Barážové stretnutie o 1. ligu U19 zvládla

27.6.2017 | Jozef Komorný

Dorastenci FK Senica odohrali v Bánovciach nad Bebravou barážové stretnutie o zotrvanie v najvyššej dorasteneckej súťaži.

Ich súperom bol MFK Lokomotíva Zvolen. Záhoráci nenechali nič na náhodu a po jednoznačnom víťazstve si najvyššiu súťaž uchovali aj pre budúcu sezónu.

FK Senica - MFK Lokomotíva Zvolen  5:0 (1:0)

góly: 38. M. Červeňák, 53. J. Štefanka, 58. M. Kovaľ, 71. J. Reľovský, 78. vlastný (Cavar)

Pred 100 divákmi rozh. A. Somoláni - Galo, Borsányi

ŽK 2:0 (41. Ducár, 64. Martišiak)

ČK 1:1 (65. Martišiak - 41. Slovák)

Senica: D. Kolena - S. Ducár, M. Červeňák, F. Zaťko, J. Štefanka (68. J. Reľovský), D. Martišiak, M. Kovaľ, J. Vida (81. K. Würst), F. Blažek, P. Fila (78. M. Mader), P. Novanský

Ako predpokladal tréner Záhorákov, bolo to stretnutie na jednu bránu. Hostia väčšinou hrali bez lopty, čo im rapídne odčerpávalo sily a bolo len otázkou času, kedy sa senické nádeje presadia aj strelecky. Podarilo sa to v 38. minúte kapitánovi Martinovi Červeňákovi. Keď o tri minúty po likvidačnom zákroku na Filipa Blažeka videl Zvolenčan Slovák červenú kartu, výrazne oslabil svoje družstvo. Osem minút po prestávke zvýšil Jakub Štefanka na 2:0 a o ďalších päť minút Martin Kovaľ už na 3:0. V 65. minúte dostal Seničan Dominik Martišiak červenú kartu, keď v priebehu dvoch minút videl dve žlté karty, čím sa počet hráčov na ihrisku vyrovnal. Šťastnú ruku mal pri striedaní tréner Vlado Včelka. V 68. minúte poslal na ihrisko Jakuba Reľovského a ten sa mu o tri minúty za dôveru odvďačil, keď pridal štvrtý gól Záhorákov - 4:0. Skóre zápasu uzavrel v 78. minúte vlastným gólom stopér Zvolena Cavar - 5:0. Senickí dorastenci tak svoj cieľ splnili. Najvyššia dorastenecká súťaž sa bude hrať na Záhorí aj v nasledujúcej sezóne.

Tréner Vladimír Včelka: „Chlapci zvládli zápas nad očakávanie. Síce v úvodnej polhodinke bol zápas trošku nervóznejší z dôvodu uvedomenia si jeho dôležitosti, no po našom vedúcom góle a vylúčení súperovho hráča sme ho už pevne chytili do svojich rúk. Po našom druhom už som ani trochu nezapochyboval o našom víťazstve, dokonca ani po vylúčení Martišiaka. Dali sme ďalšie tri pekné góly a ďalšie šance nevyužili. Nikto nemôže povedať, že naše víťazstvo nie je zaslúžené.“