Trenčín: Šemrinec - R. Kloster, Kleščík, Skovajsa, Julien - Adekunle (46. M. Kloster), Ubbink, Lawrence, Paur (77. Zubairu), Beridze - Janga (86. Mance)
Senica: Plach - Šušolík, Ranko (46. Pajer), Pillár, Kotula - Blažek - Brigant, Kopičár (75. Turyna), Kováč, Bališ (59. M.Kosorin) - Šašinka

Góly: 53. Janga - 90.+3 Brigant
Rozhodovali: J. Straka - Tomčík, Kováč
ŽK: Kopičár

Diváci: 2089

V úvode zápasu, ktorého slávnostný výkop obstarali Samuel Kalu a Matúš Bero zaujal aktivitou Beridze. Najskôr po faule na krídelníka z Gruzínska mal dobrú pozíciu na priamy kop Ubbink, jeho strelu v pohode zneškodnil Plach. V tretej minúte potom Beridze krásne našiel centrom Adekunleho, ktorý z bezprostrednej blízkosti hlavou netrafil bránu. Po desiatich minútach sa po skrumáži dostali Trenčania do zakončenia, z rohu malého vápna Adekunmiho reflexívne nohou vychytal Plach, ktorý prvýkrát v sezóne od začiatku zápasu v senickej bráne nie úplne zdravého kapitána Šullu.
Po úvodných desiatich minútach trenčiansky tlak ustal a hoci domáci mali loptu na kopačkách, cez sústredenú a kompaktnú defenzívu Záhorákov sa nevedeli presadiť. Z letargie divákov prebral až po necelej polhodine hry tvrdou strelou Paur, medzi tri tyče sa však jeho pokus nezmestil. Najnebezpečnejšiu situáciu pred Šemrincom vyrobil pri chybnej rozohrávke Skovajsa, ktorému zobral loptu na hranici pokutového územia Šašinka, podľa názoru rozhodcu Straku však domáceho stopéra fauloval a tak z gólovej príležitosti nič nebolo. Niekoľko minút pred koncom prvého dejstva sa najaktívnejší hráč na ihrisku Beridze uvoľnil vnútri pokutového územia a jeho prudkú prízemnú strelu musel zastaviť s ťažkosťami Plach. Vzápätí našiel skvelým pasom pasom za obranu Filip Blažek Šašinku, ktorý sa k zakončeniu síce nedostal ale dobiehajúci Brigant mohol otvoriť skóre. Rýchly protiútok hostí ani nadvakrát nezakončil bývalý hráč Trenčína gólom. V samotnom závere prvého polčasu sme videli hrozivú zrážku hlavami, v ktorej figuroval Michal Ranko a Jakub Paur a hosťujúci stopér po hrozivej zrážke ostal nehybne ležať na trávniku. Po dlhom ošetrení a pohotovej reakcii oboch lekárov sa Ranko našťastie pozbieral, jeho návrat do zápasového deja však vyzeral viac ako neisto a pred druhým polčasom jeho miesto naozaj zaujal Adam Pajer.

Začiatok druhého polčasu bol takmer identický ako úvod, prvá príležitosť bola opäť v podaní Beridzeho. Po prihrávke od Ubbinka si trenčiansky krídelník prehodil loptu na pravačku a po teči Pajera opečiatkoval brvno Plachovej brány. Po piatich minútach sa v protiútoku dostal k svelej lopte od Bališa pred Šemrinca Brigant, jeho pekný lob skončil centimetre vedľa trenčianskej brány. Seničania vycítili, že stred trenčianskej obrany je pri rýchlom prechode zraniteľný a čoraz viac sa toho snažili využívať. V 53. minúte prenikol po ľavej strane opäť Giorgi Beridze, ktorý pripravil loptu Jangovi priamo pred prázdnu bránu a Holanďan nezaváhal - 1:0. O tri minúty neskôr mohol vyrovnať po rýchlom brejku Bališ, ktorý ťažil z dobrej práce Briganta, jeho strelu zblokoval všadeprítomný Beridze. Aktivita na trávniku v ďalších minútach mierne ustala, domáci síce viac držali lopty, ale aj Záhoráci cítili šancu ešte niečo s výsledkom urobiť. Dokumentovalo to aj striedanie štvrťhodinu pred koncom, kedy poslali senickí tréneri na ihrisko ďalšieho útočníka Turynu, ktorý striedal defenzívne ladeného Adriána Kopičára. V záverečnej desaťminútovke opäť pohrozil Beridze, jeho výbornú strelu pekne vyrazil Plach a o pár sekúnd neskôr hosťujúci brankár včas pred gruzínskym hráčom vybehol. Tri minúty pred koncom našiel elegantným pasom Ubbink striedajúceho Manceho, ten v páde hlavičkou osamotený zakončil vedľa. Keď už sa zdalo, že domáci budú brať tri body, striedajúci Turyna vyhral hlavičkový súboj pre Briganta a ten vyrovnal na 1:1.

Martin Ševela, tréner Trenčína: „Očakávali sme defenzívnu taktiku súpera a bude brániť deviatimi hráčmi. V prvom polčase sme mali náznaky šancí. Tie sme nedotiahli do úspešného konca, neboli sme efektívni. Druhý polčas sme strelili gól, následne sme nastrelili konštrukciu brány. V závere zápasu Mance mohol rozhodnúť. Od hostí bol veľmi nebezpečný Brigant. V zápase sme boli dominantní, ale bez potrebnej efektivity.“

Miroslav Mentel, tréner Senice: „Očakávali sme ťažký zápas a šli sme do neho s rešpektom. Trenčín stúpa vo výkonnosti. Mali sme niekoľko šancí, ktoré sme nevyužili. Sme vďační za získaný bod.“