V Slovnaft cupe končíme po prehre v rozstrele na pôde Veľkých Ludiniec

21.9.2016 | jméno neznámé

Rozstrel rozhodol domáci brankár Benkó úspešným zákrokom v prvej sérii a víťazný pokus premenil najskúsenejší hráč domácich Michal Kubala

3.kolo, streda 21.9.2016, 16:30
Veľké Ludince Veľké Ludince
2
1
(1:0)
Senica Senica
Veľké Ludince: Benkó - Flídr, Varga, Kosák, Kubala, Matúš Predajniansky (78. Ahmad), Soboňa (69. Hamdaoui), Petráš, Cingel, Hlaváčik, Horniak (90. Smiknya)
Senica: Plach - Ducár, Březina, Pillár, Delgado - V. Jedinák, Kopičár (60. Červeňák), Quaye, Astray (30. Blažek) - Turyna, Mráz

góly: 11. Kosák - 62. Mráz
rozhodujúci pokutový kop v 5. sérii premenil Michal Kubala
ŽK: 60. Kubala, 62. Flídr, 90. Kosák - 65. Delgado
Rozhodovali: Trenčiansky - T. Somoláni, Borsányi

Diváci: 750

Seničania cestovali na tretie kolo do Veľkých Ludiniec bez Pirula, Kratochvíla,  Weritona či Ebwelleho, ktorí v nahustenom programe mali regenerovať pred náročným zápasom s Trnavou, mužstvu navyše chýbal zranený Kosorin a priestor na doliečenie dostal aj Guille. V základnej zostave Záhorákov sa obajavili vôbec po prvýkrát dorasteneckí reprezentanti Ducár a Viktor Jedinák. Pohárový zápas mal byť ideálnou príležitosťou, ako dať priestor hráčom, ktorý doteraz neodohrali veľkú porciu minút, preto od začiatku nastúpili Quaye s Astrayom a hrať mohol aj Kopičár, ktorý v zápase v Žiline videl červenú kartu. V priebehu hry na ihrisko nastúpili ďalší dvaja hráči, ktorí sú vekom dorastenci: Filip Blažek a Martin Červeňák. Napriek oklieštenej zostave a extrémne mladému mužstvu sme na ihrisko vybehli s jednoznačným zámerom postúpiť do ďalšieho kola. Prvý polčas však prvú vzrušujúcu prílležitosť ponúkol húževnatým domácim a tí ju využili. V strede poľa došlo k jednoduchej strate lopty a Kosák chladnokrvne zoči - voči Plachovi nezaváhal - 1:0. Prvý polčas potom domáci zodpovedne vypĺňali priestor, nepúšťali Senicu do vážnejších príležitostí a hoci Mráz po polhodine hry hlavičkoval tesne nad, skóre sa nemenilo a do kabín šli nadšení a motivovaní treťoligisti s najtesnejším vedením.

Druhý polčas sa obraz hry veľmi nezmenil, hostia takmer neopúšťali obrannú polovicu Ludiniec, tí však hnaní publikom podávali naozaj výkon na hranici svojich možností. Obranu domácich konečne prelomil po rohovom kope v 63. minúte Samuel Mráz - 1:1. Tréneri následne preskupili rady a posunuli Róberta Pillára na hrot útoku. Náš kapitán vyhrával väčšinu hlavičkových súbojov a vytváral tak priestor pre našich ofenzívnych hráčov. Viktor Jedinák sa dostal dvakrát do dobrej palebnej pozície, oba jeho pokusy zneškodnil dobre chytajúci brankár domácich Benkó. Z diaľky strielali aj Quaye či Mráz, ani jeden z pokusov sa neujal. Domáci hrozili najmä z rýchlych protiútokov, skórovať mohol Soboňa i Cingel, Plach si však zastal svoje miesto a nepripustil ďalší gól v našej sieti. Záverečný nápor nepriniesol zlom, preto stretnutie musel rozhodnúť rozstrel zo značky pokutového kopu. V prvej sérii domáci premenili a nášho stopéra Davida Březinu vychytal domáci brankár, čo v konečnom súčte rozhodlo o tom, že rozstrel uzavrel víťazným pokusom v piatej sérii najskúsenejší hráč Veľkých Ludiniec Michal Kubala a treťoligista sa tak raduje z postupu do 4.kola Slovnaft Cupu, v ktorom sa stretne so Spišskou Novou Vsou. Facka, ktorú dnes dostalo naše mladé mužstvo, musí do budúcnosti slúžiť ako veľké ponaučenie a cenná skúsenosť pre mladíkov, ktorí dnes obliekli náš dres.