Trnava: Jakubech - Čögley, Godál, Greššák, Janso (70. Dubec) - Tóth (74. Bello) - Jirka (79. Mihálik), Mikovič, Halilović, Čonka - Yilmaz
Senica: Šulla - Šušolík, Ranko, Pillár, Kotula - Blažek, Kratochvíl - Brigant, Kováč (90.+ Hušek), Miklós (46. Bališ) - Šašinka (67. Turyna)

Gól: 57. Kováč
ŽK: Halilovič, Godál, Čonka, Yilmaz - Miklós, Bališ, Turyna, Kotula
Rozhodovali: Prešinský, Slyško, Hrčka.

Diváci: 609

V zlatomoraveckom azyle mali prvú nebezpečnú možnosť Trnavčania, keď v úvode našiel spätnou prihrávkou Halilovič  Mikoviča, ten však ľavačkou z prvej mieril nad Šullovu bránu. Aj ďalšie dva náznaky šancí patrili bývalému kapitánovi Spartaka. Najprv po dobrej defenzívnej hlavičke Ranka, zblokoval jeho strelu jeden zo zadákov Senice a potom sa Mikovič dostal po ďalšej spätnej prihrávke k zakončeniu opäť, loptu však vôbec netrafil ideálne. Po  štvrťhodine hry zahrával štandardnú situáciu Matúš Čonka, lopta preletela až na žadnú tyč, kde osamotený Tóth v dobrej pozícii zaváhal a loptu netrafil. V 20. minúte  poslal výborný center za obranu trnavský stopér Godál, na jeho loptu si nabehol Jirka, ktorý zoči – voči Šullovi netrafil bránu. O šesť minút neskôr vymyslel opäť akciu Spartaka aktívny Čonka, lopta sa po ose Čonka – Jirka dostala k Čögleyovi, ktorý z veľkej diaľky mieril aj vďaka teču tesne vedľa. Hoci v úvodnej polhodine Trnavčania boli aktívnejší, naši hráči výborne bránili a nepúšťali svojich súperov do vyložených príležitostí. Defenzíva Záhorákov hrala obetavo, blokovala strely a to isté platilo aj v 31. minúte, kedy sa dostal do príležitosti Janso, no ľavý obranca Spartak bol zablokovaný Pillárom. Desať minút pred prestávkou opäť Čonka pripravil zakončenie, tentokrát našiel Yilmaza, ktorý z hranice 11 metrov hlavičkoval tesne vedľa. V 42. minúte sa vyznamenal náš kapitán Michal Šulla, keď sa po pristavení Mikoviča dosal vnútri pokutového územia k strele Yilmaz a jeho prudkú strelu smerujúcu k žrdi náš brankár reflexívne nohou vyrazil. Senická defenzíva prvý polčas odolala a do kabín išli obe mužstvá za bezgólového stavu.

V druhom polčase sa hra odohrávala medzi šestnástkami až do 57. minúty kedy sa po centri z pravej strany dostal k zakončeniu Ondřej Šašinka. Jeho strelu po Kratochvílovom centri dokázal ešte Jakubech zneškodniť, Alan Kováč však dorážkou do odkrytej brány otvoril skóre - 0:1.
Trnavčania pochopiteľne od gólového momentu znervózneli, snažili sa tvoriť, pevná senická obrana však svojich súperov nepúšťala do žiadnych vážnejších príležitostí. Do zakončenia sa dostal Halilovič, ktorý mieril do senického gólmana a šancu mal striedajúci Dubec, jeho pokus však takisto zneškodnil Michal Šulla. Spartak otvoril hru a v samom závere na to mohol doplatiť, no po vysunutí od Briganta sa ocitol Kováč podľa názoru asistenta rozhodcu Hrčku za obranou v tesnom postavení mimo hru. Červeno - čírni v nervóznom závere už výsledkom nič neurobili, a tak si naše mužstvo v úvodných zápasoch jari napriek všetkým prognózam pripísalo plný bodový zisk!

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "Dnešné stretnutie sa ťažko hodnotí, pretože súper dal jeden gól a zobral všetky body. My sme mali do polčasu rozhodnúť, chalani si vypracovali niekoľko šancí. Už na príprave som im prízvukoval, že keď sa dostanú do šance, musia zachovať chladnú hlavu, bohužiaľ, to sa nestalo a máme nula bodov. Budeme musieť popracovať aj na psychike, pretože to nie je nič príjemné. Z troch striel na našu bránu sme inkasovali trikrát a máme nula bodov."

Miroslav Mentel (tréner FK Senica): "Zápas sa mi hodnotí ťažko, pretože dominantným mužstvom bola Trnava. V prvom polčase mala štyri gólové šance, na naše šťastie sme neprehrávali. Po zmene strán nám pomohlo šťastie a opakujem znovu, futbalová kvalita bola na strane Trnavy."