Slovan rozhodol zápas gólmi v závere oboch polčasov, z Pasienkov odchádzame bez bodu

16.10.2016 | Filip Holec

Senica nebola ani dnes horším mužstvom, bohužiaľ náš súper bol efektívnejší v zakončení

12.kolo, nedeľa 16.10.2016, 17:30
Slovan Slovan
2
0
(1:0)
Senica Senica
Slovan: Greif - Kotula, Saláta, Vernon De Marco, Kubík - Scott, Savičević - Schett (87. Oršula), Soumah, Cléber (76. De Sa) - Čavrić (63. Priskin)
Senica: Šulla - Gonchar, Kopičár, Pillár, Weriton - Quaye - Pirulo (46. Ebwelle), Kratochvíl (76. Jedinák), Mráz - Kosorin, Turyna (59. Astray)

Góly: 43. Soumah (11m), 90+2. De Sa
ŽK: 70. Vernon, 71. Schett - 81. Quaye
Rozhodoval Vlk.

Diváci: 812

Slovanisti v úvodných troch minútach spálili dve stopercentné šance. Hneď v úvodnej minúte sa po spätnej prihrávke mohol presadiť Kubík, trafil len brvno Šullovej brány. Vzápätí rozozvučal konštrukciu senickej bránky aj Soumah, ktorý sa ocitol za obranou hostí a zakončil do ľavej tyče. V 17. minúte v protiútoku zahrozili aj Záhoráci, ktorý vystihli nepresnú rozohrávku belasých a postupovali v prečíslení na Greifovu bránku. Situáciu si skomplikovali nepresnou prihrávkou, napriek tomu Mráz zakončil z hranice pokutového územia nebezpečne tesne nad bránku domácich. Po úvodnom niekoľkominútovom tlaku Slovana, ktorý sme ustáli sme začali byť dominantnejší na lopte a aktívnejší v napádání ako domáci. Po polhodine hry dvaja naši útočníci Turyna s Kosorinom vykombinovali trojicu obrancov vicemajstra, čo vyústilo do Kosorinovej prízemnej strely. Tá však nemala potrebnú razanciu a našla len pripraveného Greifa. Vzápätí mali ďalšiu dobrú šancu domáci, keď Soumah využil nedôraz hosťujúcej obrany, v dobrej pozícii však napálil len do Šullu. Osem minút pred prestávkou poslal do pokutového územia výborný center Gončar, Kosorin si dobre nabehol, jeho gólovú hlavičku vytlačil spod brvna Greif. V závere prvého dejstva po strate Pirula v strede pola posielal do vápna loptu Savičević, hlavný rozhodca Vlk si všimol Pillárovu ruku a Soumah pokutový kop premenil - 1:0. Slovanisti odchádzali do kabín s najtesnejším vedením, napriek tomu, že s výnimkou úvodných minút vôbec nebol lepším mužstvom.

V druhom polčase spadol futbal do šedého priemeru, Slovan hral maximálne pasívne, aktéri zápasu sa prispôsobili atmosfére na štadióne. Prvý vážnejší zákrok si pripísal senický brankár v 79. minúte, keď vychytal De Sa. Seničania kombinovali, vyčnieval najmä aktívny Weriton, problém však mali vo finálnej fáze. Minútu pred koncom skúšal obstrelovať Greifa Kosorin, netrafil však do priestoru brány. V záverečnej minúte stratil loptu na polovici ihriska Quaye, prihrávku do otvorenej obrany dostal striedajúci De Sa a pochoval všetky nádeje Seničanov na bodový zisk. V zápase, v ktorom bol Slovan jednoznačne zdolateľným súperom sme nedokázali dotiahnuť do konca viaceré sľubné príležitosti, pôsobili sme futbalovejším dojmom, no s koncovkou sme si nepotykali a tak odchádzame z hlavného mesta bez bodu.

Ivan Vukomanovič (Slovan Bratislava): "Musím povedať, že opäť sme nehrali v plnej sile. Vždy nám niekto chýba, teraz sme stratili aj chorého De Kampsa. Aj preto sme nehrali na sto percent. Vieme, že naša hra nezodpovedá tomu, ako by sme chceli hrať. V druhom polčase sme chceli nechať hrať Senicu viac, my sme chceli ťažiť z dobrej organizácie. Nakoniec som rád, že sme strelili dva góly. Chceli sme získať tri body a to sa podarilo."

Miroslav Mentel (FK Senica): "Zápas sa hodnotí ťažko, keď prehráte. Máme vykartovaných hráčov, ako napr. Březina. Lepili sme to Kopičárom. Ale problém bol smerom hore, hráme to veľa do šírky, chýba nám kolmá hra. Slovanu gratulujem k trom bodom. Jediné pozitívom dnešného dňa bola asi výhra Petra Sagana, ktorému tiež gratulujem."