V generálke bezgólová remíza so Znojmom

15.7.2017 | Vlado Miček

V poslednom prípravnom zápase pred štartom Fortuna ligy remizovali naši futbalisti so Znojmom 0:0.

0.kolo, sobota 15.7.2017, 17:00
Senica Senica
0
0
Znojmo Znojmo
Senica: 18 Plach - 11 Medvedev, 14 Podhorín, 5 Zukal, 21 Ranko - 12 Reľovský, 13 Richtárech, 7 Krč, 8 Kováč - 10 Romulo - 9 Martišiak (29 Milošovič - 2 Otrísal, 3 Červeňák, 6 Malý)
Znojmo: 1 Štěpanovský - 4 Chereda, 6 Cihlář, 9 Chwaszcz, 13 Malár, 14 Helísek, 15 Lacko, 17 Javúrek, 18 Teplý, 20 Njire, 25 Mezlík

Prvú príležitosť mali hostia, ale strela z uhla v podaní Teplého mierila mimo. V 6. minúte získalo Znojmo výhodu priameho kopu, ale strela z kopačky Njireho mierila nad. V 12. minúte zahodil gólovú hlavičku hosťujúci Chwaszcz. V 19. minúte sa k prvej streleckej príležitosti dostali domáci, keď po akcii Alana Kováča a priťuknutí Martišiaka strieľal z otočky nepresne Romulo. O minútu neskôr sa pre rýchleho útočníka črtala ešte lepšia príležitosť, ale zlým spracovaním sa zbavil šance ísť sám na Štěpanovského. V 22. minúte sme kopali prvý rohový kop, po ktorom sa dostal k zakončeniu Podhorín, ale mieril nad. V 25. minúte kopal priamy kop z nádejnej pozície Nirje, ale vysoko prekopol. Po chybe na polovici ihriska sa do dobrej šance dostal Teplý, ale jeho strela tesne minula Plachovu bránu. V 33. minúte napriahol spoza šestnástky Krč, ale jeho strela mierila nad. V 38. minúte sa k strele dostal Reľovský, ale chýbala jej presnosť aj prudkosť. V 42. minúte potiahol loptu po pravej strane Kováč, prihral do šestnástky, ale Medvedevov pokus defenzíva Znojma zblokovala na rok a z neho už nezapršalo.

Druhý polčas sa začal opatrne a na prvú šancu sa čakalo až do 60. minúty, ale stála za to. Po rohu Medvedeva sa k strele dostal Kováč, tá bola zrazená na päťku k Rankovi, ktorý chrbtom k bráne len o milimetre minul odkrytú svätyňu hostí. Domácich podarená štandardka posmelila a o tri múty sa po centri Podhorina presadzoval Romulo, ale mieril vedľa brány. Hra dostávala postupne spád a z protiútoku mieril vedľa Teplý. Vzápätí sa po vysunutí Krča dostával do dobrej šance Romulo, ale obrana stačila zakročiť. V 71. minúte sa dostal k zakončeniu hosťujúci Štrombach, ale Plach bez problémoch chytil. Bodku za stretnutím dal ďalekonosný pokus Richtárecha, ktorý skončil v náručí hosťujúceho gólmana.

Ivan Vrabec: „Bol to bojovný duel. Opäť sme išli do súboja, aby sme neinkasovali gól a dodržali taktické pokyny. Chalani znova odviedli na ihrisku všetko, čo v nich bolo, nemôžem im nič vyčítať. V niektorých chvíľach nám ale chýbal väčší pokoj v ofenzívnej časti. Dostávali sme sa do rýchlych protiútokov, ale neriešili sme to vo finálnej fáze dobre. Ešte mi chýbal väčší dôraz v súperovej šestnástke. Za pozitívum beriem, že proti celkom slušnému súperovi sme neinkasovali a Znojmo si nejakú vážnejšiu šancu nevypracovalo.“