Minútoví Kučerovci

Minútoví Kučerovci

19.5.2017 | Jozef Komorný

V ostatnom kole futbalistov FK Senica v Žiline si odkrútil svoj fortunaligový debut v jeho drese Lukáš Kučera, keď v 90. minúte vystriedal Tomáša Briganta.

Týždeň predtým si v zápase s Ružomberkom takisto odkrútil fortunaligový debut Martin Kovaľ. Ten jeho trval 15 minút a mal dokonca aj šancu na zníženie nepriaznivého stavu 0:2.

Kovaľ dostal šancu aj v zápase v Žiline, a tak iba Kučera sa zatiaľ pridal do skupinky hráčov, ktorí si v majstrovských zápasoch obliekli na seba senický dres iba jeden - jediný krát: Vladimír Vukajlovič, Kim Tae-Hyung, David Faleiro Kaká, Michal Vilkovský, Tomáš Kapusta, Miroslav Štepánek, Martin Červenák a Filip Kučera.

Filip i Lukáš Kučerovci odohrali po jednej minúte

Najmenej času z nich strávili na trávniku obaja Kučerovci (nie sú v rodinnom zväzku), Filip i Lukáš odohrali po jednej minúte, no oveľa spokojnejší z ihriska odchádzal Filip.

Ten v poslednom kole senického premiérového ročníka 2009/2010 v Corgoň lige v Petržalke za stavu 1:1 striedal v 90. minúte Adama Kittu a hneď prvým dotykom s loptou dal víťazný gól Záhorákov na 1:2, čím odsúdil Petržalku k zostupu. V tomto zápase debutoval spolu s Robom Pillárom a aj on sa zapísal do listiny strelcov. Kým Filip Kučera už oblieka dres Nafty Gbely a ďalší štart v senickom drese sa už ťažko dá predpokladať, Lukáš Kučera má stále šancu svoje zápasové konto v senickom drese rozšíriť.

Gól Ranka hneď v premiérovom zápase

Tých zápasových, ale aj streleckých debutantov bolo v jarnej časti prebiehajúceho ročníka veľa. Z doteraz strelených desiatich jarných gólov bolo až sedem premiérovými, pre Ranka, Kováča, Briganta, Blažeka, Kratochvíla, Pajera i Kopičára.

Michal Ranko ho strelil hneď vo svojom prvom zápase za Senicu (proti Žiline) a pridal sa tak k deviatim hráčom, ktorým sa to podarilo pred ním. Boli to Roland Števko, Onome Sodje, Róbert Pillár, Filip Kučera, Karel Kroupa, Jaroslav Černý, Adam Varadi, Sebastian Sosa a Jozef Dolný. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Barážová odveta so Skalicou bude taká ťažká, akú si ju sami spravíme

Barážová odveta so Skalicou bude taká ťažká, akú si ju sami spravíme

24.5. | Tomáš Nečas
U13 sa na medzinárodnom turnaji Mozart trophy Salzburg umiestnila na výbornom 2. mieste

U13 sa na medzinárodnom turnaji Mozart trophy Salzburg umiestnila na výbornom 2. mieste

24.5. | Tomáš Nečas
V prvom zápase baráže sme prehrali v Skalici 2:1

V prvom zápase baráže sme prehrali v Skalici 2:1

22.5. | TASR

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu