Na ViOne sme prehrali gólom v 93. minúte

15.4.2017 | TASR

V Zlatých Moravciach sme siahali po zisku bodu. Na gól Bariša v prvom polčase odpovedal po prestávke svojim prvým gólom v najvyššej súťaži Filip Blažek. V nadstavenom čase však rozhodol o prvom jarnom víťazstve domácich stopér Kapor.

27.kolo, sobota 15.4.2017, 15:00
Zlaté Moravce Zlaté Moravce
2
1
(1:0)
Senica Senica
Zlaté Moravce: Holec – Pastva (73. Privat Yao), Karlík, Kapor, Chren - Bariš, Machuča - Orávik, De Oliveira, Kastadinov (83. Ujlaky) - Nurkovič (55. Pepe)
Senica: Šulla – Šušolík, Ranko, Pillár, Kotula - Brigant (68. Kosorín), Blažek, Kratochvíl, Miklós (60. Kováč) – Šašinka (79. Pajer), Turyna

góly: 10. Bariš, 90.+ Kapor - 59. Blažek

rozhodovali: Ziemba - Ferenc, Lieskovský

ŽK: 5:4 (Machuča, De Oliveira, Pastva, Karlík, Holec - Pillár, Šašinka, Turyna, Kratochvíl)

Diváci: 836

Úvodné dejstvo prinieslo obojstranne svižný a bojovný futbal. Už v piatej minúte sa v dobrej pozícii ocitol Brigant, z uhla namieril iba do bočnej siete. Na opačnej strane sa na hranici veľkého vápna šikovne uvoľnil De Oliveira, ktorého strela len tesne minula ľavú žrď. Do vedenia išli domáci v desiatej minúte. Machuča z pravej strany rozohral štandardnú situáciu a Bariš z hranice šestnástky z prvej parádne trafil - 1:0. V 24. minúte vyskúšal šťastie Šušolík, ktorého projektil z 25 metrov iba tesne minul pravý horný roh Holecovej bránky. V závere prvého polčasu mal gól na kopačke Brigant, ale z ôsmich metrov trestuhodne prestrelil.

Druhý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Mnoho osobných súbojov, nedovolených zákrokov a nepresných kombinácií videla slabá tisícovka divákov. V 54. minúte zaujala ďalekonosná strela Karlíka, ktorá narobila Šullovi značné problémy. Po hodine hry sa začalo odznova. V 59. minúte sa k lopte dostal Blažek a zblízka poľahky poslal loptu za chrbát Holeca - 1:1. Hneď z následného útoku sa dostal k zakončeniu Pepe, z dvanástich metrov prestrelil. V 82. minúte mohol rozhodnúť striedajúci Privat Yao, center Orávika však poslal hlavou tesne nad. V závere sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 90. minúte sa vyznamenal Šulla, ktorý skrotil gólovú hlavičku Kapora z troch krokov. Ďalší vzruch v pokutovom území už obrana Záhorákov neustála a v nadstavenom čase Kapor nekompromisnou bombou rozhodol - 2:1.

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Sme veľmi radi, že sa nám podarilo vyhrať nad nepríjemným súperom. V úvode sme dali prvý gól, súper potom po banálnej chybe vyrovnal. V závere sme sa dočkali víťazného gólu. Toto víťazstvo sme naozaj potrebovali."

Miroslav Mentel, tréner Senice: "Zápas bol dramatický, rozhodlo sa až v samom závere. V sobotu sa od nás odklonilo športové šťastie, ale futbal je aj o tom. Gratulujem domácim k víťazstvu."