Po zbabranej prvej polovici v príprave prehra so Slováckom 1:4

1.9.2017 | Vlado Miček

V prípravnom stretnutí sme nestačili na českého ligistu zo Slovácka a prehrali sme 1:4, keď sme trikrát inkasovali v priebehu desiatich minút v prvom polčase.

0.kolo, piatok 1.9.2017, 11:00
Senica Senica
1
4
(0:3)
Slovácko Slovácko
Senica: Milošovič - Medveděv, Jarabica, Ranko, Otrísal - Duga, Richtárech, Podhorin, Kováč - Rigo, Šefčík (Plach, Malý, Smékal, Ďuriš)
Slovácko: Danek - Hofmann, Rezek, Navrátil, Divíšek, Sadílek, Havlík, Petr, Juroška, Břečka, Daníček (Chýla, Rada, Šumulikoski, Hellebrand, Yu, Šimko, Reinberk)

Góly: 73. Duga - 23. Havlík, 29. Petr, 32. Rezek, 88. Sadílek, bez kariet

Aj keď v úvode duelu mali loptu viac na kopačkách hostia, k prvým strelám sa dostali domáci. Ale Podhorin aj Richtárech mierili nepresne. V 9. minúte bola prvá nebezpečná akcia pred bránkou Senice, keď lopta o rohovom kope preletela celou päťkou, ale hostia ju nedokázali dostať do siete. V 15. minúte prišla podarená akcia domácich, po ktorej Otrísal uvoľnil Šefčíka, ale jeho „obaľovačka“ tesne minula Danekovu bránu. Od 20. minúty sa hostia dostávali čoraz viac pred senickú bránu a po v 23. minúte už viedli, keď sa po nedorozumení v domácej obrane oprel o loptu Havlík a pekne trafil horný roh Miloševičovej brány. Na konci prvej polhodiny udreli hostia po druhýkrát. Obrana nechala až príliš veľký priestor Juroškovi, ten presne zacentroval a Petr nemal problém hlavou zvýšiť na 2:0. V 32. minúte fauloval Otrísal Jurošeka v rohu ihriska, hostia zahrali nacvičený signál a úplne voľný Rezek v šestnástke prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a zvýšil už na 3:0 pre Slovácko. V nasledujúcich minútach sa hostia dostali do ďalších šancí, ale bez gólového efektu a tak išli hostia do šatní s trojgólovým náskokom.

Do druhej časti obe mužstvá prestriedali a už v 48. minúte sa strelou tesne vedľa predstavil domáci Ďuriš. Prvá štvrťhodina sa zväčša odohrávala medzi šestnástkami, až na jej konci vypichol Medveděv loptu a z pravej strany išiel na súperovho gólmana, ale šancu zakončil nepresnou strelou. Po občerstvovanej prestávke do stretnutia vstúpili lepšie naši hráči. Po nákope Ranka sa sám na brankára rúril Duga, ale jeho strelu stačil brankára Slovácka vytesniť na hornú sieť. O tri minúty už ďalší nájazd tohto hráča dopadol lepšie, keď na dvakrát prepasíroval loptu do siete a znížil na 1:3. V ďalšom priebehu mali o niečo viac z hry hostia a v 85. minúte nastrelil Rezek horné brvno. Hostia sa nakoniec dočkali, keď sa po akcii z pravej strany dostal k lopte v šestnástke Sadílek a prekonal bezmocného Milošoviča.