29.8.2017 | Vlado Miček

Naši mladí futbalisti z U10 si uplynulý víkend vyskúšali medzinárodnú konfontáciu, keď sa zúčastnili kvalitne obsadeného turnaja.

V konkurencii 20 mužstiev chlapci v prvý deň najskôr absolvovali náročný deväťzápasový program v základnej skupine. V nej obsadili 3. miesto a kvalifikovali sa do finálovej časti. V nej počas nedele pridali porciu ďalších piatich stretnutí a napokon obsadili pekné 9. miesto.

Najlepším hráčom nášho mužstva bol vyhlásený Lukáš Kopiar. Celkovým víťazom turnaja sa stala pražská Sparta.

Turnaj Kravaře - U10

1. hraci deň

Základná skupina: FK Senica - MŠK Žilina 3:1 g; Lukáš Kopiar, Adrián Mikula, Tomáš Čech, FK Senica - MFK Kravaře 2:1 g; Jankovič, Tomáš Čech, FK Senica - Legia 1:0 Varšava g; Adrián Mikula, FK Senica - Domino Bratislava 4:1 g; Tomáš Čech 2, Adrián Mikula, Jakub Hološka, FK Senica - MFK Vítkovice 2:5 g; Lukáš Kopiar, Adrián Mikula, FK Senica - FC Hlučín 3:1 g; Lukáš Kopiar, Denis Švárny,  Tomáš Čech, FK Senica - MFK Skalica 4:1 g; Marcus Vašek 2, Denis Švárny, Adrián Mikula, FK Senica - AC Sparta Praha 1:3 g; Lukáš Kopiar, FK Senica - Lurkó UFC 4:2 g; Lukáš Kopiar, Adrián Mikula 2, Tomáš Čech.

2. hrací deň

Finalová skupinaFK Senica - Bohemians Praha 1905 1:2, g; Peter Pittel, FK Senica - FC Baník Ostrava 2:2, g; Lukáš Kopiar, Denis Švárny, FK Senica - Sigma Olomouc 1:7, g; Lukáš Kopiar, FK Senica - AS Trenčín 0:5, FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 2:5, g; Lukáš Kopiar 2

Reprezentovali nás: Ľuboš Vačok, Denis Švárny, Adrián Mikula, Richard Kečkéš, Jakub Hološka, Dávid Hološka, Markus Vašek, Peter Pittel, Tomáš Čech, Lukáš Kopiar, Tobias Jankovič

Zdeno Filípek, tréner U10: "Znovu po roku sme mali možnosť zúčastniť sa kvalitne obsadeného a výborne zorganizovaného medzinárodného turnaja v Kravařoch kde sa zúčastnili kluby z Česka, Poľska, Maďarska a Slovenska. V sobotu sme v skupine odohrali 9 zápasov po 1x15 minút (7 výhier, 2 prehry) . Hneď v úvode turnaja sme sa proti Žiline prezentovali asi našim najlepším výkonom na celom turnaji, kde sme súpera pustili len raz k našej bráne a mohli sme ešte vstreliť o 5-6 gólov viac. Ďalej sme pokračovali výhrami s Kravařami, Legiou Varšava, Skalicou, Hlučínom, Dominom Bratislava. Prvá prehra prišla až po obednej prestávke s Vítkovicami a neskôr i s celkovým víťazom turnaja so Spartou Praha. V nedeľu vo finálovej skupine sme odohrali 5 zápasov po 20 minút. Súperom ako AS Trenčín, Sigma Olomouc a Slovan Bratislava sme sa však vyrovnali len v bojovnosti a nasadení. Mrzia nás však zápasy s Bohemians Praha a Baníkom Ostrava kde sme siahali na zisk troch bodov. Chlapcom chceme za predvedené výkony, vzorné správanie a reprezentáciu klubu poďakovať. Turnaj nám odhalil veľa nedostatkov, na ktorých musíme v tréningovom procese neustále pracovať, no veríme, že práve takéto náročné zápasy budú pre chlapcov ďalšiou motiváciou v tréningoch."