V krajskom derby uspel trnavský Spartak, jediným gólom rozhodol Bello

24.9.2016 | Filip Holec, foto: Lukáš Grinaj (ilustračné)

Diváci videli bojovný zápas, rozhodca Očenáš rozdal 10 žltých a dve červené karty

10.kolo, sobota 24.9.2016, 19:00
Senica Senica
0
1
(0:1)
Trnava Trnava
Senica: Šulla - Honchar, Březina, Pillár, Delgado (66. Astray) - Blažek (63. Quaye), Kratochvíl - Jedinák (46. Ebwelle), Mráz, Weriton - Turyna
Trnava: Jakubech - Kadlec (13.Čögley), Godál, Hladík, Janso - Greššák, Sloboda - Jirka, Bello, Mikovič (90.+ Mihálik) - Tambe (80. Dubec)

Gól: 36. Bello
ŽK: 39. Kratochvíl, 48. Honchar, 63. Turyna, 65. Březina - 18. Mikovič, 58. Greššák, 60. Čögley, 65. Godál
ČK: 89. Březina - 68. Godál po druhej ŽK
Rozhodovali: Očenáš - Hancko, D. Hrčka

Seničania začali aktívne, držali sa na súperovej polovici a čo bolo podstatné, vyhrávali väčšinu veľkého množstva osobných súbojov. Prvé ohrozenie brankára prišlo v 6. minúte kedy po priťuknutí Kratochvíla pálil nad Turyna. Postupne sa osmelovali aj hostia, v 20. minúte Bellovu prízemnú strelu vyrazil na roh Šulla. O osem minút neskôr dobre kombinovali na ľavej strane Záhoráci. Kratochvíl s Mrázom a Delgadom vyšachovali defenzívu Spartaka, na center španielskeho ľavého beka si nabehol Turyna, netrafil však medzi tri tyče. Desať minút pred záverom prvého dejstva prišiel úvodný gól stretnutia. Bello dostal pred pokutovým územím príliš veľa priestoru, jeho prvá strela opečiatkovala žrď Šullovej brány, no Beninčan dostal dostatok času na dorážku a tú bezpečne premenil – 0:1. Prvý polčas sa niesol v duchu snahy o kombináciu z oboch strán, mužstvám však viazla finálna fáza. Tesne pred prestávkou dostal od Mráza dobrú loptu za obranu hostí  Turyna, ani do tretice však nedostal loptu do brány a preto šli do kabín spokojnejší hostia z Trnavy.

Spartak vstúpil do druhého polčasu aktívnejšie a hoci domáci boli dominantní na lopte, Trnavčania sa dostávali rýchlym prechodom do útoku do dobrých príležitostí. Postupne Šullu v domácej bráne neprekonali dvakrát Jirka a ani Tambe. Stretnutie dostalo razom bojovný nádych, postupne videli za tvrdé zákroky žlté karty Čögley, Turyna, Březina i Godál. Posledný menovaný nakoniec videl z rúk rozhodcu Očenáša aj druhú žltú a domáci razom ožili. V 73. minúte prenikal bleskovo obranou Ebwelle, jeho zakončenie však zblokoval Ivan Hladík. V 76. minúte mohol postupovať po rohovom kope do protiútoku Mikovič, šancu zmaril výborným vybehnutím takmer na polovicu ihrisku domáci kapitán Šulla. S pribúdajúcimi minútami sa čoraz častejšie snažili domáci o streľbu, dvakrát pálil z veľkej diaľky stopér Březina, nemieril však presne. Seničania zvyšovali tlak, nevedeli sa však dostať za obranu. Z ojedinelého protiútoku napriahol striedajúci Dubec, gólman domácich vytiahol loptu na roh. Hneď vzápätí sa vysoký útočník hostí ocitol v šanci opäť, v streľbe mu zabránil dobrým zákrokom Pillár. Minútu pred koncom vytiahol červenú kartu najslabší muž na ihrisku, rozhodca Očenáš, aj pre domáceho stopéra Březinu a v podstate ukončil nádej domácich na vyrovnanie. Spartak prvýkrát v sezóne vyhral na súperovej pôde, Senica sa najbližšie bude snažiť zlomiť sériu na pôde rivala z Myjavy.

Miroslav Mentel (FK Senica): "Ťažko sa mi hodnotí takýto zápas, trápime sa v posledných zápas s koncovkou. Veľa lôpt lieta do vápna, ale nevieme ju dostať siete. Zápas mal dobre nasadenie, nebol až tak kvalitný po futbalovej stránke, ale hralo sa hore - dole. Trnava ušila dobrú taktiku, majú hráčov na brejky. Hoci sme dnes chceli doma zvíťaziť, vzhľadom na vývoj by sme boli spokojní s bodom a pri tej maródke, ktorá nás trápi a vzhľadom na úzky káder, by sme brali aj remízu. Nerád by som dnes hodnotil rozhodcu, každý má právo mať zlý deň, ale myslím, že sme sa všetci zhodli, že kvalite futbalu dnes trocha ubral."

Miroslav Karhan (Spartak Trnava) : "Po dlhšej dobe sme opäť zvíťazili a som rád, že chalani zápas zvládli, situácia nebola ľahká. Určite by sa nám dohrávalo lahšie, ak by sme v úvode druhého skórovali, keďže sme mali dve-tri šance. Domácim potom svitla nádej po vylúčení Borisa Godála, ale aj s troškou šťastia sme to nakoniec ustáli. Musím pochváliť mužstvo za kolektívny výkon a som spokojný s víťazstvom. Bolo to dnes trochu nervźone, necitlivé, rozhodca rozdával veľa kariet, posudzovanie faulov bolo čudesné, my sme to brali obaja s kolegom Mentelom s nadhľadom, ako povedal aj tréner domácich, každý robí chyby."