Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy Akadémie

25.5.2017 | Jozef Komorný

Mládežnícke súťaže sa pomaly blížia ku koncu, odohrať zostávajú posledné 3 kolá. V uplynulom týždni cestovala U19 na dôležitý súboj do B. Bystrice a zápas sa skončil remízou. Mladšie dorasty najskôr predohrávali v týždni zápasy v Žiline, počas víkendu si zmerali sily doma s Trnavou. Starší žiaci (U15 + U14) priviezli 6 bodov z Karlovej Vsi, keď vyhrali zhodne 2:0. Mladší (U13 + U12) hrali doma s D. Stredou a žiačky rovesníčky z rovnakého klubu deklasovali už do polčasu.

SFZ 1. liga starší dorast U19 - 23. kolo
Dukla B. Bystrica - FK Senica  1:1 (1:0)
gól: M. Kovaľ

Senica: Kolena - Reľovský, Mader, Novanský, Zaťko - Fila, Blažek, Varga - Kovaľ, Wurst (Beňo), Vida

Tréner Vladimír Včelka: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi zakríknutý. Súperovi na nás stačila len bojovnosť. Veľa sme kazili a súperovho brankára sme takmer neohrozili. Nevychádzala nám žiadna kombinácia a zopár dobrých protiútokov sme pokazili našim pričinením. Gól sme inkasovali po rohu a našej nedôslednosti v 41. minúte. Druhý polčas bol úplne iný, niesol sa v znamení našej veľkej prevahy a snahy vyrovnať. Celý 2. polčas sme prakticky odohrali na súperovej polovici a nakoniec v 80. minúte sa nám aj podarilo vyrovnať Kovaľom. Mali sme ešte nejaké situácie, ktoré sme však nedotiahli do konca, a tak sa už výsledok nezmenil.“

SFZ 1. liga mladší dorast U17 - 22. kolo
FK Senica - Spartak Trnava  1:1 (1:1)
gól: M. Želonka

Senica: Vajs - Kučera, Hudcovský, Rosa, Zula - Mička, Martišiak, Bašista - Želonka, Meliš (61. Bevelaqua), Ratica

Tréner Ján Krúpa: „Odohrali sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme hrali ustráchane, nevedeli sme sa dostať do tempa hry, kazili sme ľahké lopty, naša ponuková činnosť bola slabá, a aj preto sme sa nedostávali do gólových príležitostí. Súper nám dal gól po krásnej akcii, výbornom prvom dotyku Mesíka a zakončení Maríka. My sme dokázali vyrovnať po individuálnej chybe súpera ešte do polčasu. V druhom dejstve sme už začali hrať aktívne, mali sme hru pod kontrolou, dostali sme sa do gólových príležitostí, bohužiaľ víťazný gól sa nám nepodarilo streliť. Z výsledku sme sklamaní.“

Predohrávka 24. kola
MŠK Žilina - FK Senica  6:1 (2:0)
gól: Bašista

Senica: Gurega - Kučera, Hudcovský, Rosa, Vajda (35. Zula) - Martišiak, Mader, Bašista (70. Bevelaqua) - Želonka, Meliš (41. Mička), Ratica (59. Vrzala)

Tréner Ján Krúpa: „Úvod do zápasu sme mali výborný, dostali sme sa do dvoch vyložených gólových príležitostí, ktoré sme nevyužili a súper nás potrestal. Druhý polčas sme dokázali znížiť a byť ešte v zápase, ale opäť naše šance na dobrý výsledok zastavila ČK brankára. Ak chceme uspieť proti takému súperovi ako je Žilina, musíme byť viac efektívni vo finálnej fáze hry. Dnes sa ukázala obrovská kvalita a dobrá práca v tréningovom procese súpera.“

SFZ 1. liga mladší dorast U16 - 23. kolo
FK Senica - Spartak Trnava  2:0 (1:0)
góly: Š. Mach, T. Žitný (11m)

Senica: Gurega - Belica, Žitný, Horniak, Mihál - Mach (61. Udvorka), F. Zelníček, (66. Hoško), Stúpal - Milenky (61. Meňuš), L. Zelníček, Chupáň (76. Meňuš)

Tréner Patrik Lipnický: „Do zápasu s favorizovaným súperom sme nastupovali s určitým taktickým zámerom, ktorý sa nám podarilo plniť počas celého zápasu. V defenzíve sme pracovali kompaktne, zdravo agresívne a súpera pustili v podstate len do dvoch väčších šancí. V ofenzíve po zisku lopty sme sa snažili o rýchly a kolmý prechod do útočnej zóny. Kým prvý polčas nám ešte absentovala presnosť predfinálnych prihrávok a lepšia ponuková činnosť, druhý polčas sme sa v týchto činnostiach výrazne zlepšili, z čoho pramenili naše časté prečíslenia. V samotnej finálnej fáze nám však chýbala väčšia kvalita a efektivita, čo nás mrzí, pretože naše víťazstvo mohlo byť výraznejšie.“

MŠK Žilina - FK Senica  3:1 (1:1)
gól: Orság

Senica: Lamocký - Belica (55. Krišica), Orság (55. Žitný), Horniak, Mihál

Mach (66. Hoško), Zelníček, Stúpal (55. Udvorka) - Milenky, L. Zelníček, Chupáň

Tréner Patrik Lipnický: „Prvý polčas sme s domácimi dokázali ako - tak držať krok. Dobre sme bránili strednú zónu, po zisku lopty nám vychádzal rýchly prechod do útočnej zóny, vypracovali sme si pár sľubných prečíslení, dokonca sme sa ujali vedenia.  Druhý polčas nám už postupne dochádzali sily, z čoho pramenili naše ľahké straty lôpt a ťažko sme sa už dostávali do hry. Súperova kvalita a systémovosť sa naplno prejavila a dvomi gólmi rozhodol o víťazstve.“

1. liga starší žiaci U15 - 23. kolo
FKM Karlova Ves - FK Senica  0:2 (0:1)
góly: P. Liška, F. Bocko

Senica: Chropovský - Šúrek, Halaj, Jablonický, Bocko, Rampáček, Vyletel, Gáth, Fila (60. Hecht), Liška (65. Šnirc), F. Buchel

Tréner Eduard Vilčinský: „Do zápasu sme vstupovali s cieľom hrať kombinačný a kreatívny futbal, čo sa nám po väčšinu zápasu aj darilo. Dominovali sme v držaní lopty, vypracovali si množstvo gólových šancí - hlavne druhý polčas. Ich riešenie bolo prevažne po technickej stránke správne, veľa krát sme mali smolu, takže chalanom nie je čo vyčítať. Potešila nás najmä rýchla a kvalitná adaptácia na nový herný systém a celkovo herný prejav  v zápase. Znechutení a sklamaní sme však zo situácie, ktorá sa odohrala po zápase. Incident, ktorý sa udial zo strany domáceho rodiča nemá čo robiť na mládežníckom fóre. Dúfam, že tohto človeka už viac nepustia k blízkosti detí.“

1. liga starší žiaci U14 - 23. kolo
FKM Karlova Ves - FK Senica  0:2 (0:0)
góly: P. Hanáček, A. Czikora

Senica: Opálek - Mach, Kudla, Čech, Vizváry (43. Kujovský) - Mangera, Czikora,

Koprna (53. Piroha) - Knap (47. Čmarada), Vrablic, Hanáček

Tréner Jozef Uhlár: „S tabuľkovým susedom sme chceli v zápase nadviazať na predchádzajúci výborný domáci výkon. Na výbornom trávniku sme síce splnili taktiku, no dosť často sme kazili ľahké prihrávky, ktoré však domáci nedokázali  využiť a vypracovať si gólové šance. Jedinú domácu z trestného kopu v 1. polčase perfektne vyrazil brankár Opalek. Strela Hanáčka si nenašla ešte cestu do siete a v sľubnej šanci zaváhal Vrablic. V úvode 2. polčasu po našom zaváhaní v obrane, domáci ponúknutú šancu nevyužili, a tak v 42. min po akcii Knapa na dvakrát dopravil loptu do siete Hanáček - 0:1. Neskôr prekvapivá strela Czikoru tesne minula domácu bránku, no vynahradil si to v 59. min, keď krížnou strelou nedal domácemu brankárovi šancu - 0:2. Výsledok mohol prikrášliť Vrablic, no namiesto prihrávky volil strelu z uhla a minul bránku. Za výkon v 2. polčase sme si víťazstvo zaslúžili.“

1. liga mladší žiaci U13 - 22. kolo
FK Senica - DAC Dunajská Streda  4:2 (3:1)
góly: J. Vyletel, A. Bíly, M. Macho, D. Surový

Senica: Kolínek - Tomašovič, Vyletel, Hološka, Režnák, Bíly, Krč, Kudláč (Sedláček, Ladislav, Surový, Macho, Kadlečík, Barcaj, Škodáček, Stefík, Jurka, Horák)

Tréner Rudolf Bíly: „Výborný zápas z obidvoch strán, kde sme videli množstvo pekných futbalových momentov so šťastnejším záverom pre našich chlapcov. Teším sa že sme dokázali dominovať v určitých zápasových úsekoch po futbalovej stránke. Chlapcom gratulujem k víťazstvu a hlavne k predvedenému výkonu.“

1. liga mladší žiaci U12 - 22. kolo
FK Senica - DAC Dunajská Streda  1:12 (1:2)
gól: P. Chlupík

Senica: Demo (Opalková) - Drbal, Režnák, Lang, Rehák, Bayerová, Halaš, Krchňavý, Mareček, Wallner, Chlupík, Sobolič, Ďurica, Ráček, Chropovský