Modelovaný zápas skvelým záverom otočili modrí, červení s ťažkým srdcom na rozhodcu

10.11.2017 | Vlado Miček

Reprezentačnú prestávku bez súťažného stretnutia si futbalisti FK Senica spestrili modelovaným duelom medzi sebou na 2 x 30 minút. A diali sa veci...

Červení - Modrí 2:2 (1:0), 5:6 na strely z 11 m

Góly: 3. a 35. Šefčík - 59. Vaščák (11 m), 60.+veľa Kováč

Červení: Šulla - Vacula, Otrísal, Jarabica, Ben Shimon - Lupták, Šefčík, Richtárech, Rigo, Sidamonidze - Romulo Santos

Modrí: Milošovič - Duga, Podhorin, Ranko, Medveděv - Pentecost, Krč, Vaščák, Malý, Kováč - Smékal

Hneď od začiatku sa zápas odohrával v strhujúcom tempe a už v 3. minúte sa menilo skóre po prieniku Šefčíka. Červení mali aj naďalej viac z hry. Mohli si dovoliť hrať útočne, keďže v bránke mali  Miša Šullu, ktorý dokázal pokryť viacero nebezpečných akcií, vrátane spomaleného nájazdu Alana Kováča.

V druhom polčase sa podaril Šefčíkovi excelentný priamy kop a zdalo sa, že červení dokráčajú k pohodlnému víťazstvu. Lenže potom sa začali diať veci. V závere si hlavnú rolu zobral hlavný rozhodca Ján Šimek. Najskôr v predposlednej minúte odpískal pokutový kop v prospech modrých, z ktorého Blažej Vaščák znížil na 1:2. Potom nadstavil neúmerne dlhý čas. V ňom sa po mohutnom dobýjaní brány presadili modrí, keď strela Kováčova sa po odraze od brvna dokotúľala za bránkovú čiaru. Červeným nepomohli ani vehementné protesty u hlavného rozhodcu, ktorý na svojich „primkách“ ukazoval, že gól padol v riadne nadstavených dvoch minútach.

Rozhodnúť sa tak muselo v rozstrele zo značky pokutového kopu. Hneď prvý Šulla zneškodnil, ale ďalšie už modrí premenili, kým dvaja červení (nebudeme menovať) zaváhali a tak sa modrím podaril dokonalý obrat.

Tomáš Vacula, debutujúci stopér v tíme červených, ináč kondičný tréner FK Senica poskytol vyjadrenie k zápasu až deň po ňom. Ako povedal, nechcel odpovedať plný emócií a popravde ani nemohol, lebo ešte dve hodiny po zápase nemohol popadnúť dych: „Zápas sme mali plne pod kontrolou, už do polčasu sme mohli viesť výraznejším rozdielom. V druhom polčase sme pridali druhý gól, dali aj tretí, ktorý nám rozhodca z nepochopiteľných príčin neuznal. V závere ste to všetci videli. Dotlačil modrých k vyrovnaniu a jedenástkový rozstrel je už lotéria.

Na otázku, ako sa cíti po debute povedal: „Teraz je to už lepšie, v zápase mi tep neklesol pod 180 a dnešné ráno som si poriadne nevedel sadnúť ani na toaletu...

Požiadali sme aj o vyjadrenie hlavného rozhodcu, ináč maséra mužstva Jána Šimeka: „Zápas výbornej úrovne, pripomínal kvalitou finále Ligy majstrov. V zápase sa zrodila zaslúžená remíza a v jedenástkovom rozstrele sa šťastie usmialo na lepšie pripravených modrých,“ a k údajnej podpore modrých v závere poznamenal: „Počas celého zápasu som mal kapsy otvorené, ale ani ku koncu duelu mi do nich nič nekvaplo, takže odo mňa to bola absolútna rovina.

Jeho slová potvrdil aj hráč modrých Denis Duga: „Výborný výkon rozhodcu, dokonca dokázal počas stretnutia riešiť aj zdravotné problémy oboch mužstiev. Takto má vyzerať špičkový výkon.