Po vyrovnanom priebehu tesná prehra s Ružomberkom

7.5.2017 | Ivan Tobiáš

V predposlednom domácom vystúpení v tejto sezóne zverenci trénera Mentela tesne podľahli Ružomberku 1:2. Vyrovnaný zápas rozhodla posledná 15-minútovka, v ktorej najskôr išli do dvojgólového vedenia hostia, Seničania znížili v poslednej minúte zápasu.

30.kolo, sobota 6.5.2017, 19:00
Senica Senica
1
2
(0:0)
Ružomberok Ružomberok
Senica: Šulla - Kotula, Ranko, Pillár, Šušolík - Blažek - Brigant (81. M. Kosorín), Kratochvíl, Kováč (60. Pajer), Bališ (75. Kovaľ) - O. Šašinka
Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo (29. Menich), Kružliak, Kupec - Nagy - Daniel (86. Lovás), Faško, Ďubek, Gal Andrezly - Mareš (82. Gerec)

Góly: 90. Pajer - 77. a 80. Daniel

Rozhodovali: Vlk - Jenčura, Špivák

ŽK: Faško, Mareš (obaja Ružomberok)

Na Záhorie pricestoval kandidát na európsku miestenku z Ružomberka. Prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol. Územnú prevahu mali hostia, ale cez prehustenú obranu Záhorákov sa do gólovej šance nedostali. Na druhej strane sa domáci snažili o rýchle protiútoky, ale takisto sa im nepodarilo žiadnu z nich doviesť do gólového konca. Tesne pred odchodom do kabín zaujala hlavička Pillára po rohu Briganta, lopta letela tesne nad hosťujúcu bránku.

Aj v druhom polčase prevažovala uzemná prevaha hostí, ktorí zvýšili svoje úsilie a chceli v Senici vyhrať. V 56. minúte lopta po Faškovej technickej strele letela tesne vedľa, o 10 minút sa presadil v súboji jeden na jedného Mareš, jeho strelu Šulla ale vyrazil. V posledných 15 minútach Záhoráci akoby fyzicky odišli, Ružomberok sa snažil streliť rozhodujúci gól, ten prišiel v 77. minúte, keď po centri Ďubeka zakončil pod brvno Daniel - 0:1. O tri minúty vyšiel hosťujúcim hráčom rýchly protiútok, na konci ktorého bol opäť Daniel, po ktorého strele lopta aj za pomoci pravej žrde skončila v Šullovej sieti - 0:2. Domáci strelili aspoň česný gól v 90. minúte, keď po nákope Kotulu vybehol brankár Macík a striedajúci Pajer ho hlavou prehodil - 1:2. Ružomberčania tak napokon dosiahli víťazstvo, po ktoré si na Záhorie prišli.

Miroslav Mentel, tréner Senice: "My sa strašne narobíme na gól a nakoniec sme ho ani neviem či dali, lebo to bol taký polovlastný gól. Zápas bol o prvom góle, ktorý dal súper. Nie je to prvý zápas, v ktorom je rozdiel iba o gól, alebo je to remíza. Robíme na tom v tréningu, no nevieme to preniesť do zápasu, strašne neskoro sme v loptách. To je náš obrovský problém. Súperovi gratulujem k víťazstvu."

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Bolo nám jasné, že zápas nebude jednoduchý, no chceli sme získať tri body, čo sa nám podarilo. Všetky veci v zápase neboli optimálne, no najpodstatnejšie je to, že trpezlivosťou a vierou v to, že ten gól dáme sme to v závere vcelku dobre uhrali a vezieme si domov veľmi cenné tri body."