V Trenčíne sme vydržali iba 40 minút

14.10.2017 | TASR

V Trenčíne sme s domácimi dokázali držať krok iba 40 minút, v závere polčasu strelilo AS dva góly a v druhom už súper dominoval.

12.kolo, sobota 14.10.2017, 17:00
Trenčín Trenčín
4
1
(2:0)
Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - El Madioui - van Haaren, Ubbink - Gong (46. Azango), Janga (69. Mance), Beridze (65. Paur)
FK Senica: Plach - Otrísal, Ranko, Jarabica, Podhorin - Richtárech, Krč (67. Kováč) - Duga (76. Rigo), Vaščák, Šefčík - Smékal (46. Sarpei)

Góly: 41. van Haaren, 44. Janga, 52. Janga, 66. Šulek - 80. Podhorin (11 m)

Rozhodovali: Glova - Tomčík, Ádam

Diváci: 1448

Trenčania chceli po reprezentačnej prestávke nadviazať na tri posledné víťazstvá a do zápasu naskočili rezko. Už v 1. min ponúkol prihrávku z pravej strany do šestnástky Gong. Tiesnený Ubbink však prestrelil. O päť minút sa do prvej príležitosti dostal Janga. Loptu napálil iba do brankára a Ubbink brániacu hradbu tiel neprekonal. Aktivita na domácich kopačkách pokračovala. V 16. min sa k sólu od polovice ihriska odhodlal Beridze a po slalome pomedzi obrancov zakončil technickou strelou tesne vedľa ľavej tyče. Seničania sa väčšinu času iba bránili. Ich snaha o vyrážanie do kontier končila pred šestnástkou Šemrinca. Hoci boli domáci aktívnejší, vyložené šance si vypracovať nedokázali, keď stroskotávali na dobre organizovanej obrane Záhorákov. Postupom času domáce útoky prestali byť nebezpečné a hostia bez vážnejších problémov držali nerozhodný stav. Až v 41. min rozjasal domácich fanúšikov van Haaren, keď umiestnenou strelou z priameho kopu potrestal faul na Beridzeho. O tri minúty priamy kop v podaní Ubbinka našiel hlavu Jangu a ten sa nemýlil - 2:0.

Aj po prestávke pokračovali Trenčania v aktívnej hre ako v závere prvého dejstva. V 52. min Šulek prihral do jasnej pozície Jangovi, pre ktorého už nebol problém zblízka pridať tretí gól. V závere 55. min predviedol rýchly protiútok Beridze cez celé ihrisko. Prihral Ubbinkovi, no ten nedokázal prekonať Placha. Seničania boli po prestávke ofenzívnejšie naladení, čo potvrdil dravým prienikom Vaščák. Pri strele z uhla však nemal presnú mušku. V 66. min Trenčania viedli už štvorgólovým rozdielom. Z hranice veľkého vápna sa k strele odhodlal Šulek a hoci jeho strela šla mimo brány s prispením teču brániaceho futbalistu sa lopta zatrepotala v sieti. O tri minúty mal ďalší presný zásah na kopačke van Haaren. Tiesnený nedokázal trafiť priestor brány. Od 73. min hrali Seničania o jedného muža v poli naviac. Pre zranenie hlavy odišiel z trávnika Šulek. Desať minút pred koncom Senica zaznamenala čestný úspech, keď na 4:1 z pokutového kopu skorigoval Podhorin. Sedem minút pred koncom sa napokon strelec štvrtého gólu Trenčína vrátil a v závere si vychutnal víťazné oslavy.

Roman Marček (tréner AS Trenčin): "Z nášho pohľadu sme spokojní s výsledkom, ale nie s hrou. Máme rezervy, o ktorých vieme a a musíme s nimi popracovať."

Ladislav Hudec (tréner FK Senica): "V prvom rade chcem Trenčínu zablahoželať za futbalovosť. Vedeli sme, že budeme dlho behať bez lopty. Môžem povedať, že víťazstvo je zaslúžené, Fero Plach nás ešte v mnohých prípadoch podržal. Som presvedčený, že v najbližších zápasoch dokážeme bodovať, ale dnes vyhral súper zaslúžene."