Úspešný víkend našej mládeže

26.9.2017 | Vlado Miček

Máme za sebou ďalší týždeň a v mládežníckych kategóriách môžeme vysloviť spokojnosť. U19 si rozdielom triedy poradila s Bardejovom, prvého víťazstva sa dočkala aj U15 a máme aj víťazstvo so Spartakom Trnava v kategórii U16.

U19

FK Senica - Partizán Bardejov   4:0 (2:0)

Góly: 17., 66. a 79. P. Chovan, 5. K. Ravas

Zostava: D. Goga - F. Zaťko, L. Kučera, P. Novanský, N. Mihál, R. Begala, D. Martišiak, P. Chovan, J. Štefanka, M. Červeňák, K. Ravas (E. Závodský, M. Kozák, M. Totka)

Stano Macek, tréner: „Odohrali sme kvalitný zápas proti súperovi, ktorý chcel hrať futbal. Avšak tempo hry sme počas celého zápasu diktovali my a súpera sme nepustili do šance. Víťazstvo mohlo byť aj výraznejšie, nakoľko sme si vypracovali ešte viacero príležitosti. Teší nás výsledok, ale aj spôsob akým sme ho dosiahli.“

U17

Spartak Trnava - FK Senica   3:2 (3:1)

Góly: 9. S. Kuba, 69. D. Meliš

Zostava: A. Gurega - S. Orság, Š. Horniak, N. Belica, M. Biksadský, P. Udvorka, V. Mička, F. Hoško, M. Mihál, M. Želonka, S. Kuba (Š. Mach, P. Milenky, D. Meliš, A. Chupáň)

Vlado Včelka, tréner: „Zápas sme začali veľmi zle a nezodpovedne, keď už v 9. minúte sme po našich hrubých chybách v defenzíve prehrávali 0:2. V tej istej minúte sme znížili na 1:2 a zápas dostal nový náboj. Trnava bola 1. polčas herne lepšia a v poslednej minúte polčasu sme opäť po našej chybe inkasovali tretí gól. Do 2. polčasu sme prestriedali dvoch hráčov a naša hra sa zlepšila. V 69. minúte sme dali nakoniec po miernom tlaku kontaktný gól Melišom. Potom až do konca sa hralo zväčša na polovici Trnavy, ale vyťažili sme len štandardky, z ktorých sme hrozili. Trnava víťazstvo udržala. My sme si cestu za bodovým ziskom prehajdákali zlým výkonom v 1. polčase.“

U16

Spartak Trnava - FK Senica   0:1 (0:1)

Gól: 35. J. Buchel

Zostava: J. Šnirc - F. Bocko, V. Šúrek, M. Halaj, L. Jablonický, M. Šimurda, J. Buchel, M. Vyletel, F. Buchel, P. Liška, P. Kohút (T. Fila, M. Bevelaqua, A. Rampáček, R. Zelenka)

Edo Vilčinský, tréner: „V úvode zápasu sme sa neprispôsobili náročnému terénu a snažili sa riešiť herné situácie futbalovo a dané podmienky neadekvátne. Po zjednodušení a zrýchlení hry sme sa dostali do zápasu a začali mať navrch najmä vďaka vyhrávaným osobným súbojom. Veľmi nám pomohol gól zo štandardnej situácie. Druhý polčas sme na ihrisku dominovali, aj vďaka dobrému pressingu sme mali veľa gólových šancí. Trestuhodne sme ich však zahodili. Zápas sme mali vyhrať výraznejším rozdielom. Všetci chalani si zaslúžia pochvalu za príkladne nasadenie a túžbu po víťazstve. Individuálne výkony boli na vysokej úrovni.“

U15

FK Senica - Domino Bratislava   2:0 (2:0)

Góly: 18. D. Čmarada, 24. L. Koprna

Zostava: T. Odráška - R. Čech, A. Prelec, P. Hanáček, L. Koprna, G. Halabrín, E. Kujovský, D. Čmarada, E. Mangera, D. Bogdalík, K. Kudla (T. Knap)

Jozef Uhlár, tréner: „V zápase s Dominom sme chceli bodovať naplno, napriek tomu, že sme nemohli nastúpiť v kompletnom zložení pre opätovnú chrípku v mužstve. Do zápasu sme vstupovali aktívne, súpera sme napádali už pri rozohrávke, čo sa nám darilo a vytvorili sme si šance už v úvode stretnutia, no Čmarada 2x zaváhal. Do tretice všetko dobré, keď po rohovom kope Hanáčka už bol na správnom mieste a zblízka dorazil loptu do siete - 1:0. V 24. min Koprna svoje sólo zakončil gólom a viedli sme už 2:0. Tesne pred prestávkou mohol opäť Čmarada streliť gól, no z výhodnej pozície netrafil bránku. Hostia neprišli len brániť, snažili sa hrať i smerom dopredu, no naša defenzíva pracovala spoľahlivo až na jednu šancu, no včas zakročil Kudla. V 2. polčase sme sa akosi uspokojili, šance Koprnu a opäť Čmaradu zostali nevyužité, a keď hostia boli v ofenzíve neškodný, tešili sme sa my z prvého víťazstva v súťaži.“

U14

FK Senica - Domino Bratislava   5:0 (1:0)

Góly: 34., 53., 67. a 68. P. Škodáček, 70. F. Mošovský

Zostava: M. Kadlečík - M. Ladislav, T. Režnák, L. Jurka, M. Macho, A. Bíly, J. Vyletel, P. Škodáček, Z. Hološka, T. Krč (D. Surový, F. Mošovský, P. Sedláček)

Rudo Bíly, tréner: „Do zápasu sme vstupovali bez šiestich zranených a chorých hráčov, ale s cieľom hrať útočný, dominantný a nátlakový futbal. Od prvej do poslednej minúty sa hra odohrávala na súperovej polovici, kde sme hrali proti prehustenej obrane súpera. V 1. polčase som nebol spokojný s prístupom niektorých hráčov, čo sme si aj cez polčasovú prestávku vysvetlili. Po prestávke sme už ako tak plnili ciele, ktoré sme si pred zápasom dali. Chlapci hrali hlavne v krídelných priestoroch a vytvárali sme si veľké množstvo gólových príležitosti. Zápas mal skončiť ďaleko vyšším rozdielom, ale i tak chlapcom gratulujem k víťazstvu proti súperovi , ktorý vystrelil na našu bránu jednu strelu a urputne bojoval v defenzíve.“

U13 a U12 - zápasy na Slovane boli odložené na 25. októbra.

Doterajšie výsledky prípravky FK Senica:

U11

FK Senica - Domino Bratislava   8:2, góly: Mihok, Pavelka a Jurík po 2, Antálek, Bartoš

MFK Skalica - FK Senica   8:16, góly: Pavlík 6, Pavelka 4, Antálek 3, Fišan, Gabriel, Otrubčák

FK Senica - DAC Dunajská Streda   3:8, góly: Jurík, Pavelka, Mihok

Peter Baumgartner, tréner: „Keby mi niekto pred zápasom povedal, že odohráme celkom vyrovnaný zápas aj s celkom prijateľným rozdielom skóre, neveril by som mu. Chýbalo nám totiž osem hráčov zo zdravotných dôvodov, keď chlapci prechladli v predchádzajúcom MZ v Skalici, ktorý sa odohral v daždi. Z tých osem je šesť najlepších. Napriek tomu sme so súperom držali krok, rozhodla výkonnosť brankárov a nepremieňanie aj tých najvyloženejších šancí našimi útočníkmi. Nakoniec mohol zápas skončiť pre nás ešte lepšie, ale to by bolo nespravodlivé pretože súper si víťazstvo zaslúžil. Torzo našich hráčov doplnených dvomi hráčmi U10 si zaslúži napriek prehre pochvalu.“

U10

FK Senica - Domino Bratislava   19:7, góly: Čech 5, Mikula a Zloch po 4, Kopiar 3, D. Hološka, Švárny, Peter Pittel

FK Senica - DAC Dunajská Streda   17:14, góly: Švárny 6, Čech 4, Holič a Kopiar po 2, Zloch, Mikula, Jankovič

U9

FK Senica - Domino Bratislava   18:15, góly: Wolf 4, Ozimý 3, Zajíček, Patrik Pittel a Zelenka po 2, Vadrna, Fila, Glinda, Hrala, Nečas

FK Senica - Dunajská Streda   20:9, góly: Vadrna a Glinda po 5, Wolf a Petrík po 2, Zajíček, Patrik Pittel, Višváder, Hrala, Filípek, Žálec