Druhý domáci duel v rade sme prehrali gólom z jedenástky

9.9.2017 | TASR

Už druhý domáci duel v rade sme na domácom ihrisku prehrali 0:1, keď jediný gól zápasu padol z pokutového kopu.

7.kolo, sobota 9.9.2017, 19:00
Senica Senica
0
1
(0:1)
Zlaté Moravce Zlaté Moravce
Senica: Plach – Medvěděv, Ranko, Jarabica, Podhorin – Sarpei, Krč (64. Richtárech) – Duga (46. Obiechina), Vaščák, De Oliveira, Šefčík – Romulo (46. A. Kováč)
Zlaté Moravce: Kováč – Horník (67. Szymonowicz), Nikolić, Dobrotka, Záhumenský – Karlík – Cleber (89. Renan), Baris, Gešnábel (75. Ewerton) - Urgela

Gól: 45. Karlík (z 11 m). Rozhodovali: Kráľovič - Benko, Ferenc, ŽK: Richtárech - Gešnábel, Urgela, Cleber, 682 divákov

Po reprezentačnej prestávke sa v zostave Záhorákov predstavili nové akvizície - zo Slovana Šefčík a z nemeckého Stuttgartu Sarpei.

V prvom polčase sa odohrávalo vyrovnané stretnutie. Hralo sa prevažne v strede poľa bez výraznejších gólových šancí. Prvý strelecký pokus vyslal už v 3. minúte domáci Krč, ale s jeho strelou brankár Kováč veľa problémov nemal. Viac roboty mal na druhej strane v 29. minúte Plach, ktorý vyrazil nepríjemnú Barišovu strelu spoza 16-ky. Záver polčasu patril hosťom. V 43. minúte po prihrávke Záhumenského bol osamotený na päťke Nikolič, no zle trafil loptu a tá letela mimo brány. O minútu Horníkovu strelu zo 16-ky vyrazil Plach, následne na prekvapenie divákov odpískal rozhodca Kráľovič pokutový kop po kontakte Krča s Barišom a z penalty otvoril skóre Karlík.

Do druhého polčasu nastúpili domáci aktívnejšie. Hra sa prevažne odohrávala na polovici hostí, no Záhoráci sa veľmi trápia v koncovke. V 47. minúte sa Medvěděv dostal k lopte po rohovom kope, ale mieril vedľa. V 75. minúte dali o sebe vedieť aj hostia. Potom sa do gólovej šance dostal Obiechina, ale z päťky prestrelil. Ďalšiu možnosť mal Urgela, ktorého hlavičku tečoval Ranko na rohový kop. Na druhej strane sa po dlhej lopte dostal do šance striedajúci Kováč, jeho zakončenie však bolo nepresné. V 77. minúte hosťujúci Ewerton po zlej malej domov takmer strelil druhý gól, ale prehodil brankára aj bránu. Záhoráci sa snažili aspoň o vyrovnanie. V 81. minúte sa dostal k lopte spoza pokutového územia A. Kováč, jeho málo dôraznú strelu z dobrej pozície hosťujúci brankár kryl. ViOn mohol dať definitívnu bodku v 84. minúte, keď po rýchlom protiútoku obišiel striedajúci Ewerton aj brankára Placha, loptu nasmeroval do brány, kde ju prsiami vyrazil dobiehajúci Richtárech.

Ivan Vrabec, tréner Senice: "Prvý polčas z našej strany nebol vôbec dobrý, celý sme ho prespali. Možno sme spravili aj chybu v nasadení, keďže niektorí hráči nesplnili naše očakávania. Po zmenách v zostave sme si za druhopolčasový výkon prehrať nezaslúžili. Bolo tam veľmi veľa sporných momentov, ktoré nebudem komentovať, aby sa mi nestalo to, čo kolegovi v Nitre. Ak si tie sporné momenty pozriete, každý si z nich spraví úsudok."

Juraj Jarábek, tréner Zl. Moraviec: "Veľmi dôležitý duel po prehre v Michalovciach a vypadnutí v pohári. Pre nás bol určite dôležitý dnes v prvom rade výsledok a zisk troch bodov. Hráči boli pripravení na všetko, čo sa bude na ihrisku diať. V prvom polčase sme Senicu do ničoho nepúšťali. Potom sme dali gól z jedenástky. V druhom mala Senica šance, sme spokojní za tri body."