Slovanu sme v úvodnom zápase dnes podľahli najtesnejším rozdielom

17.7.2016 | Filip Holec

Naše nové mužstvo bolo vicemajstrovi viac ako vyrovnaným súperom, víťazný gól strelil Soumah po dvoch veľkých šanciach Senice

1., nedeľa 17.7.2016, 19:00
Senica Senica
0
1
(0:0)
Slovan Slovan
Senica: Šulla - Gonchar, Košťál, Pillár, Delgado - Dolný (67. Astray), Quaye, Kratochvíl, Mráz (77. Turyna) - Pirulo, Guille (86. Almási)
Slovan: Mucha - Pliatsikas (46. Burnett), Sekulić, Saláta, Burnet - De Kamps, Lásik (51. Savičević) - Schet, Soumah (79. Scott), Kubík - Zreľák

Gól: 74. Soumah
ŽK: 37. Košťál, 87. Turyna - 45. Pliatsikas, 58. Sekulić, 83. Schet
Rozhodovali: Glova - Benko, Hrčka

Diváci: 1950

Do prvého náznaku šance sa dostali hneď v úvode domáci, keď za obranu cez Pliatsikasa prenikol Samuel Mráz, do zakončenia sa však nedostal cez pozorne brániaceho Salátu. Slovan ožil približne po štvrťhodine hry, aktívna bola najmä dvojica Schet, Pliatsikas. Ani Slovanisti si však vážnejšiu šancu v úvode nevytvorili. V 16. minúte zachytili domáci rozohrávku brankára Muchu, na bránu postupoval Guille, jeho strelu zo 16 metrov zastavil brankár Slovana. O dve minúty neskôr dostal nebezpečnú loptu za obranu Záhorákov Schet, jeho spätná prihrávka z pravej strany však v pokutovom území domácich adresáta nenašla. Tempo hry v prvom polčase upadlo, oba mužstvá sa snažili hrať najmä vzduchom, nakopávané lopty ale neboli receptom na pevné defenzívy na oboch stranách. V 37. minúte priniesol vzruch na tribúny Guille, ktorý vyskúšal Muchovu pozornosť, brankár Slovana bol na mieste. Pred koncom prvého polčasu dobre zareagoval brankár Senice Šulla na tečovanú strelu, stihol sa včas premiestniť a loptu za svoj chrbát nepustil. Hneď v zápätí sa takmer presadili domáci, keď Pirulo vytiahol luxusné nožničky, Mucha bol proti a preto skončil polčas 0:0.

Druhé dejstvo otvoril úvodnou strelou v 49. minúte Zreľák, krížny pokus slovenského mládežníckeho reprezentanta letel mimo Šullovej brány.
Seničania sa  53. minúte presadili z ľavej strany. Aktívny bek Delgado sa v spolupráci s Guillem dostal pred pokutovým územím Slovana ku strele, pravačkou nenamieril presne. O malú chvíľu neskôr sa k zakončeniu dostal po dobrej prihrávke krajný bek Gonchar, mieril vysoko nad Muchovu bránu. V týchto minútach domáci začali výrazne ožívať, po Pirulovej štandartke hlavičkoval Mráz v 58. minúte tesne vedľa. Po hodine hry vytiahol Šulla skvelý zákrok po dobrej strele Kubíka spoza šestnástky.  V 66. minúte sa po Soumahovom prieniku takmer menilo skóre, Guinejčan poslal loptu len do žrde senickej brány. V 71. minúte mal najväčšiu šancu zápasu po Astrayovej prihrávke Pirulo, Mucha ho však vychytal. O minútu neskôr pre zmenu na bránkovej čiare vykopol Kratochvílovu hlavičku Saláta. O tri minúty neskôr sa do bodky naplnilo nedáš-dostaneš, keď po rohovom kope najprv zakročil Šulla, na dorážku Soumaha bol prikrátky - 0:1. Päť minút pred koncom sa po prihrávke zaváňajúcej postavením mimo hru rútil sám na Šullu Granwald Scott, brankár domácich udržal výborným zákrokov Záhorákov v hre. Senica vrhla v závere všetky sily do útoku, v platonickom tlaku si však domáci nevytvorili vážnejšiu šancu a úvodný zápas ročníka 2016/2017 Fortuna ligy prehrala 0:1.

Aleš Čvančara (FK Senica): "My sme chceli dnes rozhodne bodovať, to sa nám však nepodarilo. Bohužiaľ gól sme dostali po dvoch vyložených šanciach, ktoré sme nepremenili. Taký je však futbal, nám chýbalo trochu viac odvahy v kombinácii. Chcem, aby sme boli silnejší na lopte. Myslím však, že sme predviedli solídny výkon, pretože toto mužstvo spolu hralo prvé súťažné stretnutie."

Nikki Papavasiliou (ŠK Slovan): "Sú to veľmi dôležité tri body. My sme očakávali ťažký zápas, pretože úvod sezóny je vždy náročný. Senica nás však prekvapila, prešla veľkými zmenami, zmenila spôsob hry. Navyše sme vo štvrtok odohrali náročné stretnutie a niektorí naši hráči boli unavení, niektorí nemali veľmi čistú hlavu. Neprestávali sme sa však tlačiť do brány za gólom,  ktorý sme nakoniec dosiahli. Preto ďakujem svojim hráčom, ktorí sa neprestávali snažiť celý zápas."