do protipohybu brankára Taliana,“ ozrejmil prvý gólový moment senický obranca.

Dlho sa ale zdalo, že ani tento presný zásah nepomôže Senici k bodovému zisku. Prišla však štvrtá minúta nadstaveného času a gejzír radosti v tábore Záhorákov. Ten opäť obstaral odchovanec Michaloviec. „V závere sme mali aut na polovici súpera. Medveděv ho hodil do šestnástky, odkiaľ ho defenzíva ešte dokázala odvrátiť. Lopta sa dostala ku Kubovi Krčovi, ktorý ju okamžite vrátil do ohňa. V šestnástke sa odrazila ku mne, snažil som sa ju rýchlo prebrať a vypáliť. Našťastie sa to podarilo a bol z toho gól,“ dodal spokojný strelec.

Ako zlomový okamih videl moment, v ktorom padli obe červené karty zápasu – po jednej na každej strane. „Paradoxne od momentu, kedy sme prišli o jediného útočníka sme si začali vytvárať tlak na súpera. Ten vyústil do kontaktného gólu a na konci sme už hrali na riziko. Chceli sme za každú cenu vyrovnať a našťastie sa nám to v nadstavenom čase aj podarilo.

Napriek získanému bodu má však zo zápasu zmiešané pocity. „Podľa priebehu stretnutia musíme byť spokojní aj s bodom, ale pred zápasom sme chceli všetky tri,“ netajil ciele, s ktorými Seničania do Popradu cestovali.

Po vybojovanej remíze majú teraz futbalisti vo Fortuna lige dvojtýždňovú prestávku kvôli reprezentačným povinnostiam. Fanúšikovia v Senici však nebudú o futbal ukrátení. V utorok 5. septembra o 20:30 h sa na senickom štadióne odohrá kvalifikačný duel futbalovej reprezentácie do 21 rokov, ktorá privíta mužstvo Severného Írska.