Záhoráci sa stého víťazstva predsa len dočkali

pred 2 dňami | Jozef Komorný

V rozlúčkovom stretnutí so sezónou 2016/2017 vyhrali futbalisti FK Senica v krajskom derby nad Spartakom Trnava najtesnejším rozdielom 1:0, čím zaokrúhlili počet svojich víťazstiev v najvyššej súťaži na rovných 100. Svojmu súperovi ním zobrali aj poslednú nádej na vybojovanie si miestenky do pohárovej Európy. Rozhodujúci gól dal v 70. minúte Alan Kováč, ktorý rozhodol aj predchádzajúce stretnutie na súperovom ihrisku, kde vyhrala Senica rovnako 1:0.

32.kolo, piatok 19.5.2017, 17:30
Senica Senica
1
0
(0:0)
Trnava Trnava
Senica: Plach - Šušolík, Pillár, Ranko, Kotula - Kopičár (46. Blažek) - Brigant, Kratochvíl, Kováč - Pajer (90. Martišiak), Šašinka
Trnava: Jakubech - Kadlec, Čögley, Oravec, Janso (67. Tambe) - M. Tóth - Jirka (67. Mihálik), Sloboda (79. Yilmaz), Halilovič, Čonka - Schranz

Gól: 70. Kováč

ŽK 1:3 (76. Blažek - 71. Oravec, 79. Halilovič, 83. Yilmaz)

Rozhodovali: A. Somoláni - Tomčík, Hrmo

Diváci: 1058

Záhoráci vo svojom poslednom zápase sezóny nastúpili proti trnavskému Spartaku. V úvodnej polovici prvého polčasu mali mierne navrch hostia, ktorí mali loptu viac vo svojej moci. Viacero štandardných situácií však ku gólu neviedlo. V šanci bol v 24. minúte Jirka, ktorého vychytal brankár Plach. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala. Do útoku sa tlačili aj domáci. V 25. minúte po štandardnej situácii Seničanov bola trma-vrma v pokutovom území hostí, viacero zakončení a ani Šašinkovo posledné sa gólom neskončilo. V 41. minúte nepríjemne vystrelil hosťujúci Halilovič, Plach loptu vyboxoval. V samom závere polčasu volali po góle šance Briganta i Pajera, no bojovné stretnutie v prvom polčase gól neprinieslo.

Druhý polčas vyznel lepšie pre Záhorákov, ktorí si vypracovali štyri gólové šance, jednu z nich premenili a v ich poslednom zápase sezóny zaslúžene zvíťazili. V 49. minúte bol vo veľkej šanci po Šašinkovej prihrávke Pajer, sám pred brankárom však prestrelil bránu. V 69. minúte po Kratochvílovom centri výborne hlavičkoval osamotený Šašinka, brankár Jakubech vytiahol famózny zákrok a loptu vyrazil na roh. Z neho padol rozhodujúci gól zápasu, po Brigantovom centri a Pajerovom priťuknutí lopty na zadnú žrď prestrelil brankára Jakubecha Alan Kováč - 1:0. V záverečných 10 minútach sa hostia pokúšali o vyrovnanie, Yilmazova hlavička išla tesne nad a gól striedajúceho Tambeho neplatil pre ofsajd. V 90. minúte mali Seničania z brejkovej situácie ďalšiu tutovku, opäť po prihrávke Briganta bol v zakončení Pajer, ale aj tento raz výborne zasiahol brankár Jakubech. V samom závere si ligový debut v domácom drese „odbil“ 16 - ročný Dominik Martišiak.

Miroslav Mentel, tréner Senice: „V prvom polčase sme boli ustráchaní, hrali sme s príliš veľkým rešpektom. Druhý polčas bol iný, mali sme dobrý vstup, hrali sme odvážnejšie, a to prinieslo aj víťazný gól.“

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: „Vedeli sme, že v tomto zápase budeme potrebovať prekvapivý moment, lebo domáci budú vychádzať z dobrej defenzívy, budú v zhustenom priestore. V prvom polčase tam bohužiaľ nebol žiaden takýto moment. V druhom polčase sme zaspali začiatok. Gól sme dostali po situácii, ktoré trénujeme a vedeli sme, že domáci sú v tomto silní.“