Pred početnou kulisou sme podľahli Spartaku Trnava 0:2

4.2.2017 | Filip Holec, Vladimír Miček, foto: Lukáš Grinaj/Spartak.sk

Spartak zápas otvoril i ukončil gólom, čiernou škvrnou zápasu ťažké zranenie Patrika Banoviča

Prípra, sobota 4.2.2017, 10:30
Senica Senica
0
2
(0:1)
Trnava Trnava
Senica: Šulla (46. Plach) - Mareš (70. Honchar), Pillár, Lukomirak, P. Ježdík - Blažek, Krč (46. Ajnadžič) - M.Kosorin, Šašinka, Brigant - Turyna (65. Červeňák)
Trnava: Jakubech (46. Vantruba) - Kadlec, Hladík, Banovič (25. Oravec), Čonka - Tomovič, Bello - Jirka (46. Schranz), Košťál (66. Kerlon), Gagnon (66. Mihálik) - Dubec (66. Yilmaz)

Góly: 2. Košťál, 90. Kerlon
ŽK: Blažek, Lukomirak

Dnes sa v drese Senice na ihrisku objavilo množstvo hráčov na skúšku a tak chvíľu trvalo, kým si niektorí hráči "sadli". Toho využila Trnava, keď po pravej strane unikol Gagnon a sám pred brankárom Šullom našiel ešte lepšie postaveného Košťála a ten strelou do prázdnej bránky už v 2. minúte otvoril skóre - 0:1. Aj v ďalších minútach mala mierne navrch Trnava, ale bez výraznejších šancí. V 20. minúte početné hľadisko stíchlo. Trnavský stopér Patrik Banovič nezavinene po odohratí lopty zostal ležať v obrovských bolestiach na zemi, z ihriska putoval priamo do nemocnice. Podľa prvotných informácii utrpel ťažké zranenie kolena s podozrením na zlomeninu jabĺčka. Seničania sa osmelili až po polhodine hry, keď mal prvú nádejnú príležitosť Pillár, ktorý hlavou tesne minul bránku po centri Briganta. Vzápätí sa k zakončeniu dostal Šašinka, ale takisto mieril nepresne. V 33. minúte bol blízko ku gólu Blažek, ale jeho pokus hlavou stihla obrana Spartaka zblokovať na roh. V týchto chvíľach Seničania dominovali predovšetkým vzduchom, ale k dobrej príležitosti sa dočkali aj po zemi, keď tesne vedľa pálil spoza šestnástky Turyna. K nádejnému zakončeniu sa dostal aj Trnavčan Dubec, ale Šulla predviedol, že na bránkovej čiare je mimoriadne spoľahlivý. O malú chvílu neskôr vytlačil senický kapitán hlavičku rovnakého útočníka spod brvna.

V druhom polčase už nebolo toľko vzruchu pred bránkami. Trnavčania síce mali miernu prevahu, ale bez výraznejšej šance. Keď sa už zdalo, že sa zápas skončí najtesnejším výsledkom, loptu si k priamemu kopu spred šestnástky postavil Kerlon a zaskočil Placha - 0:2.
So senickým mužstvom ďalej nepokračujú skúšaní hráči z Bosny Lukomirak a Ajnadžič, rovnako ako krajný obranca Ježdík
Zranenému Patrikovi Banovičovi prajeme skoré uzdravenie bez komplikácii a skorý návrat na trávnik!