Zo Zlatých Moraviec si vezieme tri body, zápas rozhodol Daniel Turyna

13.8.2016 | FIlip Holec

Striedajúci úťočník bol jediným strelcom vyrovnaného zápasu, víťazstvo je preto ešte cennejšie

5.kolo, sobota 13.8.2016, 19:00
Zlaté Moravce Zlaté Moravce
0
1
(0:0)
Senica Senica
Zlaté Moravce: Kováč - Boszorád (77. Rejdovian), Ranko, Kapor, Pintér - Obročník (81. Kastelovič) - Orávik, Kostadinov, Bariš, Válovčan (77. Gešnábel) - Guilavogui
Senica: Šulla - Honchar, Březina, Pillár, Delgado - Kratochvíl, Blažek, Pirulo - Mráz, Guille (6. Turyna), Borja Docal (59. Ebwelle)

Gól: 72. Turyna
ŽK: 39. Obročník, 82. Ranko - 29. Mráz, 66. Kratochvíl, 69. Turyna

Diváci: 1468

Seničania prišli už v úvode stretnutia o Guilleho. Španielsky hrotový hráč sa zranil už v druhej minúte v súboji s jedným z domácich hráčov a aj keď skúšal ešte zranenie rozbehať, nakoniec stretnutie dohrať nemohol. Hneď vzápätí, z nevinne vyzerajúcej akcie opečiatkoval zlatomoravecký krídelník Válovčan žrď po dobrom Orávikovom centri do pokutového územia. Po štvrťhodine svižného zápasu nevyužil Goncharove zaváhanie Válovčan a nepresadil sa ani Guilavogui, ktorého nepustili do zakončenia hosťujúci zadáci. Z následného protiútoku postupoval Turyna na Kováčovu bránu, senického útočníka vychytal Pavol Kováč. Po rohovom kope zakončoval Kratochvíl, domáci gólman si pripísal ďalší zákrok. Domáci boli po polhodine aktívnejší, presadzovali sa najmä z krídelných priesterov, kde operovali agilní Válovčan s Orávikom a do pokutového územia Senice lietal jeden center za druhým, domáci sa však nedokázali presadiť aj vďaka tomu, že naša obrana pôsobila kompaktne a organizovane.  V 41. minúte vnikol do šestnástky Záhorákov Boszorád, jeho úmysel dobrým vybehnutím zmaril Michal Šulla. V prvom polčase, ktorý mal solídne tempo a nasadenie diváci gól nevideli.

V druhom polčase boli Seničania odvážnejší a organizovanejší, mali lepšie držanie lopty.  Po hodine hry sme prišli o druhého zraneného hráča, keď musel nútene striedať Borja Docal. V 72. minúte prebral z letargie všetkých divákov Turyna, ktorý využil chybu v defenzíve ViOnu a do odkrytej brány s prehľadom skóroval - 0:1. O tri minúty neskôr si domáci hrúbku v defenzíve zopakovali, na bránu postupovali Turyna s Mrázom, prvý menovaný ale dal senickému odchovancovi slabú prihrávku a domáci sa stihli vrátiť a loptu odvrátiť. V 83. minúte si Březina z dobrých 35 metrov postavil loptu k priamemu kopu, napriahol a jeho nepríjemná strela skončila na žrdi prekvapeného Kováča. V nadstavenom čase sa domáci dokázali presadiť po štandartnej situácii, gól však neplatil pre postavenie mimo hru a Senica si teda vezie z Moraviec víťazstvo po takmer troch rokoch.

Peter Gergely (ViOn): "Som sklamaný z výsledku, pretože dnes sme si určite nezaslúžili prehrať. Prvý polčas sme zo šancí, ktoré sme mali, mali ísť do vedenia. Druhý polčas sme súpera až do gólového momentu do ničoho nepustili. Gól padol po našej chybe, čo otrasie aj s lepším mužstvom ako je to naše. Škoda toho záverečného momentu, kedy neviem čo asistent rozhodcu odmával, pretože to podľa mňa bol regulérny gól a keby to skončilo 1:1, všetci by boli spokojní."

Miroslav Mentel (FK Senica): "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov z našej strany, pretože sme zle vstúpili do zápasu. Ovplyvnilo nás skoré zranenie Guilleho, nevedeli sme sa vysporiadať s kvalitným pressingom domáceho mužstva. Druhý polčas už bol trochu iný, chceli sme hrať futbal. I keď to nebolo ideálne, strelili sme gól, ktorý nám priniesol víťazstvo. Som rád, že hráči, ktorí naskočili do zápasu pomerne skoro, naskočili dobre a aj mladý Turyna si zaslúži pochvalu."