5.11.2017 | TASR

Séria bez víťazstva skončila s najlepším mužstvom uplynulej sezóny. Majstrovskú Žilinu sme zdolali výrazným rozdielom 4:1.

15.kolo, nedeľa 5.11.2017, 17:00
4
1
(2:0)
Žilina Žilina
FK Senica: Plach - Medveděv, Otrísal, Podhorin, Lupták - Ranko, Krč (90. Sarpei) - Šefčík (79. Richtárech), Rigo, Duga (82. Kováč) - Vaščák
Žilina: Volešák - Chvátal (46. Otubanjo), Hancko, Králik, Mazáň - Diaz - Špalek, Káčer (73. Lačný), Škvarka, Jánošík (60. Cociuc) - Mráz

Góly: 24. Vaščák, 30. Šefčík, 47. Medveděv, 90.+ Kováč - 39. Káčer (z 11 m)

Rozhodovali: Ziemba - Bednár, Galo, ŽK: Medveděv, Ranko (obaja Senica)

Diváci: 495

Na Záhorí nastúpili favorizovaní Žilinčania s jasným úmyslom vyhrať. V Senici však fúkal silný vietor, čo trocha sťažovalo kombinačnú hru. Žilinčania mali loptu na svojich kopačkách, Seničania vyrážali do rýchlych protiútokov. Prvý strelecký pokus mal hosťujúci Mráz v 9. minúte, Plach končekmi prstov loptu vyrazil. Vôbec prvýkrát v tejto sezóne sa Seničania dostali do vedenia v 24. minúte, keď Vaščák využil hrubú chybu Králika pri zlej malej domov a strelou zo 16-ky obstrelil brankára Volešáka. Seničania sa osmelili a o dve minúty nepríjemne tvrdo strieľal Krč, Hancko vykopával z bránkovej čiary. V 30. minúte išli Záhoráci do dvojgólového vedenia. Obranca Medveděv preniesol loptu z vlastnej polovice až pred 16-ku, jeho tvrdú strelu brankár Volešák len vyrazil a dobiehajúci Šefčík ju poslal do siete - 2:0. V 39. minúte dostal hostí do zápasu rozhodca Ziemba, ktorý odpískal prísnu penaltu, z ktorej Káčer znížil na 2:1.

V druhom polčase sa hral výborný a dramatický zápas. Najmä zásluhou nadšene bojujúcich Záhorákov. Hneď v 47. minúte vnikol do pokutového územia hostí Krč, po jeho prudkom centri pred bránku odkopával loptu jeden zo žilinských obrancov, trafil Medveděva a lopta skončila v sieti - 3:1. O tri minúty Krč delovkou spoza 16-ky vyľakal brankára Volešáka, ten loptu vyrazil. Žilinčania sa snažili dostať do zápasu, v dobrej pozícii nedosiahol v 57. minúte na loptu pred bránou Mráz, ten istý hráč o 10 minút neskôr zakončoval hlavou, brankár Plach loptu vyrazil na roh. Seničania boli aj naďalej nebezpeční v útoku, v 76. minúte po rýchlom protiútoku a Krčovom vysunutí zakončoval spoza pokutového územia Duga, Volešák jeho strelu vyrazil a obrana si poradila aj s následnou dorážkou Riga. V 80. minúte nebezpečne pálil zo 16-ky Rigo, lopta letela tesne vedľa. Seničania mali šťastie v 82. minúte, keď po dlhom nákope Cociuca od polovice ihriska hlavičkoval Lačný tesne pred brankárom Plachom, ten na bránkovej čiare loptu vyrazil a z následnej trmy-vrmy Žilinčania nič nevyťažili. Záhoráci, ktorí podali v tomto stretnutí azda najlepší výkon v tejto sezóne strelil aj štvrtý gól, keď opäť využili obrovskú chybu žilinskej obrany. Tentoraz zlú malú domov poslal Mazáň a striedajúci Kováč sa lopty zmocnil obišiel aj brankára Volešáka a poslal ju do odkrytej siete. Seničania sa až v 15. kole radovali z víťazstva, podľa priebehu hry zaslúžene.

Ladislav Hudec, tréner Senice: „V prvom rade musím zagratulovať chlapcom za fantastický výkon, čo sa týka emócií, čo sa týka nasadenia. My sme vedeli, akým hrá Žilina štýlom, niečo sme už ukázali s Ružomberkom, kde sme síce prehrali 0:3, ale výsledok nezodpovedal priebehu. Konečne sme dali my prvý gól. Stále to bolo o súboji jeden na jedného. To sme zvládli a ostatné už potom bolo ľahšie.“

Adrián Guľa, tréner Žiliny: „Prehrali sme po veľkých chybách. Húževnatí domáci hráči ich dokázali využiť k jasnému víťazstvu. Bola to zaslúžená prehra po zlom výkone celého mužstva.“