23.9.2017 | TASR

Hlavným dôvodom prehry so Spartakom bol slabý výkon v prvom polčase, ktorý sme prehrali 0:2. Ani zlepšený výkon v druhej časti už nestačil na body a nakoniec sme prehrali 1:3.

10.kolo, sobota 23.9.2017, 19:00
Senica Senica
1
3
(0:2)
Trnava Trnava
Senica: Plach – Medveděv, Ranko, Jarabica, Podhorin – Duga, Sarpei – Kováč (46. Romulo), Krč, Šefčík (80. Obiechina) – Vaščák (54. Rigo)
Trnava: Vantruba – Lukič, Hladík, Godál, Čonka – Tóth - Jirka, Pehlivan, Vlasko (83. Mihálik), Brigant (68. Čanturišvili) – Egho (90.+ Lovás)

Góly: 70. Medveděv - 15. Egho, 38. Jirka, 77. Godál (z 11 m), rozhodovali: Vlk - Weiss, Galo, ŽK: Sarpei, Ranko, Krč, Romulo, Medveděv - Hladík, Vantruba

Diváci: 1501

Výbornú atmosféru stretnutia udávali fanúšikovia Spartaka. Prvú streleckú možnosť mala Trnava v 10. minúte, Brigantovu strelu spoza 16-ky Plach kryl. Hneď z prvej vážnejšej gólovej situácie išli spartakovci do vedenia. Po prihrávke Jirku sa Egho presadil cez stopérov Zahorákov a zoči-voči Plachovi nezaváhal - 0:1. Seničania boli málo dôrazní a k zakončeniu sa vôbec nedostávali. Pohrozili iba strelou Medveděva v 25. minúte, keď lopta preletela tesne nad. V 38. minúte chybu Jarabicu využili Trnavčania, keď Jirka sa dostal do samostatného úniku a prestrelil Placha. V 45. minúte sa ešte dostal k odrazenej lopte Hladík, ale zvnútra 16-ky prestrelil senickú bránu.

Druhý polčas vyznel z domácej strany lepšie, hráči začali bojovať a Trnavčania mali zrazu plno práce. V 51. minúte po akcii Briganta tvrdo zakončil Lukič, zo 16-ky prestrelil. V 56. minúte sa udial na ihrisku sporný moment, keď sa hráči Senice domáhali pokutového kopu po faule na Krča, ale rozhodca Vlk mlčal. Seničania svojho súpera tlačili, v 64. minúte Medveděv z dobrej pozície slabo zakončil. Z ojedinelého brejku na druhej strane mohli zvýšiť hostia, keď Vlasko prihral pred bránu Eghovi, po jeho zakončení Medveděv vykopol loptu. Zaslúženého gólu sa Seničania dočkali v 70. minúte, keď aktívny Medveděv po zemi k ľavej žrdi znížil na rozdiel gólu. Seničania ešte viac pridali a vyrovnanie viselo na vlásku. V 73. minúte už mohlo byť vyrovnané, ale Vantruba predviedol výborný zákrok pri stopercentnej šanci Šefčíka. V 76. minúte rozhodca Vlk odpískal proti domácim pokutový kop, Godál penaltu premenil a rozhodol o víťazstve Trnavy. V 84. minúte mohli Seničania znížiť, keď Duga mieril spoza 16-ky do brvna a dorážku Romula hlavou zneškodnil výborný Vantruba. Trnavčanom sa otváral priestor na protiútoky, v nadstavenom čase mal gólovú možnosť Jirka, ale z vyloženej pozície prestrelil.

Ladislav Hudec, tréner Senice: "Prvý polčas bol jasný, ale nielen preto, že hostia hrali dobre, ale aj preto, že my sme hrali slabo. Chceli sme hrať vysoko, ale ľahko sme strácali loptu a tak kvalitný súper to dokázal využívať. Prvý gól padol po našom nedôraze, keď sa súperov hráč dokázal obtočiť okolo troch našich hráčov. Dovtedy sme súperovi veľa nedovolili, následne prišla druhá chyba, keď stopér nechal utiecť Jirku. V polčase som prvýkrát pri tomto mužstve zvýšil hlas, lebo to bolo potrebné. Povedal som hráčom, aby hrali aspoň za seba. Som rád, že aspoň niečo sa zmenilo. Bol to zápas otvorený, keď sme aj my mohli dať gól. Aspoň malé pozitívum pri tej mizérii je, že sme ukázali aspoň to bojovné srdce."

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: "Vyhrali sme, samozrejme sme šťastní. Prvý polčas bol z našej strany fantastický. Vedeli sme, čo chceme hrať, opačne to bolo v druhom polčase. V konečnom zúčtovaní je to zaslúžené víťazstvo."