Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy Akadémie

13.4.2017 | Jozef Komorný

V 14. týždni sa opäť nedarilo dorasteneckým mančaftom. U19 vysoko prehrala na Slovane, U17 a U16 prehrali doma s Nitrou. Výborný zápas odohrala U15, ktorá porazila Trnavu a stále suverénne vedie súťaž. U14 so svojimi rovesníkmi hladko prehrala. Mladší žiaci hrali v Bratislave s Petržalkou - U13 vyhrala a U12 prehrala. Druhé jarné víťazstvo si pripísali na svoje konto žiačky.

1. liga starší dorast U19
Slovan Bratislava - FK Senica  5:0 (3:0)

Senica: Kolena - Ducár, Červeňák, Novanský, Zaťko - Ravas, Vígľaš (68. Nomilner), Wurst - Beňo (46. Reľovský), Varga, Vida (81. Fila)

Tréner Patrik Lipnický: „Zápas výsledkovo ovplyvnili tri podstatné faktory, t. j. naše individuálne chyby pri inkasovaných góloch, naša nulová a naopak súperova vysoká efektivita aj kvalita v zakončení.  Najmä 1. polčas sme boli domácim po hernej stránke minimálne vyrovnaným súperom, vypracovali sme si dostatočné množstvo sľubných gólových príležitostí, ale pri ich samotnej realizácií sme zlyhali. V úvode 2. polčasu po našej opäť nepremenenej šanci na kontaktný gól a následne štvrtom inkasovanom góle sa zápas z našej strany už v podstate len dohrával.“

1. liga mladší dorast U17
FK Senica - FC Nitra  0:1 (0:1)

Senica: Vajs - Kučera, Rosa (43. Žitný), Mička, Mader, Bašista, Želonka, Martišiak, Meliš (65. Zula), Horniak, Vajda

1. liga mladší dorast U16
FK Senica - FC Nitra  1:3 (0:1)
gól: 70. Orság

Senica: Gurega - Belica (67. Meňuš), Orság, Mihál, Parma - Mach, Hoško, L. Zelniček - Milenky (50. Stúpal), Udvorka (55. Biksadský), Chupáň

Tréner Ján Krupa: „Videli sme dnes výborný zápas z oboch strán najvyššej ligy mladších dorastencov. Od úvodu zápasu sa hralo vysoké tempo s peknými kombináciami a rýchlym prechodom do útočnej fázy hry na oboch stranách. Škoda, že sme nedokázali v 1. polčase streliť gól. Úvod 2. polčasu sme prespali, keď sme za 10 minút dostali dva lacné góly po našich taktických chybách, na ktoré som chlapcov v šatni cez prestávku upozornil, v čom je súper nebezpečný. Po našich striedaniach a taktických zmenách sme dokázali znížiť a súpera zatlačiť najmä nátlakovou hrou, avšak nepodarilo sa nám už vyrovnať. S predvedeným výkonom a hrou som spokojný, najmä v 1. polčase. Mrzí ma úvod 2. polčasu, čo súper potrestal.“

1. liga starší žiaci U15
FK Senica - Spartak Trnava  1:0 (0:0)
gól: 44. Liška.

Senica: Chropovský - Bocko, Šúrek, Halaj, Jablonický (59. Bevelaqua) - J. Buchel, Rampáček, Vyletel - Fila, Liška, F. Buchel

Tréner Eduard Vilčinský: „Od úvodu mal zápas obrovské tempo a treba povedať, že aj kvalitu z oboch strán. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, 1. polčas sme nevedeli adekvátne reagovať na rýchly návrat súpera pod loptu a nemali správny výber miesta najmä v útočnej zóne. Pri dvoch náznakoch dobrých pozícií sme neboli dostatočne agresívni. Ku koncu polčasu sme vlastnými chybami vzadu darovali súperovi dve gólovky. Po prestávke sme stupňovali tempo a aj zvýšili kvalitu jednotlivých herných činností jednotlivca a vypracovali si aj gólové šance. Gól bol z našej strany ukážkový po rýchlej kolmej hre. Veľmi nás teší prístup hráčov k zápasu, bojovnosť, odhodlanie a predovšetkým kvalita. Myslím, že zápas posunul obe mužstvá znova o stupienok vyššie, bodaj by takýchto zápasov bolo čo najviac.“

1. liga starší žiaci U14
FK Senica - Spartak Trnava  0:5 (0:3)

Senica: Opalek - Mach, Kudla, Čech, Prelec - Halabrín, Czikora (56. Piroha), Kujovský (20. Koprna) - Knap (60. Mangera), Vrablic, Hanáček (49. Bogdalík)

Tréner Jozef Uhlár: „V zápase s Trnavou sme sklamali. Proti výbornému súperovi sme chceli zabojovať, avšak všetko čo sme si stanovili zostalo v šatni. Už v 3. min sa k odrazenej lopte dostal hosťujúci útočník a strelou z 20 m vymietol pavučinu v šibenici - 0:1. Rýchly gól nás prakticky položil. Súper bol lepší vo všetkých herných činnostiach, dobre kombinoval, bol výborný v hre 1 na 1 a nemal problém sa presadiť i v hre 1 na 3. Mali sme problém s rýchlym nabiehaním útočníkov do voľného priestoru. Jeho ďalšie góly padli po našich individuálnych chybách, ktoré využil. Šance na strelenie gólu sme si vypracovali aj my, no Vrablic svoje sóla nevyužil. Mužstvu chýba vodcovský typ, ale na ihrisku a nie v šatni. Súper vyhral absolútne zaslúžene. Verím, že chalani si zo zápasu zoberú ponaučenie.“

1. liga mladší žiaci U13
FC Petržalka - FK Senica  2:8 (1:5)
góly: Režnák 3, Bíly, Štefík, Horák, Čermák, Surový

Senica: Kolínek - Mošovský, Vyletel, Jurka - Bíly, Bojnanský, Krč - Štefík (Sedláček, Ladislav, Surový, Režnák, Kadlečík, Čermák, Tomašovič, Barcaj, Škodáček)

Tréner Rudolf Bíly: „Do Petržalky sme cestovali bez Macha, Kudláča a Hološku a v priebehu stretnutia museli pre zranenie odstúpiť Barcaj a Bojnanský, a preto sme opäť dohrávali celý 2. polčas s brankárom v poli. I cez tieto už dlhodobé problémy som dnes spokojný s prístupom a výkonom celého družstva. Boli sme futbalovejší a kreatívnejší počas celého stretnutia a vypracovali sme si množstvo ďalších gólových príležitostí. Chlapcom ďakujem za výkon a gratulujem k víťazstvu. Dúfam však, že konečne proti Trnave budeme kompletní a pripravení na päticu Top mužstiev z našej súťaže, ktoré nás čakajú.“

1. liga mladší žiaci U12
FC Petržalka - FK Senica  8:4 (2:1)
góly: Ftáček, Ďurica, Chlupík, Krchňavý

Senica: Demo - Režnák, Rýzek, Hutta - Wallner, Krchňavý, Lang - Bayerová.

Ráček - Filípek, Rehák, Sobolič - Chlupík, Gbelský, Halabrín - Ďurica, Ftáček

Tréner Peter Chlupík: „Odohrali sme dobrý zápas, ešte 15 minút pred koncom sme držali remízu a boli sme lepším družstvom. Potom sme doplatili na veľké individuálne chyby v defenzíve a veľmi slabý výkon brankára. To nás stálo možnosť zabojovať o lepší výsledok.“