Senica hlási novú posilu, do Fortuna ligy pribudol Izraelčan

Senica hlási novú posilu, do Fortuna ligy pribudol Izraelčan

6.11.2017 | Vlado Miček

Novým hráčom FK Senica sa stal 23-ročný Amir Ben Shimon. Doteraz kmeňový hráč FC Ashdod v uplynulej sezóne pôsobil v izraelskom prvoligovom klube Hapoel Ashkelon, kde bol na hosťovaní.

Od začiatku minulého týždňa je v príprave s FK Senica. So svojimi novými spoluhráčmi absolvoval už niekoľko tréningových jednotiek, získal prvotný prehľad o klube. „Čo sa týka podmienok klubu a celkového zabezpečenia som veľmi spokojný. Všetko je tak ako má byť. Teraz záleží, aby som čo najskôr spoznal spoluhráčov a dokázal naskočiť do kolektívu,“ uviedol k najbližším plánom krajný obranca.

V minulej sezóne odohral talentovaný bek jesennú časť v Hapoele Jeruzalem a jarnú v Hapoele Ashkelon. Ako prišlo k jeho prestupu na Slovensko objasnil Martin Peško, ktorý bol ako znalec izraelských pomerov nápomocný. „Už na konci sezóny bolo zrejmé, že Amirovi bude robiť materský klub problémy. To sa aj potvrdilo a on nakoniec zostal bez angažmánu. Ja som sa cez Vlada Včelku, ktorý v Senici pôsobí ako mládežnícky tréner, skontaktoval s Lacom Hudecom a po dlhšej komunikácii prišiel Ben Shimon do Senice,“ upresnil bývalý brankár Nitry, ktorý v minulosti pôsobil priamo v Ashode, odkiaľ prichádza aj nová posila Seničanov.

Ľavý obranca má za sebou aj skúsenosti z izraelskej reprezentácie do 21 rokov, v ktorej odohral šesť stretnutí a strelil jeden gól. K očakávaniam, s ktorými prišiel do Senice poznamenal: „Chcem Senici pomôcť. V prvom rade mužstvu, ale samozrejme aj sebe. Ak budem  hrať dobre, bude to prospešné pre všetkých. Úplne ideálne by bolo, keby sa Senici podarilo zachrániť v lige a ja som bol stabilným členom základnej jedenástky.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
S lídrom tabuľky sme prišli o bod až v nadstavenom čase

S lídrom tabuľky sme prišli o bod až v nadstavenom čase

24.2. | TASR
Jakub Brašeň: na Trnavu sa musíme poriadne pripraviť

Jakub Brašeň: na Trnavu sa musíme poriadne pripraviť

22.2. | Tomáš Nečas
U11 obsadila druhé miesto na turnaji v Púchove

U11 obsadila druhé miesto na turnaji v Púchove

20.2. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu