Vráble sme zdolali na pokutové kopy a postupujeme

27.8.2013 | FK Senica

V druhom kole Slovnaft Cupu zdolali favorizovaní Seničania Spartak Vráble na ich štadióne po výsledku 0:0 až na pokutové kopy. Rozhodujúcu penaltu premenil Hiago a Senica aj s dávkou šťastia postupuje ďalej.

Sl. Cup, utorok 27.8.2013, 17:00, FK Spartak Vráble
Vráble Vráble
0
1
(0:0)
Vráble: Straka – Petráš (67. Farkaš), Fekiač, Husár, Gonda (65. Kajaba), Sojka, Šlachta, Tužinský (76. Balko), Feješ, Hamar, Hlaváč
FK Senica: Malec – Habánek, Pavlík, Brabec, Čermák – Križko, Komara (64. Jirásek) – Diviš (60. Zeman), Hiago – Piroska, Jakubov (56. Kalabiška)

Po základnej hracej dobe 0:0, 3:4 na PK (rozhodujúcu penaltu premenil Hiago), bez kariet, rozhodovali: Jurenka – Lieskovský, Žákech

V slabom prvom polčase mal dve tutovky Jakubov, ale domáci brankár Straka bol za každým na mieste. Domáci pohrozili po šanci Sojku, Malec sa vyznamenal. V druhom polčase pokračoval profesorský futbal zo strany Senice. Domáci naopak umne bránili. Záhoráci si v druhej 45-minútovke vypracovali i šance, no Brabec, Zeman a ani Piroska Straku neprekonali. A keď loptu do siete nedotlačili Križko s Kalabiškom, nasledovali penalty. Za domácich z bieleho bodu neuspeli Šlachta a brankár Straka, zo Seničanov kopol mimo len Brabec. Penalty postupne premenili Piroska, Zeman, Jirásek a rozhodujúci pokutový kop premenil Hiago. Favorizovaná Senica tak po penaltovej dráme postupuje do ďalšieho kola.