Doma sme nestačili na Nitru, rozhodol pokutový kop

20.8.2017 | TASR

V 5. kole sme v domácom prostredí hostili Nitru, s ktorou sme prehrali gólom z pokutového kopu 0:1.

Rozhodovali: A. Somoláni – T. Somoláni, Barenčík, 915 divákov

ŽK: Čikoš, Jarabica, Ďuriš, Medveděv – Charizopulos, Fábry, Kuník, ČK: 80. Jarabica po druhej ŽK – 83. Niba

FK Senica - FC Nitra 0:1 (0:0)

ŽK: Čikoš, Jarabica, Ďuriš, Medveděv – Charizopulos, Fábry, Kuník, ČK: 80. Jarabica po druhej ŽK – 83. Niba

Zostavy a striedania:
FK Senica: Plach – Medvěděv, Ranko, Jarabica, Čikoš – Richtárech, Podhorin – Obiechina (50. Duga), Vaščák, Rigo (73. Krč) – Ďuriš

FC Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Niba, Chovanec – Šimončič – Valenta (55. Ngeyitala), Charizopulos, Kotrík, Ivančík (55. Fábry) – Balaj (90.+ Abrahám)

Seničania nastúpili na zápas s Nitrou s novou akvizíciou. Na ľavej strane obrany nastúpil Erik Čikoš. V zostave nováčika z Nitry absentoval kapitán Kóňa. V prvom polčase sa hral sotva priemerný futbal. Pred oboma bránami bolo málo vzruchu. Chvíľu ťahali smerom dopredu domáci, potom zase hostia. Na strane hostí zaujala Križanova hlavička v 27. minúte, lopta letela tesne vedľa, na druhej strane po Vaščákovej strele z otočky z hranice pokutového územia lopta letela nad Hroššovu bránu.

Aj v druhom polčase pokračoval málo záživný futbal. Obidvaja brankári takmer nemali robotu. Jediný gól zápasu priniesla 65. minúta, kedy Čikoš v pokutovom území fauloval jedného z hosťujúcich hráčov a Balaj z penalty s prehľadom vsietil. Domáci sa smerom dopredu veľmi trápili a za celý zápas si nevypracovali jedinú šancu. Záver stretnutia bol zbytočne nervózny. Najprv nepresný rozhodca Somoláni behom jedného okamihu udelil dve žlté karty, domácemu Jarabicovi a následne aj červenú, aby o tri minúty unikajúceho Ďuriša fauloval stopér Niba a takisto šiel predčasne pod sprchy. V závere si už ani jedno mužstvo nevypracovalo šancu a tak Nitra odišla zo Záhoria víťazne a usadila na čele Fortuna ligy.

Ivan Vrabec, tréner FK Senica: „Chceli sme tento duel zvládnuť lepšie. Po štyroch prehrách sme sa chceli odraziť, čo sa nám nepodarilo. Prvý polčas z našej strany nebol najhorší, ale celý zápas nám nefungovali kraje. Tým sme sa nevedeli dostať za obranu Nitry a nevytvárali sme si šance. Na hre je vidieť určité zlepšenie, ale na niektorých hráčoch je vidieť, že im chýba zápasová prax. Niektorí z nich nehrali viac ako tri mesiace a tento herný výpadok je jednoducho cítiť.“

Ivan Galád, tréner FC Nitra: „Chlapci sa na mňa asi budú hnevať, ale dnes nám duel nevyšiel. Nehrali sme dobre kombinačne a radosťou môže byť len zisk troch bodov. Chcel by som aby sme hrali lepšie, ale pozitívum je, že sme nedostali gól už päť zápasov.“