Mládežníci dosiahli niekoľko zaujímavých výsledkov

15.11.2017 | Vlado Miček

Až na mladších žiakov sa väčšine našim mužstvám darilo. Potešili predovšetkým dorastenci z U17 víťazstvom nad Slovanom, ale svoju cenu má remíza a predovšetkým výkon U19 v Trenčíne.

U19

AS Trenčín - FK Senica   2:2 (1:1)

Góly: 36. Martišiak, 54. Vida

FK Senica: Goga - Zaťko, Kučera, Totka, Mihál, Martišiak, Vida, Zula, Štefanka, Červeňák, Ravas (Závodský, Chovan)

Stano Macek, tréner:Výborný zápas, proti mimoriadne kvalitnému súperovi. Počas celého stretnutia sme hrali aktívne. Stále sme napádali súpera so šiestimi až siedmimi hráčmi, čím sme Trenčínu robili veľké problémy. Ujali sme sa vedenia po peknej akcii Martišiakom. Súper vyrovnal prakticky z prvej strely na bránu v 45. minúte. Vstup do druhej časti nám nevyšiel, keď sa Trenčín ujal vedenia z rýchleho protiútoku. Tomuto gólu predchádzali dve naše obrovské šance. Našťastie sme dokázali takmer vzápätí po peknej akcii vyrovnať Vidom. Do konca zápasu sme si vytvorili obrovské množstvo príležitostí, ktoré sme bohužiaľ nepremenili. Boli sme v tomto súboji lepším mužstvom a zaslúžili sme si ho vyhrať. Na druhej strane sme spokojní s výkonom, ktorý sme na ihrisku predviedli a takto by mal vyzerať dorastenecký futbal.“

U17

FK Senica - Slovan Bratislava   2:0 (0:0)

Góly: 67. Meliš, 75. Mička

FK Senica: Gurega - Parma, Orság, Mihál, Biksadský - Horniak - Mach, Želonka - Mička, Meňuš, Chupáň (Belica, Stúpal, Meliš, Udvorka)

Vlado Včelka, tréner:Zápas sa začal v dobrom tempe a prispeli k tomu obidve mužstvá. Akcie sa striedali na obidvoch stranách. Rozdiel bol akurát v tom, že my sme mali tri čisté šance na gól (Mach, Meliš, Mička) a súper nemal žiadnu vyloženú šancu. Bohužiaľ sme ich nepremenili. Druhý polčas začal súper o niečo lepšie mal v poli miernu prevahu. Slovan mal nejaké dobré situácie, ale nedotiahol ich do konca. My sme mali tiež zopár dobrých situácií, ale gól sa nám podarilo streliť až v 67. minúte Melišom. To nás upokojilo a už aktivita bola viac na našich kopačkách. V 75. minúte strelil Mička krásny poisťovací gól na 2:0 a už sa dohralo v kľude až do konca. Víťazstvo sme si asi zaslúžili a chlapcov chválim za predvedený výkon.

U16

FK Senica - Slovan Bratislava   0:1 (0:0)

FK Senica: Chropovský - Bocko, Šúrek, Halaj, Jablonický - Liška, Šimurda - Fila, Vyletel, F. Buchel - Zelenka (Bevelaqua, Čmarada, Černák, Kohút)

Edo Vilčinský, tréner:Ešte pol hodinu pred zápasom sme mali problémy so zostavou a nebolo jasné, kto nastúpi. Tento fakt výrazne ovplyvnil zápas a najmä náš výkon. Prvý polčas sme odohrali celkom slušne, držali sme so súperom krok a boli aktívni aj smerom dopredu. Druhý polčas po 50. minúte sme sa však dostali pod tlak najmä vplyvom nútených striedaní, zlým prvým dotykom a ľahkými stratami lôpt ešte na vlastnej polke. Veľkým sklamaním boli striedajúci hráči, ktorí na ihrisko nepriniesli ani kvalitu ani odhodlanie. V zápase sme zvládli ťažké momenty, no položil nás nešťastný gól v poslednej minúte z rohu. Treba však povedať, že súper vyhral zaslúžene. Chcem sa poďakovať väčšine chalanov za prístup, bojovnosť, snahu a oduševnenie a aj hráčom, ktorí neboli úplne fit, no dokázali sa prekonať a išli na hrane svojich možností. Naopak niektorí hráči by sa mali nad sebou zamyslieť, pretože ide o ich budúcnosť a takýmto prístupom to nejde.“

U15

FK Senica - Inter Bratislava   4:1 (1:0)

Góly: 15. Mach, 49. Čmarada, 57. a 63. Kadlečík

Jozef Uhlár, tréner:V zápase sme podali kolektívny, bojovný výkon, okorenený aj gólmi. Vytvorili sme si tlak už od úvodu zápasu. Dobre sme kombinovali, súpera sme do gólových šancí v prvom polčase nepustili. V 15. minúte po akcii Kudla - Kadlečík loptu do siete dotlačil Mach - 1:0. Šance Koprnu i Hanáčka zostali ešte nevyužité a v závere polčasu aj hostia vyskúšali pozornosť brankára Odrášku. V druhej časti sme pokračovali nátlakovou hrou, strela Kujovského letela nad brvnom, Čmarada svoje sólo ešte nezakončil gólom, no v 49. minúte po krásnej prihrávke Kadlečíka už nezaváhal a upravil na 2:0. Hostia pohrozili po rohu strelou nad a potom prišli chvíle Kadlečíka. Po perfektnej prihrávke Kujovského nedal v 57. minúte šancu prudkou strelou hosťujúcemu brankárovi a v 63. minúte po zaváhaní obrany hostí zvýšil na 4:0. Inter sa snažil o skorigovanie výsledku, čo sa mu po našom nedôslednom bránení podarilo a v 65. minúte upravili na 4:1. Chalani si za bojovnosť a predvedenú hru zaslúžia pochvalu.

U14

FK Senica - Inter Bratislava   5:0 (4:0)

Góly: 2. Vyletel, 3. Kudláč, 14. Macho, 31. a 59. Krč

FK Senica: Čermák - Ladislav, Surový, Kudláč, jurka, Macho, Bíly, Bojnanský, Vyletel, Hološka, Krč (Režnák, Horák, Sedláček, Dobiaš)

Rudo Bíly, tréner:Do zápasu s Interom sme nastupovali s cieľom odčiniť herné a výsledkové zaváhanie s Petržalkou a preskočiť súpera v tabuľke. Od úvodu sme Bratislavčanov zatlačili na ich polovicu ihriska a snažili sme sa hrať pressing už v obrannej zóne súpera, čo sa nám aj úspešne darilo. Už v 13. minúte sme viedli 3:0!!! Do polčasu sme viedli už 4:0 a mohli sme dať priestor ďalším chlapcom z lavičky. Zápas sme pohodlne dohrali a dokonca sme zahodili penaltu. V poslednej minúte sme zakončili peknú kombináciu na 5:0. Chlapci dnes podali výborný výkon a gratulujem im k víťazstvu.“