S úradujúcim majstrom z Trenčína sme prehrali 1:2

22.10.2016 | Filip Holec

V nadstavenom čase mohol vyrovnať Turyna, o bodovom zisku hostí nakoniec rozhodol vlastenec Březinu

13.kolo, sobota 22.10.2016, 20:30
Senica Senica
1
2
(0:1)
Trenčín Trenčín
Senica: Šulla - Gonchar (73. Ebwelle), Březina, Pillár, Weriton - Kopičár - Blažek (46. Quaye), Kratochvíl - Mráz (46. Pirulo) - Kosorin, Turyna
Trenčín: Šemrinec - Šulek, Udeh, Kleščík, Skovajsa - Lawrence, Halgoš (82. Baez) - Kalu (86. Nwofor), Paur, Bala (63. Kvocera) - Janga

Góly: 64. Pirulo (11m) - 35. Janga, 70. Březina (vlastný)
ŽK: 22. Kosorin, 39. Blažek - 33. Paur, 44. Skovajsa
Rozhodovali: Šuniar - Mókoš, Hrmo

Diváci: 430

Mužstvá začali v mrazivom počasí a netradičnom termíne opatrne. Brankári boli prvýkrát vo vážnejšej akcii až v ôsmej minúte, kedy musel Šemrinec včasným vybehnutím hasiť odkop za obranu hostí. O tri minúty neskôr sa dostával pred Šullu Aliko Bala, prehral súboj s Gončarom a hoci sa hostia dožadovali odpískania faulu, pokračovalo sa v hre. Po štvrťhodine hry si postavil loptu v zaujímavej pozícii  mladučký Trenčan Halgoš a jeho priamy kop skončil na vonkajšej tyči brány Záhorákov. V 23. minúte si Halgoš štandardnú situáciu zopakoval ešte z výhodnejšej pozície, tentokrát minul Šullove brvno o centimetre. Desať minút pred prestávkou vyšiel hosťom bleskový protiútok. Po ľavej strane unikol Samuel Kalu, ktorý ponúkol ako na podnose loptu Jangovi a ten sa zblízka nemýlil - 0:1. Tri minúty pred odchodom do kabín mohli Ševelovci navýšiť náskok, Aliko Bala v dobrej pozícii pred Šullom volil ešte prihrávku, tú domáca obrana zneškodnila. Hostia vo vyrovnanom zápase využili jednu z mála dobrých príležitostí a do kabín išli s najtesnejším vedením.

Úvod druhého polčasu začal identicky ako polčas prvý. Domácu obranu ako prvý prevetral Janga, ktorý z ľavej strany nepríjemne unikol, o zakončení sa v tomto prípade veľmi hovoriť nedalo. V 54. minúte mal gól na kopačke Aliko Bala, z desiatich metrov tesne minul bránu domácich. O tri minúty neskôr sa opäť dostal za obranu vysoký útočník hostí Janga, aj tentokrát zakončil slabo a nepresne. Po hodine hry mohli Trenčania využiť ďalší brejk, center agilného krídelníka Balu ale nenašiel pred bránou Senice adresáta. V 64. minúte odpískal rozhodca Šuniar po zákroku na Kratochvíla pokutový kop a José Pirulo si zachoval stopercentnú úspešnosť a vyrovnal - 1:1. O šest minút neskôr hostia opäť viedli. Center Kvoceru si usmernil do vlastnej siete Březina - 1:2. Čerstvý Ebwelle asi po dvadsiatich sekundách pobytu na ihrisku povyzvŕtal obranu Trenčanov, jeho zakončenie nemalo správny smer a Šemrinca neohrozilo. Hneď vzápätí dobre kombinoval Turyna s Kosorinom, lopta sa dostala k Pirulovi, ten svojou slabšou nohou Šemrinca neprekonal. V 80. minúte posunul Quaye loptu priamo na kopačky súperovi, Trenčania sa rútili do prečíslenia ale zaváhanie domácej obrany nevyužili keď Kalu trafil len tyč. Domáci siahali v nadstavenom čase na bod, keď sa rútil Turyna sám na Šemrinca a dostal sa do obrovskej príležitosti, bránu však tesne minul a úradujúci majster si odváža zo Senice všetky tri body.

Miroslav Mentel"Prvý polčas nám nevyšiel, prehrávali sme veľa osobných súbojov boli sme málo dôrazní a súper bol aktívnejší. Vstup do druhého polčasu sme mali dôraznejší, lepšie sme dostupovali. Myslím, že druhý polčas celkovo mal lepší futbalový náboj, hralo sa hore- dole. Ten zápasový scenár bol trochu nešťastný, pretože sa veľmi narobíme na gól a potom, keď ho dáme si vzápätí dáme vlastenca. Keby individuálna akcia Turynu nakoniec skončila v sieti, veľmi by to pomohlo nášmu veľmi mladému mužstvu, ktoré stále len zbiera skúsenosti. Bohužiaľ to nevyšlo a musíme dúfať, že to zlomíme v Michalovciach."

Martin Ševela: „Začal by som výsledkom, s ktorým sme spokojní. Vezieme si domov víťazstvo, podarilo sa nám streliť dva góly, nechceli sme inkasovať.  Čo sa týka zápasu, boli úseky hry, s ktorými som bol spokojný. Bolo tam dobré držanie lopty, dobrá ponuková činnosť. V prvom polčase sme mohli dať viac gólov, ale najmä po otvorení hry od súpera v druhom polčase sme tam mali kontry, ktoré by sme mali využívať a v druhom polčase sme tam zápas mali zavrieť. Musíme popracovať na efektivite, dôkazom je ten infarktový nadstavený čas, kde súper mohol vyrovnať a odchádzali by sme odtiaľto smutní. Ak by sme boli viac efektívni, mohli sme vyhrať väčším rozdielom. Boli tu úseky hry, v ktorých som bol nespokojný, dávali sme súperovi veľa priestoru, takže musíme sa stále zlepšovať v každom smere.“