Z Prešova si vezieme tri body po vysokej výhre 4:0

6.8.2016 | Filip Holec

Domáci odolávali najmä v prvom polčase, v ktorom nás podržal Michal Šulla a od prvého gólu sme mali zápas pod kontrolou

4.kolo, sobota 6.8.2016, 19:00
Prešov Prešov
0
4
(0:1)
Senica Senica
Prešov: Talian - Dzúrik, Luberda, Bartek, Streňo (88. Petko) - Jacko, Kerestes (46.Rolinc) - Leško, Katona, Kačala (66. Kubus) - Tubonemi
Senica: Šulla - Březina, Hušek (75. Astray), Pillár - Honchar, Quaye (23. Ebwelle), Kratochvíl, Pirulo, Delgado - Mráz , Guille (73. Turyna)

Góly: 30. Pillár, 51. Kratocvhíl, 58. Guille, 82. Pirulo
ŽK: 86. Jacko - 32. Honchar, 76. Mráz, 86. Pedro Astray, 89. Šulla
Rozhodovali Vlk, Tomčík, Borsányi

V úvodných minútach boli domáci aktívnejším tímom, do 17. minúty si ale žiadny z tímov vážnejšiu príležitosť nevytvoril. V spomínanej minúte prišiel dobrý prienik Streňa z ľavej strany, Katonovo sľubné zakončenie zblokoval Pillár na rohový kop. Vzápätí po rohovom kope sa dostal k centrovanej lopte Dávid Leško, hlavičkou zblízka nemieril presne. O malú chvíľu neskôr sa rútil sám na Taliana Pirulo, jeho strelu Talian s námahou vytlačil na roh. Presne po polhodine hry prišiel rohový kop Záhorákov, ktorý zahrával Pirulo a loptu po závare upratal do siete Róbert Pillár0:1. V následnej päťminútovke prišli dve obrovské príležitosti domácich, keď najprv Tubonemi na dvakrát neprekonal výborného Šullu a v 35. minúte vytiahol senický kapitán ďalší dobrý zákrok, kedy zastavil Leškovu hlavičku na bránkovej čiare. Z následného protiútoku sa mohli presadiť aj hostia, Pirulovi však nedovolil zakončiť v dobrej pozícii Dávid Leško, ktorý sa výborne vrátil vypomôcť domácej obrane.
Seničania ustáli úvodný platonický tlak domácich, po vystriedaní Quayeho zmenili rozostavenie a vyrážali do rýchlych protiútokov. Domáci nepremenili dve sľubné šance, naopak my sme boli efektívni po rohovom kope a do šatní sme odchádzali s najtesnejším náskokom.

Po zmene strán začala lepšie Senica. Päť minút po prestávke prenikol po pravej strane Igor Gonchar, ktorý poslal výbornú spätnú prihrávku do pokutového územia. K lopte sa dostal nikým nekrytý Kratochvíl a nekompromisne poslal loptu za Talianov chrbát – 0:2.
Vzápätí dostal ideálnu loptu od Mráza Guille. Španielsky útočník postupoval sám na Taliana, ale loptu si dal priďaleko od nohy a domáci brankár jeho zakončenie bez problémov kryl. V 59. minúte už bolo 0:3. Alberto Delgado luxusným 40-metrovým pasom našiel za domácou obranou pripraveného Guilleho a ten sa nemýlil – 0:3.
V 62. minúte vykombinovali Ebwelle s Mrázom prešovskú defenzívu a druhý menovaný stroskotal na dobrom zákroku Jozefa Taliana. O tri minúty neskôr opäť mohol skórovať Guille, po dobrej prihrávke od Pirula však nedokázal prestreliť hradbu tiel v domácej obrane.
V 67. minúte zmaril náznak šance Prešovčanov dobrým vybehnutím brankár Michal Šulla. Z ďalšej akcie sa už domáci za obranu dostali, najprv však zlyhal v koncovke Kubus a na presnú dorážku už domácim čas neostal. V 71. minúte poslal presnú diagonálu na Ebwelleho Miloš Kratochvíl, Ebwelle vyzvŕtal domáceho obrancu ale proti jeho gólovému zakončeniu sa postavil domáci brankár Talian.
13 minút pred koncom mohli po kombinácii LeškaKatonom domáci znížiť. Rolinca však do zakončenia nepustil výborným sklzom Pillár. V 82. minúte sa pokúsil prekvapiť Šullu z 35 metrov Tubonemi, jeho ďalekonosná strela zaplávala, ale skončila nad senickou bránkou. V naslednom protiútoku postupovali Záhoráci v trojice sami na domácu bránu a Daniel Turyna ponúkol ako na podnose loptu pred opustenú bránu domácich Pirulovi - 0:4.
Seničania v druhom polčase ovládli dianie na ihrisku, dostávali sa do prečíslení, dokázali svoje šance využiť a zaslúžene odchádzajú z Prešova s tromi bodmi.

Stanislav Varga: "V prvom polčase sme mali prevahu i viacero šancí. Súper nás vytrestal prakticky za všetky naše individuálne chyby. Bol to zápas o dvoch rozdielnych polčasoch. Po druhom góle sme sa už z toho nevedeli dostať. Chyby, ktoré sme dnes urobili, sa nesmú stávať. Musíme ďalej poctivo pracovať a veriť, že to zlomíme."

Miroslav Mentel: "Zápas sa lámal približne v 25. minúte. Dovtedy mali domáci navrch a my sme sa s nich hrou nevedeli vyrovnať. Pokiaľ by dovtedy domáci skórovali, mal by zápas asi iný priebeh. Výrazne nám však pomohol brankár Šulla. Potom sa to už valilo. Domáci otvorili hru a naši hráči to vedeli využiť. V prvých zápasoch sezóny sme sa veľmi narobili na góly. Veľmi nám však pomohol domáci zápas s Michalovcami. Ak sa podobne nakopne aj Tatran, budú jeho zápasy iné."