Čaká nás Nitra, ktorá nastúpi v pozícii favorita

17.11.2017 | Vlado Miček

Po reprezentačnej prestávke pokračuje Fortuna liga 16. kolom. Naši hráči sa v sobotu 18. novembra predstavia od 14:00 na ihrisku FC Nitra.

S Nitrou sme v domácom stretnutí prehrali tesne 0:1, keď sme jediný gól inkasovali v druhom polčase z pokutového kopu z kopačky Baleja. Na rozdiel od domáceho stretnutia sa v zostave domácich predstaví Tomáš Kóňa, ktorý pred sezónou koketoval aj s našimi farbami. Táto skutočnosť, domáce prostredie a aj fakt, že Nitrania bojujú o prvú šestku výrazne favorizuje domáci tím trénera Ivana Galáda.

Chceli by sme nadviazať na dobré výsledky a výkony z posledných zápasov. Treba si však priznať, že Nitra je veľký favorit tohto stretnutia. Mužstvo už majú dlhší čas spolu, vhodne ho pred sezónou dokázali doplniť. Je to pre nich mimoriadne dôležitý súboj v ceste za prvou šestkou,“ potvrdil tréner Ladislav Hudec a doplnil: „Napriek tomu budeme pod Zoborom bojovať o čo najlepší výsledok.

Mužstvo nastúpi na stretnutie po reprezentačnej pauze. Ako prebehla príprava počas nej? „Už som spomínal, že sme aj zvoľnili po ťažkých dueloch. Atmosféra bola samozrejme po prelomení čiernej série a víťazstve nad Žilinou dobrá. Tento týždeň sme už prešli na tradičný predzápasový cyklus,“ zhodnotil prípravu hlavný tréner.

K zdravotnému stavu v kabíne tréner Hudec poznamenal: „Až na vykartovaného Jurija Medveděva sú všetci hráči k dispozícii, čo je pozitívne konštatovanie. Je dobré, že chlapci sa už snažia nielen dostať do zostavy, ale už aj do samotnej nominácie na zápas. Je to vidieť aj na zvýšenom úsilí v tréningovom procese, čo je len dobre.

Nazreli sme aj do kabíny a reprezentačnú prestávku nám zhodnotil kapitán mužstva Blažej Vaščák: „Na víťazstvo sme čakali od začiatku sezóny, preto bola po úspešnom výsledku so Žilinou výrazne lepšia nálada. Som presvedčený, že nás tento výsledok nakopne do zvyšných štyroch kôl, ktoré na nás čakajú.“

Už najbližšie sa predstavíme v Nitre. „Verím, že pod Zoborom potvrdíme, že posledné výsledky neboli náhodné a pobijeme sa o dobrý výsledok. Od začiatku sezóny sa vždy pozeráme na najbližší duel a ten je teraz v Nitre. Do zápasu dáme všetko so snahou o čo najlepší výsledok a pri poctivom výkone z Nitry naprázdno neodídeme,“ zakončil kapitán tímu

Tréneri hodnotia jesennú časť: U16 Edo Vilčinský