Mládež na trávnikoch

14.9.2017 | Vlado Miček

Mládežnícke výbery pokračovali cez uplynulý víkend ďalšími zápasmi. Radosť urobila predovšetkým U19, ktorá po remíze s Trenčínom zaslúžene zvíťazila s trnavským Spartakom.

U19

FK Senica – AS Trenčín 2:2 (1.0)

Góly: 2. a 54. Martišiak – 50. Rusnák, 59. Sekerka

ŽK: 55. Červeňák, 75. Martišiak- 70. Gono, 90. Brenkus

Stano Macek, tréner: „Do zápasu sme vstúpili výborne, keď už v 2.minúte sme viedli po krásnej strele Martišiaka. Celý prvý polčas sme v tom pokračovali, hrali sme aktívne s dobrým pohybom a vychádzala nám krátka rýchla kombinácia. V Defenzíve sme nepustili prakticky súpera k našej bráne. Druhý polčas sa súperovi podarilo vyrovnať, avšak my sme hneď odpovedali znovu Martišiakom a bolo 2-1. Tu sa zápas lámal, keď sme v priebehu 5 minút zahodili 3 šance a súper nás potrestal strelou z diaľky a vyrovnal. Chceli sme veľmi vyhrať, avšak chýbal nám aj kúsok šťastia v koncovke. Chlapcom patrí vďaka za výkon.“

FK Senica – Spartak Trnava 2:1 (0:1)

Góly: 52. Červeňák, 78. Martišiak (11 m)

Senica: Kováč - Závodský (46. Totka), Zaťko, Kučera, Novanský, Mihál (81. Matta), Begala, Martišiak, Vida, Beňo (46. Ravas), Červeňák

Zápas sme začali proti silnému vetru lepšie, ale niekoľko streleckých pokusov skončilo tesne mimo brány. Po dvadsiatich minútach sa postupne začali osmeľovať aj hostia, ale na našej polovici boli bezzubý. Až v 40. minúte po rohovom kope hostí sa lopta dostala na päťke k Martinkovi a ten hlavou dostal hostí do vedenia.

Do druhého polčasu už s vetrom v chrbte nastúpili naši s dvomi zmenami, keď nastúpili Totka a Ravas. Viac sme sa tlačili do šestnástky a už v 52. minúte sme boli odmenení. Na rohový kop si najlepšie naskočil kapitán Červeňák a presne umiestnenou hlavičkou vyrovnal. Aj v ďalšom priebehu sme mali viac z hry, ale pomerne málo sme strieľali. Až v 78. minúte odvážne prenikol Vida, trúfol si aj jeden na jedného v šestnástke a stopérovi Trnavy nezostávalo nič iné ako zatiahnuť ručnú brzdu. Pokutový kop s prehľadom premenil Martišiak a ujali sme sa vedenia. Hostí sme v poslednej desaťminútovke nepustili do žiadnej vážnej akcie a zaslúžene sme si proti Trnave pripísali tri body.U16 a U17 mali voľno

U15

Slovan Bratislava – FK Senica 7:0 (3:0)

FK Senica: Odráška - Mach, Kudla, Kujovský, Prelec, Mangera, Halabrín, Koprna, Čmarada, Kadlečík, Hanáček (Vizváry, Knap, Czikora)

Jozef Uhlár, tréner: „Súpera zvučného mena sme sa zľakli. Bojovnosť zostala v šatni. Stanovenú taktiku sme dodržiavali ako-tak,  no neuveriteľnými chybami sme súperovi umožnili streliť góly ako na bežiacom páse. V zápase sme si vytvorili  jedinú gólovú šancu za stavu 1:0, keď po ideálnej Halabrínovej prihrávke Hanáček zoči-voči domácemu  brankárovi zaváhal. Nepomohla ani výmena hráčov v II. polčase, naopak domáci nám v závere strelili 3 góly  v priebehu 3 minút, keď my sme už prakticky rezignovali.“

U14

Slovan Bratislava – FK Senica 3:0 (0:0)

Zostava FK Senica: Čermák – Bojnanský, Vyletel, Ladislav, Hološka – Krč – Macho, Škodáček, Kudláč, Režnák – Barcaj (Surový,Kadlečík ,Jurka, Horák, Tomašovič, Mošovský, Dobiaš)

Rudo Bíly, tréner: „Do Bratislavy sme cestovali po výborných výkonoch z prvých troch zápasov a s vedomím , že ideme hrať proti minuloročnému majstrovi. Chlapci od začiatku hrali sebavedomý a pekný futbal kde sme si vytvorili aj vyložené gólové príležitosti , ale 2x Barcaj a raz Macho nedokázali premeniť svoje šance. Do druhého polčasu sme šli s cieľom pokračovať vo výkone z prvého polčasu , ale hneď v druhej minúte sme inkasovali smolný gól. Od tohto momentu Slovan prebral taktovku hry a my sme ostali veľmi zakríknutí hlavne v ofenzíve hry. Dnes som však veľmi šťastný a hrdý za výkon celého mužstva, ktoré hlavne v prvom polčase bolo nebezpečné a silné . Musíme sa však poučiť z chýb a pracovať ďalej vo výchove každého jedného hráča nášho mužstva.  „

U13

Senica – Nitra 1:6 (0:4)

Gól: 32. Michalec

Zostava FK Senica: Demo – Halaš, Rýzek, Chlupík, Hutta – Režnák, Barbirík – Wallner, Michalec, Bayerová, Lang (Durica, Ráček, Predmeský, Krchnavý)

Marek Tvrdý, tréner: „Súper nás od úvodu zaskočil aktívnou hrou, od úvodu si vytváral dostatok šancí a 2 z nich do polčasu využil, celý zápas bol súper bol dominantnejším mužstvom  .Naša hra bola neorganizovaná , kopili sa individuálne chyby, schopnosť niektorých hráčov ísť na doraz svojich schopností nebola hodná hráča FK Senica. Som sklamaný z prístupu určitých hráčov . Naša prihrávková činnosť bola pomalá a nepresná na čo hráčov nabádame v tréningovom procese. Super dal góly v 12 a 22 minúte. V druhom polčase nastala mierne zlepšenie našej hry, začali sme lepšie kombinovať a prišli aj šance, najväčšiu nevyužila Bayerová kedy po samostatnom nájazde nezakončila presne do prázdnej brány. Súper nám dal góly po individuálnych chybách a my sme si dali jeden vlastný gól. Cez týždeň budeme pracovať  zlepšení organizácie hry a rozvoji HČJ.“

U12

FK Senica – Nitra 2:22

Góly: Rehák, Pavlík

Zostava FK Senica: Filípek, Opálková – Flamík, Kovár, Rehák, Chropovský, Sobolič, Čajánek, Ftáček, Drbal, Pavlík, Komorný, Jurík, Apolen

Roman Truska, tréner: „Napriek tomu, že Nitra vyhrala po konečnom sčítaní výsledkov zaslúžene, prvé družstvo zohralo so súperom vyrovnanú partiu v oboch zápasoch, keď prvý zápas sme prehrali 1:2 a druhý 1:3. Zápas prvého družstva pri väčšej koncentrácii mohol byť remízový a strelených gólov v súperovej sieti mohlo byt viac, inkasovaných menej, nakoľko od niektorých hráčov očakávam viac, než v tomto zápase prejavili. Ťažko sa hodnotí výkon -pokiaľ to tak možno nazvať- hráčov, u ktorých chýba základná vec a tou je chuť hrať futbal. Títo chlapci môžu byť vďačný, že rozdiel nebol väčší, pretože v bránke vychytala Viktória ďalších min. 15 gólových šancí súpera. Na druhej strane je to výzva, pretože akákoľvek komplikácia a situácia je riešiteľná.“