Devätnástka doma víťazne s Trnavou

9.9.2017 | Vlado Miček

Naša devätnástka v sobotu uspela na domácom ihrisku proti Spartaku Trnava napriek tomu, že po úvodnej polovici prehrávala 0:1.

FK Senica - Spartak Trnava   2:1 (0:1)

Góly: 52. Červeňák, 78. Martišiak (11 m) - 40. Martinka

Senica: Kováč - Závodský (46. Totka), Zaťko, Kučera, Novanský, Mihál (81. Matta), Begala, Martišiak, Vida, Beňo (46. Ravas), Červeňák

Zápas sme začali proti silnému vetru lepšie, ale niekoľko streleckých pokusov skončilo tesne mimo brány. Po dvadsiatich minútach sa postupne začali osmeľovať aj hostia, ale na našej polovici boli bezzubý. Až v 40. minúte po rohovom kope hostí sa lopta dostala na päťke k Martinkovi a ten hlavou dostal hostí do vedenia.

Do druhého polčasu už s vetrom v chrbte nastúpili naši s dvomi zmenami, keď nastúpili Totka a Ravas. Viac sme sa tlačili do šestnástky a už v 52. minúte sme boli odmenení. Na rohový kop si najlepšie naskočil kapitán Červeňák a presne umiestnenou hlavičkou vyrovnal. Aj v ďalšom priebehu sme mali viac z hry, ale pomerne málo sme strieľali. Až v 78. minúte odvážne prenikol Vida, trúfol si aj jeden na jedného v šestnástke a stopérovi Trnavy nezostávalo nič iné ako zatiahnuť ručnú brzdu. Pokutový kop s prehľadom premenil Martišiak a ujali sme sa vedenia. Hostí sme v poslednej desaťminútovke nepustili do žiadnej vážnej akcie a zaslúžene sme si proti Trnave pripísali tri body.