Hodnotenia zápasov našej Akadémie očami mládežníckych trénerov

12.10.2016 | Filip Holec

Darilo sa najmä starším žiakom, ktorí zdolali Petržalku, zápas U19 proti Ružomberku bol odložený na 9. novembra

U17
1. liga ml. dorastu
AS Trenčín - FK Senica   5:0 (4:0)

Zostava: Vajs - Kučera, Mader, Rosa, Vajda (Scholtz) - Štefanka, Martišiak, Bašista - Želonka, Mička (Giľák), Zula (Galba)

Pavol Gregora
: „Prvých 15 minút sme boli viac ako vyrovnaným súperom. Potom sme dostali z prvej strely gól. Následne z dvoch individuálnych chýb ďalšie 2 góly a nechytateľnú strelu spoza pokutového územia. V druhom polčase sme chceli zvýšiť aktivitu, čo sa nám aj celkom podarilo, ale vytvorené šance sme nepremenili. Pre nás je tento zápas veľmi poučný, naši mladší hráči v zostave podstate nesklamali. Zápas nám tiež ukázal kvalitu hry súpera, že pracujú dlhodobo a systematicky. Bol to prvý súper, ktorý s nami hral futbal a ktorý bol herne lepší ako my. My pracujeme ďalej a pokúsime sa súpera v rôznych ukazovateľoch dobehnúť a predbehnúť.“

U16
AS Trenčín - FK Senica   1:1 (0:1)
Gól:
Horniak

Zostava: Gurega - Javorský, Orság, Horniak, Krišica - Kuba, F. Zelníček (70. Hoško), P. Jedinák - Parma (63. Meliš), L. Zelníček, Milenky (41. Žitný)

Ján Krupa: „Od úvodu zápasu sme pôsobili na ihrisku sebavedomo, súpera sme nepustili do žiadnej vyloženej gólovej príležitosti,aktívnou hrou a okamžitým pressingom po strate lopty sme na ihrisku dominovali. Súperovi robil v zakladaní útoku problém náš dobrý vysoký pressing. Mrzí ma úvodným pätnásť minút z druhého polčasu, kedy sme prehrávali osobné súboje v strednej formácií a súper nás dostal pod tlak, z čoho pramenil pokutový kop. Po vyrovnávajúcom góle súpera sme boli nebezpečnejší, mali sme gólové príležitosti, ale víťazný gól sme už nedokázali streliť. Myslím si, že diváci videli kvalitný zápas dvoch družstiev, ktorí chcú výchovávať technických, kreatívnych hráčov, ktorí sa neboja hrať pod tlakom v ťažkých herných situáciách.“

U15

1. liga st. žiakov
FK Senica - FC Petržalka akadémia   5:1 (3:0)

Góly: Liška, J. Buchel, T. Fila, Vyletel, F. Buchel

Zostava: Chropovský - Bocko (68. Plott), Ligás, Halaj, Gáth (68. Hecht), Hlaváč (59. Rampáček), Vyletel, J. Buchel, Roman (43. F. Buchel), Liška, T. Fila (65. Šúrek)

Eduard VilčinskýÚvod zápasu nám vyšiel podľa predstáv, keď už v 2. minúte sme viedli 1:0. Následne sme ovládli priebeh hry a ešte do polčasu skórovali dvakrát po rohovom kope. Vypracované gólové šance sme nevyužili a ku koncu polčasu sme boli pasívni. Inkasovaný gól po sérii našich chýb povzbudil súpera hneď v úvode druhého polčasu. Po inkasovanom góle sme mali problémy v obrannej fáze a organizácii hry. Mali sme dostatok príležitostí na vstrelenie gólu a upokojenie zbytočne nervózneho zápasu, góly sme však vstrelili až pred koncom, a tak si skomplikovali zápas. Potrebujeme zapracovať na zmene tempa hry podľa potreby, ešte väčšom pokoji na lopte pod tlakom a na komunikácii.“

U14
1. liga st . žiakov
FK Senica - FC Petržalka akadémia   1:0 (1:0)
Gól
: Hanáček

Zostava: Opalek - Mach, Kudla, Čech, Kujovský - Czikora, (62. Piroha), Halabrín, Koprna, (54. Mangera) - Knap (45. Bogdalík), Vrablic (36. Hačko), Hanáček (65. Prelec)

Jozef Uhlár: „Do zápasu sme vstúpili aktívne, súpera sme napádali už pri rozohrávke, dobre sme kombinovali, čoho výsledkom bola krásna Halabrínova prihrávka na nabiehajúceho Hanáčka a jeho prudká strela k žrdi. V 8. min sme viedli 1:0. Ako sa ukázalo neskôr bol to jediný a teda rozhodujúci gól v zápase. Ďalšie naše šance zostali nevyužité (Kudla, Vrablic, Knap, Bogdalík, Hačko brvno). Súpera sme do šance prakticky nepustili, aj keď v závere stretnutia sa snažil o vyrovnanie.“

U13
1. liga ml. žiakov
ŠK Slovan Bratislava - FK Senica   16:1
Gól:
Štefík

Rudolf Bíly
: „Na Slovan sme cestovali bez štyroch hráčov, ale s cieľom hrať útočný, kombinačný futbal. Dnes však súper potvrdil, akú silu v jednotlivcoch má  a využil všetky naše nedostatky a zaváhania. Jedna skupina hrala vyrovnanú partiu s obidvomi sedmičkami Slovana, ale rozdiel bol vo finalizácii a zakončení útokov. Súper dokázal využiť každú šancu s prehľadom a my sme boli v zakončení veľmi nedôrazní, nekvalitní. Druhá  partia chlapcov to mala o niečo jednoduchšie, pretože mali na rozdiel od prvej skupiny hráčov na striedanie, ale výkon väčšiny bol nekoncentrovaný a nedosahoval kvality súpera, ktorý vyhral 13:1!!! Viem, že je to len futbal, ale ja a tréneri ho robíme na 100% a očakávam 100% aj od chlapcov. Samozrejme výkonnosť súpera bola vyššia a odhalila všetky nedostatky našich chlapcov. Ideme ďalej a hlavu hore .“