V prvom prípravnom zápase sme zdolali  Dunajskú Lužnú 1:0

V prvom prípravnom zápase sme zdolali Dunajskú Lužnú 1:0

13.1.2018 | Tomáš Nečas

V prvom zápase v rámci zimnej prípravy sme zvíťazili na domácej pôde s OFK Dunajská Lužná 1:0

0.kolo, sobota 13.1.2018, 11:00
1
0
(0:0)
OFK D. Lužná OFK D. Lužná
FK Senica: Milošovič - Pittner, Otrísal, Podhorín, Ben Shimon - Ranko (76. Martišiak), Sarpei (60. Richtárech), Kováč (46. Krč), Ďungel, Vaščák (46. Šefčík) Lovás (80. Chovan)
OFK D. Lužná: Bališ - Kvasňovský, Kubala, Chovanko - Fila, Kollár, Kučera, Andrejko, Goga, Pálka - Švihel

gól: 49. Samuel Ševčík

Diváci: 120

V prvom stretnutí zimnej prípravy nastúpili Seničania na domácej pôde proti treťoligovej OFK Dunajská Lužná.

Od úvodných minút sa začal zápas vyvíjať v svižnom tempe. V 4. minúte pálil hosťujúci Švihel, no jeho pokus smeroval mimo tri žrde. Na opačnej strane sa strelou prezentoval novic v senickom drese Peter Ďungel, brankár Bališ jeho pokus kryl. V 18. minúte sa do dobrej streleckej príležitosti dostal Andrej Lovás, ktorý je u nás na skúške zo Spartaka Trnava, ale jeho strela letela vysoko nad Bališovu bránu. Prvý polčas sa prevažne dohrával na polovici hostí.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívnejšie, striedajúci Samuel Ševčik sa v 49. minúte oprel do lopty a aj s prispením hosťujúceho Kubalu lopta skončila v sieti 1:0. Hra sa po prestriedaní opäť zrýchlila, v 75. minúte sa rútil na Bališa osamotený Matej Kosorín, ale zoči-voči brankárovi nedal. V 80. minúte poslal prudký center na zadnú tyč Ben Shimon, no tutovku Lovás zahodil.