Senická U19 na úvod prípravy tretia na Zlatom Kahane v Ostrave

16.7.2017 | Vlado Miček

Senická devätnástka absolvovala hneď v prvom týždni prestížny turnaj Zlatý Kahan v Ostrave a dosiahli na pekné tretie miesto.

Zápasy v skupine

FK Senica - Górnik Zabrze   3:1 (1:0)

góly: Norbert Mihál, Kristián Ravas, Adam Beňo.
V úvodnom zápase sme podali veľmi dobrý, ofenzívny výkon. Výborne sme držali loptu a kontrolovali sme priebeh zápasu, čoho výsledkom boli 3 góly v sieti Górniku.

FK Senica - FC Baník Ostrava   0:5 (0:4)

V tomto zápase sme nezachytili úvod, keď po individuálnych chybách sme v 20. minúte prehrávali už 0:3. Súper dominoval a my sme sa nedokázali vôbec dostať do zápasu a zaslúžene sme vysoko prehrali, aj keď sme sa výrazne zlepšili v druhom polčase.

Zápas o 3. miesto:

FK Senica - MFK Karviná   2:1 (2:0)
góly: Adam Beňo, Jakub Vida
Prvých 10 minút sme sa akoby po 2 ťažkých zápasoch rozbehávali, ale potom sme sa dostali do tempa a boli sme lepším mužstvom. Strelili sme 2 pekne góly a druhý polčas sme zahodili 3 obrovské príležitosti, takže sme mohli vyhrať aj väčším rozdielom.

Do turnaja sa zapojili títo hráči: Adam Kováč, Adrián Gurega - Lukáš Kučera, Jakub Štefanka, Michal Rosa, Filip Zaťko, Ervín Matta, Marek Hudcovský, Kristián Ravas, Jakub Vida, Mário Totka, Adam Beňo, Norbert Mihal, Patrik Chovan, Erik Zavodský, Samuel Kuba, Erik Zula, Maximilián Kozák, William Nasar, Oliver Mihálik.

Stano Macek, tréner U19: "Aj keď v tejto fáze prípravy ešte nie sme na tak náročný program, proti tak kvalitným družstvám pripravení, tak sme sa prezentovali dobrou hrou a obrovskou chuťou všetkých chlapcov podať čo najlepšie výkony. Sme radi, že sa nám nikto vážnejšie nezranil a že sme sa mohli konfrontovať s kvalitnými družstvami. Turnaj bol výborne zorganizovaný a hralo sa na fantastickom ihrisku."

Kompletné výsledky Zlatý Kahan 2017

Výsledky základných skupín:

skupina "A" Šilheřovice: FK Senica - Górnik Zabrze 3:1, FC Baník Ostrava - FK Senica 5:0, Górnik Zabrze - FC Baník Ostrava 0:0

skupina "B" Karviná: FC Tatran Prešov - AS Trenčín 0:2, MFK Karviná - FC Tatran Prešov 4:3, AS Trenčín - MFK Karviná 2:0