Dorastenci zabrali, U17 dve výhry so skóre 11:1, úspešní aj žiaci a prípravky

23.10.2017 | Vlado Miček

Výborný týždeň majú za sebou predovšetkým dorastenci. Zo štyroch duelov zaznamenali tri víťazstvá a jednu remízu. Za zmienku stojí predovšetkým víťazstvo U17 v Nitre 5:1. Treba však pochváliť aj ostatné mužstvá, ktoré rovnako vzorne reprezentovali klub.

U19

Dohráva zápas v utorok 24.10. o 14:00 h na umelej tráve s FC Nitra.

U17

DOHRÁVKA 9. KOLO

FK Senica - Partizán Bardejov   6:0 (3:0)

Góly: 15., 42. a 57. Mička, 20. Mihál, 35. Meňuš

FK Senica: Gurega - Želonka, Orság, Mihál, Biksadský - Horniak - Mach, Vyletel - Mička, Meliš, Meňuš (Belica, Parma, Udvorka, Chupáň)

Vlado Včelka, tréner: „Tento zápas sme mali od začiatku až do konca pod kontrolou. Chceli sme súpera napádať už v jeho obrannom priestore a odoberať mu loptu, čo sa nám aj darilo. Dali sme tri pekné góly a vypracovali si aj niekoľko ďalších dobrých príležitostí. V druhom polčase sme pokračovali v tlaku a súpera sme nepúšťali do žiadnych šancí. Opäť sme dali tri góly a mohli sme pridať ešte ďalšie, ale naše nájazdy a šance sme nedotiahli až do konca. Náš súper v tomto zápase predviedol málo kvality, boli sme lepší asi vo všetkých ukazovateľoch a preto naše vysoké víťazstvo je úplne zaslúžené. Keď mám niekoho vyzdvihnúť z nášho mužstva, tak je to Vyletel a Mička. Ale všetci ostatní splnili to čo sme od nich očakávali.“

12. KOLO

FC Nitra - FK Senica   1:5 (0:3)

Góly: 4. Horniak (11 m), 36. Vlasák (vl.), 40. Meňuš, 68. Vyletel, 80. Orság

FK Senica: Gurega - Želonka, Orság, Mihál, Biksadský - Horniak - Mach, Vyletel - Mička, meliš, Meňuš (Belica, Hoško, Udvorka, Milenky)

Vlado Včelka, tréner: „Zápas sme začali dobre, súpera sme atakovali už v jeho obrannej zóne a mal s tým veľké problémy. Už v 4. minúte po faule na nášho hráča sme sa ujali vedenia z penalty Horniakom. Celý polčas sme súpera nepustili do šance a v 36. minúte Meňuš zahrával trestný kop a obrana domácich si dala vlastný gól. V 40. min. kopal priamy kop z 25 metrov Meňuš a lopta skončila v sieti. Po polčase sme viedli 3:0. Do druhej časti nastúpili domáci nátlakom a po rohu a zbytočnom faule v našej šestnástke znížili na 1:3 a cítili ešte šancu. Tú im definitívne zobral Vyletel, Ktorý krásne trafil asi z 25 metrov. Súpera sme tým položili a výsledok ešte v poslednej minúte prikrášlil Orság hlavou. Zvíťazili sme zaslúžene a som veľmi rád, že chalani odviedli dobrý výkon.“

U16

FK Senica - Partizán Bardejov   1:0 (0:0)

Gól: 75. F. Buchel

FK Senica: Šnirc - Bevelaqua, Šúrek, Halaj, Jablonický - Rampáček - J. Buchel, F. Buchel - Fila, Liška, Kohút (Kujovský, Halabrín, Zelenka, Černák)

Edo Vilčinský, tréner: „Dá sa povedať, že v tomto zápase sme stanovené úlohy plnili iba prvých 5 minút, kedy sme mali rýchlu medzihru, vysoké tempo hry a kvalitu. Postupne sme však zbytočne znervózneli, spomalili tempo, mali sme veľmi zlý výber miesta a aj dôsledkom nekvalitného prvého dotyku sme si nedokázali vytvoriť súvislejší tlak. Do druhého polčasu sme vstúpili gólovou šancou, zlepšili sme niektoré aspekty a mali prevahu. Gól však prišiel až tesne pred koncom. V zápase sa vyskytlo viacero slabých individuálnych herných výkonov a takisto aj technických či pozičných chýb, ktoré si rozoberieme a verím, že hráčov táto skúsenosť znova posunie ďalej.“

12. KOLO

FC Nitra - FK Senica   0:0

FK Senica: Chropovský - Bevelaqua, Šúrek, Halaj, Jablonický - Rampáček, Liška - Fila, J. Buchel, F. Buchel - Kohút (Zelenka, Kadlečík, Černák)

Edo Vilčinský, tréner: „Vedeli sme, že nás čaká psychicky a fyzicky náročný zápas. To sa aj potvrdilo. Od úvodu zápasu sa snažili hrať domáci agresívny nátlakový futbal. V obrannej fáze sme pôsobili veľmi kompaktne a organizovane, nevychádzal nám však vysoký pressing a prechodové fázy po zisku lopty. A tak sme sa len sporadicky dostávali do nebezpečných pozícií. Domáci hrozili najmä po štandardkách, všetky situácie sme niekedy aj so šťastím ustáli. Veľká škoda našich záverečných brejkov, ktoré pri väčšej kvalite prevedenia mali skončiť gólmi. Dnes sme bod získali.“

U15

FKM Karlova Ves - FK Senica   1:1 (1:0)

Gól: 44. Koprna

FK Senica: Odráška - Mach, Kudla, Čech, Kujovský - Mangera, Halabrín, Koprna - Bogdalík, Čmarada, Hanáček (Prelec, Vizváry, Selecký, Knap, Kadlečík)

Jozef Uhlár, tréner: „Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme sklamali po všetkých stránkach. Málo sme sa pohybovali, boli sme nedôrazní v osobných súbojoch, viazla kombinácia, nehovoriac o zakončení. Domáci si týmto vytvorili tlak, no do šancí sa nedostávali. Chybovali sme zlým odkopom v 33. minúte a domáci nás potrestali gólom na 1:0. V druhom polčase po dohovore v kabíne sme zlepšili pohyb, boli už dôraznejší v osobných súbojoch, snažili sme sa o vyrovnanie, čo sa nám podarilo Koprnom v 44. minúte po prihrávke Čmaradu, keď zoči - voči domácemu brankárovi s prehľadom skóroval 1:1. Knap nevyužil svoje sólo a Seleckého gól pre ofsajd neplatil. Domáci pohrozili po rohovom kope, nebezpečná strela z uhla išla nad a pri gólovej hlavičke sa vyznamenal brankár Opálek. Záverečnému tlaku domácich sme odolali.“

U14

FKM Karlova Ves - FK Senica   0:3 (0:3)

Góly: 23. a 35. Macho, 26. Jurka, ČK: 60. Kadlečík

FK Senica: Kadlečík - Ladislav, Kudláč, Jurka, Macho, Barcaj, Bojnanský, Vyletel, Škodáček, Hološka, Krč (Dobiaš, Režnák, Mošovský, Bíly, Tomašovič)

Rudo Bíly, tréner: „Do Karlovky sme cestovali s jediným cieľom a to potvrdiť hernú pohodu , ktorú sme dnes chceli potvrdiť aj výsledkovo. Do zápasu sme však vstúpili dosť vlažne a prvých 15 minút sme nehrali vôbec to čo sme chceli. Postupne sme však začali hrať jednoduchšie a hlavne sme začali byť aktívnejší v hre 1:1 a efektívnejší v zakončení. Do polčasu sme viedli 3:0 a vystriedali sme v priebehu desiatich minút všetkých päť hráčov na začiatku druhého polčasu aby sme dali priestor všetkým. Opäť sme dominovali v hre a vytvorili sme si ďalšie šance na strelenie gólov, ale bohužiaľ opäť sme finalizáciu nezvládli na 100%. V 55. minúte nám rozhodca vylúčil brankára za hru rukou mimo pokutové územie a do bránky sa musel postaviť náš ľavý obranca (nemohli sme už striedať). Do toho sa nám zranil ďalší hráč a stretnutie sme dohrávali s 8 hráčmi.  Chlapci to zvládli a gratulujem im k zaslúženému víťazstvu na kvalitným súperom.“

U13

FK Senica - Spartak Trnava   1:4 (1:3)

Gól: 21. Michalec

FK Senica: Ráček - Režnák, Rýzek, Chlupík, Hutta - Krchňavý, Barbirík - Wallner - Mareček, Bayerová, Michalec (Demo, Lang, Halaš,Predmeský, Ďurica)

Marek Tvrdý, tréner: „Do zápasu sme vstupovali s pozmenenou taktikou, kedy sme chceli hlavne v zakladaní útoku hrať jednoduchšie, pretože sme práve v týchto úsekoch robili veľa chýb, ktoré súper dokázal trestať. Hráčov som nabádal k vyššiemu nasadeniu a rýchlej kombinácii. Tento zámer sa nám však nedokázal presadiť na ihrisku, kedy sme robili znovu veľa individuálnych chýb, slabú ponukovú činnosť, slabú agresivitu v osobných súbojoch, nekoncentrovanosť pri riešení herných situácii. Prvú chybu potrestal súper v 13. minúte kedy sme po centri do 16-ky neobsadili súperovho hráča, ktorý zakončoval do prázdnej brány. Hneď o minútu bolo 0:2, keď hráč po úniku zakončoval na bránu a náš brankár si loptu vrazil do brány. V 21. minúte sa nám podarilo znížiť po zásluhe Michalca, keď  loptu po rohovom kope zakončil do brány. V 30. minúte súper  zvýšil na po hrubej chybe v obrane. Cez polčas som hráčov znovu nabádal k zvýšenej aktivite žiaľ bez výsledku. V 32. minúte po rohovom kope nikým neobsadený hráč hlavičkoval a zvýšil na konečných 1:4. Súper bol po celý zápas lepším mužstvom, my sme robili obrovské chyby, keď sme strácali lopty prakticky hneď po ich zisku.“

U12

FK Senica - Spartak Trnava   2:19 (1:13)

Góly: Pavlík, Rehák

FK Senica: Opalková, Komorný, Šajánek, Kovár, Pavlík, Apolén, Pavelka, Flamík, Chropovský, Sobolič, Sekáč, Ftáček, Drbal, Rehák, Jurík, Mareček, Filípek, Hoško, Búzek

U10

FK Senica - Slovan BA   15:5

Góly: Branislav Sobolič, Denis Švárny a Lukáš Kopiar po 3, Richard Kečkéš a Peter Pittel po 2, Dávid Hološka, David Zloch

FK Senica: Ľuboš Vačok, Filip Mihál - Dávid Hološka, Peter Pittel, Peter Holič, Tobias Jankovič, Alexander Vach, Denis Švárny, David Zloch, Martin Daniš, Jakub Hološka, Lukáš Kopiar, Tomáš Čech, Richard Kečkéš, Branislav Sobolič, Filip Bartoš