Príjemnejšie stretnutie po troch rokoch

Príjemnejšie stretnutie po troch rokoch

20.4.2017 | Jozef Komorný

Bežala 35. minúta stretnutia 1. ligy staršieho dorastu U19 Bardejov - FK Senica v sezóne 2013/2014. Hostia gólom Nikolasa Včelku už vyhrávali, keď tu prišlo k nezavinenému kontaktu dvoch hosťujúcich hráčov, Chiabera Chechelashviliho a Mateja Kosorína, po ktorom Matej nekoordinovane spadol na zem, udrel si hlavu a bez známok pohybu ostal ležať na trávniku.

Rozhodca stretnutia, vtedy 25 - ročný Peter Ziemba z Prešova, okamžite vyhodnotil situáciu ako rizikovú, hru prerušil a mladému, 17-ročnému senickému hráčovi vytiahol zapadnutý jazyk, ktorý mu bránil v dýchaní, čím mu vlastne zachránil život.

Ten čin mladého rozhodcu neostal bez povšimnutia a na vyhlásení Cien fair play MUDr. Ivana Chodáka v Dolnom Kubíne bol ocenený v kategórii Za výnimočný čin, ktorým prispel k záchrane ľudského života.

Stretnutie po troch rokoch

Prešli tri roky od tejto nepríjemnej udalosti a obaja aktéri sa posunuli o nejaký ten level vyššie. Peter Ziemba s píšťalkou už beháva po trávnikoch v najvyššej súťaži, rovnako aj Matej Kosorín v drese FK Senica. A zhoda okolností zariadila, že sa v ostatnom kole Fortuna ligy mohli stretnúť na stretnutí ViOn Zlaté Moravce - FK Senica, ktoré Peter Ziemba rozhodoval.

„Ani som len netušil, že Peter bude toto naše stretnutie rozhodovať,“ hovorí Matej Kosorín. „Stretli sme sa už pred zápasom a prehodili sme zopár slov, dlhší rozhovor hráča s rozhodcom by pred stretnutím zrejme nebol vhodný.“

Spomínaná príhoda spred troch rokov obidvoch jej aktérov zblížila aj ľudsky. „Uvedomujem si, čo pre mňa Peter urobil. Som jeho dlžníkom. Po tej príhode sme sa stali priateľmi, skontaktovali sme sa aj na Facebooku, občas si aj napíšeme a navzájom si držíme palce. Som veľmi rád, že sme sa teraz mohli stretnúť osobne. Prajem mu, aby sa mu v najvyššej súťaži darilo a odpískal mnoho dobrých stretnutí,“

Po športovej stránke len pripomeniem, že Peter Ziemba šťastie senickým futbalistom nenosí. V obidvoch stretnutiach, v Bardejove (2:2) i v Zlatých Moravciach (2:1) senickí futbalisti inkasovali v záverečných minútach. To však k športu patrí.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V prvom zápase baráže sme prehrali v Skalici 2:1

V prvom zápase baráže sme prehrali v Skalici 2:1

22.5. | TASR
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (20.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (20.T)

22.5. | Tomáš Nečas
V poslednom zápase nadstavby sme s FC Nitra prehrali

V poslednom zápase nadstavby sme s FC Nitra prehrali

20.5. | TASR

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu