Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy Akadémie

5.4.2017 | Jozef Komorný

V uplynulom týždni sa nedarilo dorasteneckým mančaftom, keď nestrelili ani jeden gól a v troch zápasoch uhrala jediný bod za bezgólovú remízu v Ružomberku U17. Žiacke kategórie si zmerali svoje sily s rovesníkmi FC Baník Horná Nitra a tri zápasy vyhrali. Úvodný duel majú za sebou aj žiačky, ktoré deklasovali Kopčany.

U19 - 1. liga starší dorast
FK Senica - FC Nitra  0:2 (0:1)

FK Senica
: Kolena - Ducár, Červeňák, Vígľaš, Zaťko - Ravas, Novanský, Varga - Reľovský (53. Martišiak), Wurst (73. Mader), Vida (88. Beňo)

Tréner Patrik Lipnický
: „Na vedúci tím súťaže sme sa chceli vytiahnuť a pokúsiť sa bodovať, naše predzápasové odhodlanie sa však na ihrisku už neobjavilo. Zápas do určitej miery poznačila úvodná dvadsaťminútovka, keď naše dve veľmi dobré príležitosti zostali nevyužité a naopak súper skóroval zo svojej prvej šance. Od tohto momentu naše herné sebavedomie nebolo na požadovanej úrovni a presadzovali sme sa len veľmi ťažko. V závere, pri pokuse o vyrovnanie, nám nepomohla ani zmena rozostavenia s maximálnym rizikom a po ľahkej strate lopty sme ešte inkasovali druhý gól. V niektorých fázach hry sme s konsolidovaným súperom dokázali držať krok, ale v konečnom dôsledku nás predčil hlavne v rýchlosti prepínania a v útočnej formácii ukázal oveľa väčšiu kvalitu.“

U17 - 1. liga mladší dorast
MFK Ružomberok - FK Senica   0:0

U16 - 1. liga mladší dorast
MFK Ružomberok - FK Senica  4:0 (1:0)

FK Senica
: Vrzala - Belica, Orság, Mihál, Parma (41. Hoško) - F. Zelníček - Stúpal (41. Milenky), L. Zelníček - Mach, Udvorka (60. Biksadský), Chupáň

Tréner Ján Krupa
: „Úvod do zápasu nám absolútne nevyšiel a už na začiatku 2. min sme po obrovskej individuálnej chybe darovali súperovi úvodný gól. Súper sa dostal na koňa a my sme sa trápili, nevedeli sme si vypracovať gólové príležitosti, neboli sme nebezpeční a náš prechod do útoku bol pomalý a nepresný. Koncom polčasu sa F. Zelníček zbytočne a veľmi netakticky nechal vylúčiť za rečnenie a oslabil tým družstvo. Napriek tomu sme sa cez polčas zmobilizovali, naštartovali a 2. polčas sme chceli zápas otočiť v náš prospech. Hráči boli odhodlaní ísť za víťazstvom. Bohužiaľ, po jednej z našej gólovej príležitosti, kedy hráč súpera vykopával loptu už z bránkovej čiary, sme dostali po rýchlom protiútoku gól na 2:0. Ku koncu zápasu strelil hráč Ružomberka Čakloš ešte dva krásne góly. Za 2. polčas si chalani zaslúžia rešpekt a pochvalu, ale je neakceptovateľné, aby sme sa takto nechali vylúčiť. Musíme viac pracovať na zdravom sebavedomí hráčov a zlepšiť náš prechod do útoku a finálnu fázu hry.“

U15 - 1. liga starší žiaci
Baník Horná Nitra - FK Senica  0:4 (0:3)
góly: 9. a 34. J. Buchel, 33. Liška, 55. Rampáček

FK Senica
: Šnirc - Bevelaqua (47. Hecht), Šúrek, Halaj, Bocko  - Rampáček - J. Buchel, Vyletel - F. Buchel (60. Chropovský), Liška, Fila

Tréner Eduard Vilčinský
: „Po aktívnom vstupe do zápasu a pomerne rýchlom góle, sme po nepremenení ďalších troch gólových šancí stratili tempo. Nemali sme dostatočný pohyb a pomaly pracovali s loptou. Pred koncom polčasu sa nám však zvýšenou aktivitou podarilo streliť dva góly. Po prestávke sme okrem gólu nepremenili ďalšie štyri šance. Zápas sme mali pod kontrolou, dominovali sme na lopte, avšak opäť škoda zakončenia. Popracovať musíme aj na prvom dotyku a zmene tempa hry.“

U14 - 1. liga starší žiaci
Baník Horná Nitra - FK Senica  0:1 (0:1)
gól: 17. Koprna (11m)

FK Senica
: Odráška - Mach, Kudla, Čech, Prelec - Halabrín, Mangera (36. Czikora), Koprna (36. Piroha) - Knap, Vrablic (60. Kujovský), Bogdalík (36. Hanáček)

Tréner Jozef Uhlár
: „Napriek tomu, že si z Prievidze vezieme tri body, herne sme sklamali, zle sme kombinovali, držanie lopty bolo minimálne a samozrejme tým aj takmer žiadne šance. Prehrávali sme súboje 1 na 1, ale domáci si v 1. polčase šancu nevytvorili. V 17. min vnikol do 16-ky Bogdalík, domáci obranca ho fauloval a Koprna premenil pokutový kop  - 0:1. V samom závere Knap nepremenil svoje sólo z polovice ihriska. Ani v 2. polčase po trojnásobnom striedaní sa naša hra nezlepšila, domáci svojou bojovnosťou chceli streliť gól, no ich dve šance zostali nevyužité, keď už prekonaného Odrášku zastúpil na bránkovej čiare Kudla a po rohu domáci útočník nastrelil žrď. Ako inak v závere sme si konečne vypracovali šance aj my, no postupne zaváhali so streľbou Czikora, Piroha a na center Knapa neskoro reagoval Vrablic.“

U13 - 1. liga mladší žiaci
FK Senica - Baník Horná Nitra  10:6 (6:3)
góly: Krč 3, Režnák a  Macho po 2, Štefík, Tomašovič, Ladislav

FK Senica:
Kolínek - Mošovský, Vyletel, Hološka, Bíly, Macho, Krč, Štefík (Sedláček, Ladislav, Surový, Režnák, Štefík, Kadlečík, Čermák, Tomašovič, Jurka, Bojnanský, Barcaj)

Tréner Rudolf Bíly
: „Dnes sme nastupovali s jediným cieľom, ktorý sme bohužiaľ opäť splnili len výsledkovo, herne nie! Počas celého stretnutia sme síce mali územnú prevahu, ale naša hra bola bez futbalovej ľahkosti a kreativity. Produkovali sme veľké množstvo nepresných prihrávok a viazla nám spolupráca formácií. Vypracovali sme si množstvo príležitostí, ale naša finalizácia bola žalostná. Možno som náročný, ale pokiaľ chceme chlapcov posúvať výkonnostne a herne vyššie, tak musia všetci pridať na prístupe k tréningom, zápasom a hlavne si dať cieľ, ktorý chce splniť a nie len snívať! Chlapcom gratulujem k víťazstvu, ale nie k výkonu.“

U12 - 1. liga mladší žiaci
FK Senica - Horná Nitra 6:11 (4:2)
góly: Rehák 2, Gbelský, Ftáček, Krchňavý, Lang

FK Senica:
Demo - Režnák, Rýzek, Hutta, Wallner, Chlupík, Krchňavý, Bayerová; Ráček - Filípek, Rehák, Sobolič, Ďurica, Halaš, Lang, Gbelský

Tréneri
Marián Wallner a Peter Chlupík: „V príjemnom počasí sme odohrali zápas dvoch rozdielnych polčasov. Rýchlo sme vyhrávali 3:0. Prvý polčas bol z našej strany výborný. Hrali sme rýchlo, dôrazne a vypracovali sme si dostatok streleckých príležitostí. Bohužiaľ 2.  polčas sme na jednom ihrisku vybuchli a prehrali sme tam 0:5. Naša staršia sedmička úplne odišla kondične. Zle sme riešili situácie najmä v krajných defenzívnych priestoroch, kde sme prehrávali jeden súboj za druhým. Dokázali sme si vypracovať aj dostatok šancí, ale už chýbal pokoj a najmä kvalita v zakončení. Veľmi nás teší výkon našej mladšej sedmičky, ktorá svoje zápasy celkovo remizovala. Chlapci hrali s chuťou, v neustálom pohybe.“

U15 - 1. liga staršie žiačky
FK Senica - TJ Kopčany 16:1 (5:1)
góly: Morávková a Krásna po 4, Krahulcová, Cervová a Hiľovská po 2, Kuchtová, Machová

FK Senica
: Opalková - Krahulcová, Machová, Chudá - Jánošková, Krásna, Trvalcová - Flajžíková, Markovičová (Morávková, Kňazovičová, Fajtáková, Pappová, Hiľovská, Kuchtová, Deáková, Cervová)

Tréner Richard Opalek
: „Do zápasu sme išli s jasným cieľom vyhrať. Začali sme aktívne a od šiestej minúty sme viedli 1:0. Po chybe našej obrany si súper vypracoval jedinú šancu, z ktorej mohol vyrovnať, no naša brankárka nás podržala. Gól sme dostali po nedorozumení obrany s brankárkou, ktorý vyústil do nepriameho kopu. Súper túto príležitosť využil a znížil na 3:1. Prvý aj druhý polčas sme boli lepší vo všetkých herných činnostiach. Dnes sme dali 16 gólov a vyhrali sme zaslúžene.“