Z Michaloviec odchádzame po bezgólovej remíze s bodom, no sme menej spokojným mužstvom

29.10.2016 | Filip Holec

Domáci dohrávali zápas v oslabení po vylúčení Koscelníka a Žofčáka a hoci sme Maceja prekonali, zápas sa skončil 0:0

14.kolo, sobota 29.10.2016, 17:00
Michalovce Michalovce
0
0
Senica Senica
Michalovce: Macej - Koscelník, Podhorník, Sipľák, Qose - Sedlák - Kotora, Žofčák, Danko (89. Grič), Mensah (78. Kushta) - Škutka (46. Kunca)
Senica: Šulla - Kosorin, Březina, Pillár, Delgado (72. Mráz) - Quaye, Kopičár - Weriton, Kratochvíl, Ebwelle (59. Honchar) - Turyna

ŽK: Škutka, Sedlák, Žofčák, Kushta - Turyna, Šulla
ČK: 60. Koscelník, 80. Žofčák po druhej ŽK
Rozhodovali: Mastiš - E. Weiss, Lieskovský

Seničania nastúpili na zápas s uzdraveným Delgadom na ľavom kraji obrany, naopak netradične na pravý kraj defenzívy sa postavil Jakub Kosorin. Stretnutie sa hralo na veľmi ťažkom a nekvalitnom teréne, ktorý vyhovoval najmä hráčom s nízkym ťažiskom. Ako prvý pohrozili domáci. V 5. minúte po dobrom obrannom zákroku Kopičára rozohrával Žofčák rohový kop, posadil center na hlavu Škutku, ktorý tesne minul. O päť minút musel Šulla hasiť tutovku Danka, ktorý po spätnej prihrávke Koscelníka mieril z desiatich metrov presne do nášho kapitána. V trinástej minúte po niekoľkýkrát zahrozili Seničania z pravej strany. Po centri Weritona sa dostal k odrazenej lopte Kratochvíl, na dvakrát mieril tesne vedľa Macejovej brány. Po štvrťhodine hry Šulla odvážne boxoval Dankov center, lopta pristála pred Žofčákom, ten však svojim pokusom brankára Záhorákov nepreloboval. V 25. minúte mali Seničania obrovskú šancu. V protiútoku sa po priťuknutí Ebwelleho rútil sám na Maceja Daniel Turyna, ľavačkou len prestrelil bránu Zemplínčanov. O malú chvíľu opäť aktívny Turyna vystihol malú domov, loptu si však okolo domáceho brankára posunul priďaleko a zakončiť do opustenej bránky už nestihol. Desať minút pred koncom prvého dejstva sa domáci opäť dostali na hranici pokutového územia k odrazenej lopte, Podhorinovu bombu vytesnil Michal Šulla. Prvý polčas mal solídne tempo, napriek ťažkému terénu diváci videli množstvo šancí a hoci domáci mali územnú prevahu, dve najväčšie šance prvej štyridsaťpäťminútovky nepremenil hosťujúci Turyna

Druhý polčas bol podstatne opatrnejší, kombinácia viazla na oboch stranách najmä zásluhou čoraz horšiaceho sa terénu. Po štvrťhodine druhého dejstva prehral domáci Koscelník šprintérsky súboj s Weritonom a keďže Brazílčan by postupoval sám na bránu, Michalovčan zatiahol záchrannu brzdu a rozhodcovi Mastišovi neostalo nič iné, ako úkazať Koscelníkovi červenú kartu. Po hodine hry sme začali byť aktívnejší a hoci domáci pozorne bránili, boli sme nebezpečnejším mužstvom. Desať minút pred koncom musel pod sprchy predčasne aj domáci kapitán Žofčák, ktorý sa vyfauloval opäť na brazílskom krídelníkovi Weritonovi. Je treba povedať, že Igor Žofčák už mal z ihriska dole niekoľko minút, pretože jeho odkopnutie lopty po odpískaní rozhodca Mastiš milosrdne prehliadol.  Hneď po nariadenej štandardke mohla Senica skórovať, Březinovi chýbali centimetre, aby do brány umiestnil predĺženú loptu od Pillára. Obrovská kontroverzia nastala v 90. minúte, kedy sa zoči-voči Macejovi ocitol striedajúci Mráz. Senický hráč dokázal zakončiť a hoci domáci gólman vytesnil loptu na brvno, z opakovaného záznamu sa viackrát zdalo, že lopta skončila decimetre za bránkovou čiarou. Napriek tomu, že situáciu dobre videl aj bránkový rozhodca, gól sa nepískal a Seničania kopali len rohový kop. V nadstavenom čase sa hostia už do zakončenia nedostali a tak diváci na Zemplíne nevideli ani gól.