V Trenčíne sme nebodovali, domáci rozhodli najmä kvalitným prvým polčasom

23.7.2016 | Filip Holec

Prehajdákali sme prvý polčas, v druhom polčase sme sa však prezentovali zlepšeným výkonom, potešil najmä debutant Filip Blažek

2.kolo, sobota 23.7.2016, 19:00
Trenčín Trenčín
3
0
(2:0)
Senica Senica
Trenčín: Chovan - Šulek, Udeh, Kleščík, Madu - Holúbek, Rabiu (68. Ket) - Bala (68. Diks), Bero (85. Janco), Kalu - Janga
Senica: Šulla - Honchar, Košťál (56. Březina), Pillár, Delgado - Kratochvíl, Blažek, Pirulo - Dolný (59. Quaye), Guille, Mráz (30. Turyna)

Góly: 22. Rabiu, 27. Holúbek, 80. Kalu
ŽK: 90.+ Březina
Rozhodujú: Očenáš - Tomčík, Jenčura

Diváci: 1757

Prvá nebezpečnejšia situácia patrila domácim. Hneď v druhej minúte posielal Aliko Bala nebezpečný prízemný center do malého vápna, Pillár však pred dobiehajúcimi Trenčanmi odvrátil do bezpečia. O štyri minúty neskôr poslali domáci nebezpečnú loptu za obranu. Šulla včasným vybehnutím na hranici pokutového územia vyvijájúcu sa šancu Ševelovcom prekazil a hoci sa tribúny dožadovali odpískania ruky nášho brankára, rozhodca Očenáš bol blízko a nepískalo sa. V 11. minúte sa prvýkrat dostali v ofenzíve k slovu aj Seničania. Blažek poslal výbornú skrytú prihrávku za obranu Guillemu, ten postupoval do vnútra pokutového územia a pokúsil sa takmer z bránkovej čiary prekvapiť Chovana, ten bol na bližšej tyči pripravený.
V 22. minúte sa menilo skóre, keď milimetrový center na hranicu šestnástky upratal pohodlne volejom Rabiu za Šullov chrbát - 1:0. V 27. najprv dostal kolmicu za obranu Janga, toho ešte Šulla vychytal, vzápätí sa situácia zopakovala, tentokrát už sa Holúbek nemýlil a zvýšil na 2:0. Po polhodine hry napriahol z dobrých 30 metrov obrovitý domáci stopér Udeh, nepríjemnú strelu Šulla dokázal zneškodniť. Sedem minút pred prestávkou zahrávali domáci priamy kop z veľmi nebezpečnej pozície a kapitán Kleščík orazítkoval dobrým pokusom pravú žrď senickej bránky.
V samom závere prvého dejstva sa rútil po skvelej prihrávke sám na Chovana Filip Blažek, brankár AS jeho úmysel prečítal a nášho debutujúceho stredového hráča vychytal.

V druhom polčase ofenzívna aktivita domácich opadla. V 58. minúte sa Jozef Dolný dostal na ľavej strane do sľubnej pozície, ľavačkou však prepálil Chovanovu bránku. O desať minút neskôr pekne zakombinovali úradujúci šampióni, Šuleka nepustil do zakončenia vracajúci sa Delgado, z následného rohového kopu sa nepresadili Trenčania ani po odrazenej lopte. Štvrťhodinu pred koncom sme mali obrovskú príležitosť dotiahnuť sa na rozdiel jedného gólu. Pirulo sa individuálne presadil cez dvojicu súperov, vysunul do úniku Kratochvíla, ten napálil loptu priamo do vybiehajúceho brankára AS Chovana. V 79. minúte sa po náražačke opäť individuálne presadzoval Pirulo, naše mužstvo začalo ožívať, chýbala nám však efektivita v zakončení. O minútu neskôr z ničoho nič udreli domáci, Gončar síce zabránil rohovému kopu, k odrazenej lopte sa po spätnej prihrávke dostal Samuel Kalu a krížnou strelou po zemi nedal Šullovi šancu - 3:0.  V nadstavenom čase vypichol loptu domácemu brankárovi Chovanovi Blažek, ktorý mohol zakončovať do prázdnej brány, rozhodca Očenáš však nepochopiteľne gólovu akciu prerušil.
Trenčania nás najmä v prvom polčase kombinačne prevýšili, bolo poznať, že mužstvo o sebe vie a vyškolilo nás z efektivity, preto spod hradu Matúša Čáka odchádzame bez bodov.

Martin Ševela (AS Trenčín): "Som spokojný s výsledkom, čo sa týka výkonu, nebolo to od nás nadštandartné. Možno to bolo únavou z Ligy Majstrov, čo je však logické. Musíme však byť kompaktnejší a organizovanejší, mohli sme si v druhom polčase lepšie počínať vo finálnej fáze. Hrali sme občas príliš individuálne, čo nechceme, pretože chceme hrať tímovo. Rozoberieme si to, pripravíme sa na Legiu a urobíme maximum preto, aby sme uspeli."

Miroslav Mentel (FK Senica): "Bol to zápas dvoch polčasov, prvý polčas sme prespali, nevedeli sme sa vyrovnať s kvalitou Trenčína v stredovej zóne, chýbal nám dôraz. V druhom polčase sme ožili, ukázali sme spôsob hry, ktorým by sme sa chceli prezentovať, potešil ma aj debut Filipa Blažeka, ktorý splnil náročné kritériá, bol veľmi dôrazný a aktívny."