Spoznali sme najlepších športovcov roka mesta Senica za uplynulý rok

Spoznali sme najlepších športovcov roka mesta Senica za uplynulý rok

2.3.2017 | Filip Holec, foto: Mesto Senica

V pondelok 27.2. sa na slávnostnom galavečeri v senickom Dome kultúry zišlo množstvo vynikajúcich športovcov, trénerov a ľudí, ktorí skvele reprezentujú naše mesto. Medzi ocenenými nechýbali tradične ani zástupcovia nášho klubu

V tomto ročníku po prvýkrát do nominácii na ocenenie najúspešnejších športovcov mohla svoje hlasy zasielať i športová verejnosť, čiže nielen jednotlivé kluby, ale i fanúšikovia a ich konečnú nomináciu potvrdila športová komisia pri MsZ.

Celkovo bolo počas večera ocenených 40 osobností a to v kategóriách žiaci, dorastenci, športové kolektívy, dospelí a poďakovanie sa dostalo aj najúspešnejším trénerom, ktorí odvádzajú vo svojich kluboch vynikajúcu prácu, a Senica sa tak  stáva liahňou mladých talentov. Po prvý krát bola ocenená aj osobnosť v kategórii reprezentant mesta a spoznali sme aj osobnosť, ktorú si zvolila v internetovom hlasovaní a hlasmi priamo v sále verejnosť v ankete o najobľúbenejšieho športovca za rok 2016.

Medzi ocenenými už tradične nechýbali zástupcovia FK Senica. Svojich laureátov sme mali vo viacerých kategóriach jednotlivcov, ako i medzi kolektívmi. Pre náš klub je veľmi podstatné, že môžeme kvalitne a s hrdosťou reprezentovať Senicu nielen v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži, ale i pri výchove mládeže a potenciálnych slovenských reprezentantov, kde stále patríme medzi absolútnu slovenskú špičku. 

Prehľad ocenených z radov FK Senica: 

Kategória: ŽIACI

Martin Vyletel

Kapitán mužstva FK Senica U15, ktorý nosil kapitánsku pásku už v tíme U14 v jarnej časti minulej sezóny. Je perspektívnym senickým hráčom do budúcnosti. Šikovný stredový hráč pod vedením Patrika Malého a Eduarda Vilčinského urobil značný výkonnostný progres a výrazne prispel k priebežnému prvému miestu senickej U15 v aktuálnej sezóne prvej ligy. Pravidelný účastník regionálnych mládežníckych výberov a po zásluhe už aj reprezentant Slovenska do 15 rokov bol tento rok aj medzi prvými ocenenými v klubovom výbere najlepších hráčov mesiaca. Je veľmi zaujímavé sledovať jeho rast aj v konkurencii hráčov národného výberu a v budúcnosti môže byť Martin Vyletel veľmi zaujímavým futbalistom, samozrejme za predpokladu, že bude na sebe naďalej tvrdo a s pokorou pracovať.

Kategória: DORASTENCI

Filip Blažek 
Defenzívny stredový hráč, odchovanec FK Senica  debutoval v slovenskej najvyššej súťaži v druhom kole Fortuna ligy na pôde Trenčína. Od začiatku rozptýlil všetky pochybnosti, pretože patril k najlepším hráčom na trávniku a v svojej premiére medzi seniormi naozaj zapôsobil. Tvrdou drinou a prístupom si vydobyl stále miesto v kabíne senického A-mužstva a zároveň sa v tejto sezóne stal pevnou súčasťou slovenskej reprezentácie do 19 rokov, ktorá bojuje o postup na Majstrovstvá Európy. Ak Filip nepoľaví, má všetky predpoklady na to, aby sa z neho stala dlhoročná opora Seničanov. Vo Filipovi Blažekovi rastie v Senici vodcovská osobnosť, ktorých nikdy nie je dostatok.

Kategória: KOLEKTÍVY

Starší žiaci U15 – Futbalový klub Senica

Družstvo hráčov narodených v roku 2002 obsadilo v sezóne 2015/2016 pod vedením trénerov Igora PszotuPatrika Malého 2. miesto v 1. lige starších žiakov v kategórii U14 so 4 bodovou stratou na vedúci Slovan Bratislava. V druhej polovici roka 2016 v kategórii U15 sú pod trénerom Eduardom Vilčinským na priebežnom 1. mieste v 1. lige starších žiakov, tentoraz s náskokom 6 bodov práve pred svojim rivalom Slovanom Bratislava. V družstve sa nachádzajú 3 reprezentanti Slovenska do 15 rokov a niekoľko ďalších nádejných adeptov.

Káder hráčov: Matúš Chropovský, Marek Bevelaqua, Filip Bocko, Filip Buchel, Jakub Buchel, Tomáš Fila, Šimon Gáth, Maxim Halaj, Michal Hecht, Samuel Hlaváč, Lukáš Jablonický, Ľubomír Ligás, Patrik Liška, Oliver Plott, Andrej Rampáček, Adrián Roman, Denis Romer, Viktor Šúrek, Martin Vyletel.

Kategória: DOSPELÍ

Michal Šulla 
Michal je najskúsenejším futbalistom v kádri A-mužstva FK Senica a po odchode dlhoročného kapitána Petr Pavlíka nosí v aktuálnej sezóne Fortuna ligy na ruke kapitánsku pásku. V mladom veku je z neho už ostrieľaný borec a patrí jednoznačne k najlepším brankárom slovenskej najvyššej súťaže, čo neuniklo ani pozornosti reprezentačného trénera Jána Kozáka, ktorý nominoval Šullu do národného tímu. Senický kapitán si v januári tohto roka pripísal prvý oficiálny medzištátny štart a sme pevne presvedčený, že nebude posledný. Okolo brankárskej opory nášho klubu krúži niekoľko zahraničných záujemcov a Michal má určite našliapnuté na sľubnú kariéru. S viac ako sto ligovými štartmi, zápisom z najcennejšieho dresu a najmä dlhodobo vyrovnanou výkonnosťou už dávno prerástol úroveň domácej najvyššej súťaže a je len otázkou času, kedy bude robiť senickému futbalu výbornú reklamu v zahraničí.

Všetkým našim oceneným hráčom i kolektívu gratulujeme a sme presvedčení, že i v aktuálnom roku a verme, že i v mnohých ďalších budeme do tejto tradičnej ankety dodávať našich kvalitných zástupcov, ktorí robia nášmu mestu dobré meno nielen v našom regióne, ale i na celom Slovensku a v mnohých prípadoch i za jeho hranicami.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V prvom zápase baráže sme prehrali v Skalici 2:1

V prvom zápase baráže sme prehrali v Skalici 2:1

22.5. | TASR
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (20.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (20.T)

22.5. | Tomáš Nečas
V poslednom zápase nadstavby sme s FC Nitra prehrali

V poslednom zápase nadstavby sme s FC Nitra prehrali

20.5. | TASR

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu