V poslednom zápase jesene tesná prehra v Ružomberku

10.12.2016 | TASR

Zápas dvoch rozdielnych polčasov rozhodla lepšia strelecká efektivita Ružomberčanov. Na bodový zisk nášho družstva nepomohol ani zlepšený výkon po prestávke.

19.kolo, sobota 10.12.2016, 17:00
Ružomberok Ružomberok
2
1
(1:0)
Senica Senica
Ružomberok: Macík - Kolčák, J. Maslo, Kružliak - Nagy, Daniel (46. P. Maslo), Chrien, Ďubek - Gál-Andrezly - Mareš (90. Menich), Lačný (73. A. Lovás)
Senica: Šulla - Kosorin, Březina, Pillár, Delgado (46. Ebwelle, 76. Blažek) - Varga (34. Turyna), Kopičár - Weriton, Mráz, Pirulo - Guillermo

Góly: 11. Mareš, 72. Gál-Andrezly - 82. vlastný (Kolčák)
ŽK: Lačný, Chrien, P. Maslo - Březina
Rozhodovali: Pavlík - Ferenc, Pozor

Diváci: 1075

Od začiatku sa hral svižný futbal. Domáci zápas otvorili s útočným apetítom a už v štvrtej minúte musel Šulla čarovať pri hlavičke J. Masla z bezprostrednej blízkosti. V jedenástej minúte Mareš po prihrávke Chriena technicky otvoril zápasový účet - 1:0. Následným sľubným útočným ťahom Liptákov chýbala presnejšia finalizácia. V 24. minúte zakončoval Mareš a Šulla vytlačil loptu na roh. V 32. minúte Daniel potiahol rýchlu akciu po pravej strane, no stroskotal na senickom gólmanovi. Potom musel tréner Mentel nútene striedať, keď zraneného Vargu nahradil Turyna. V 37. minúte mohli hostia vyrovnať, striedajúci Turyna sa sám rútil na Macíka, ale zo súboja vyšiel s čistým štítom domáci brankár.

V druhom polčase sa Seničania osmelili, poväčšine udávali tempo hry, ale len veľmi ťažko sa dostávali do gólových príležitostí. Po zmene strán prvú strelu kryl Macík, keď ho z diaľky otestoval Guillermo. V 56. minúte ružomberský brankár len pred seba vyrazil Pirulovu nepríjemnú strelu z diaľky, ale jeho spoluhráči stihli dostať loptu do bezpečia. Senica v druhom dejstve bola aktívnejia než do prestávky a snažila sa o zmazanie jednogólového manka. V 66. minúte Chrien potiahol domácu akciu a z Marešovou koncovkou si poradil Šulla. V 72. minúte po peknej ružomberskej akcii a prihrávke Lačného na 2:0 zvýšil Gál-Andrezly. V 82. minúte hostia vykresali iskierku nádeje na bod, keď po akcii a prihrávke Pirula si zblízka vrazil loptu do vlastne siete Kolčák na konečných 2:1 pre domácich. Záhoráci nevyhrali už v štrnástom ligovom súboji za sebou.

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, okrem gólu malo mužstvo štyri až päť ďalších príležitostí na skórovanie. Senicu podržal brankár Šulla. Po prestávke akoby na nás padla nervozita a obava z toho, že zápas môžeme priviesť do víťazného konca. Napriek tomu, prišiel náš druhý poisťovací gól, no vlastnými chybami sme umožnili súperovi znížiť. Napokon sme dotiahli stretnutie do trojbodového konca."

Miroslav Mentel, tréner Senice: "Presne tak ako v predchádzajúcich zápasoch sme mali zlý vstup. Toto mužstvo je mladé, neskúsené, pre nich je každé prostredie nové. V prvom polčase boli aktívnejší domáci, nás dva až trikrát svojimi zákrokmi podržal Šulla. V druhej polovici akoby z nášho mužstva všetko spadlo a nastúpilo do nového zápasu. Druhé 45-minútovky máme vždy lepšie, čo sa aj dnes potvrdilo. Škoda, že v závere sme nepridali druhý gól, remíza na konci roka by nás potešila."