Senica: Šulla – Kopičár, Ranko, Pillár, Šušolík – Blažek – Bališ, Kováč, Kratochvíl (83. M. Kosorin), Brigant – Šašinka
Slovan: Mucha – Sekulič, Rundič (70. Ligeon) , Saláta, Kubík – Kóňa, Savičevič – Čavrić (83. De Sa), Priskin, Oršula (90. Rigo) – Vittek

Gól: 24. Vittek (11m)
ŽK: Blažek, Kratochvíl
Rozhodovali: Prešinský - Bobko, Jenčura

Diváci: 1095

V úvodnej štvrťhodine sa na Záhorí nedialo nič dramatické, loptu mal na svojich kopačkách častejšie Slovan, no žiadnu vážnejšiu príležitosť si nevytvoril. Po pätnástich minútach sa osmelili aj domáci, v krátkom časovom úseku skúšali Seničania poslať centrovanú loptu do ohňa, najmä druhá kombinácia s Brigantovým centrom na konci bola pohľadná, no lopta sa ku dobre pokrytému Kováčovi nedostali. V 22. sa paradoxne protiútokom dostávali do príležitosti belasí. Po pravej strane unikol Čavrič a srbského rýchlika Šušolík zastavil v pokutovom území sklzom len za cenu faulu. Rozhodca Prešínský ukázal na biely bod a Vittek sa z jedenástich metrov nemýlil, hoci Šulla bol blízko zákroku – 0:1. Záhoráci sa ani po inkasovanom góle nebáli hrať a skúšali sa dostávať do príležitostí najmä centrovanými loptami z krídelných priestorov, obrana Slovana však bola pevná. Po jednom z dlhých nákopov musel loptu zbierať ďaleko zo svojej brány Ján Mucha a senickí diváci sa dožadovali odpískania ruky mimo pokutového územia, brankár Bratislavčanov však loptu podľa všetkého udržal tesne vnútri šestnástky. V prvom polčase boli zverenci Ivana Vukomanoviča dominantnejší v držaní lopty, Seničania však boli vzadu s výnimkou penaltového momentu veľmi kompaktní a často sa snažili využívať voľné priestory na jednoduché kombinácie.

Hneď v úvode sa do dobrej príležitosti po ponechanej výhode rútil Priskin, ktorý hľadal nabiehajúceho spoluhráča, no loptu odvrátil na roh Pillár. Vzápätí mali slušnú príležitosť v podobe priameho kopu z dobrej pozície domáci, Šašinka však neprestrelil múr. Druhé dejstvo malo veľmi slušné tempo, najprv na dvakrát skúšal Šullovu pozornosť Savičević, o malú chvíľu v rýchlom protiútoku prestrelil Muchovu bránu Bališ. Vzápätí v ďalšom protiútoku mohli udrieť aj hostia, no hlavičku z bezprostrednej blízkosti Oršula upratal do náručia pripraveného kapitána Senice Šullu. Po dvadsiatich minútach druhej polovice skúšal nájsť za obranou domácich nájsť Kubík Čavriča, no ten sa k lopte nedostal skôr ako Šulla. Domáci mali potom azda najväčšiu príležitosť skórovať, keď sa presadzoval Brigant, jeho strelu brilantne vyrazil MuchaŠašinkovi, ktorý nedokázal doraziť loptu do brány. Z tejto situácie vyplynulo i vynútené Rundičovo striedanie, srbský stopér sa zranil v súboji s českým forvardom Senice. Šesť minút pred koncom rýchlo rozohrali domáci štandardku, loptu od Briganta dostal Šašinka, ten však  v dobrej pozícii minul bránu belasých. O minútu pálil aktívny Bališ z veľkej diaľky prudko len do miesta, kde bol pripravený Ján Mucha. V 87. minúte opäť pekne zakombinovali domáci, keď BrigantKosorinom pripravili loptu za obranu pre Kováča a hoci sa odchovanec Slovana presadil, rozhodcovia odmávali a odpískali postavenie mimo hru. K záverečnému náporu aktívnych domácich neprišlo, rozhodca Prešinský zápas ukončil pre istotu ešte 30 sekúnd pred uplynutím avizovaných dvoch minút a Slovan tak najtesnejším skóre uhájil tri body. Napriek veľmi sympatickému výkonu sa Senica v tomto zápase nepresadila, Slovan stiahol vďaka trom bodom náskok prvej Žiliny na päť bodov.

Miroslav Mentel: "Vedeli sme, že ideme do zápasu s mužstvom, ktoré je v jarnej časti v hernej pohode. Som veľmi rád, že sme držali so súperom krok a podľa môjho názoru to bol herne najlepší zápas v jarnej časti. Je mi to ľúto, mužstvo by si zaslúžilo za svoj výkon aspoň bod. Taký je ale futbal."

Ivan Vukomanović: "Myslím si, že to bol dnes pre nás veľmi ťažký zápas a jeden z najhorších výkonov v tomto roku. Posledných 10 dní sme hrali 3 ťažké zápasy. Senica dnes hrala výborný zápas, takticky veľmi dobre, nemali sme veľa priestoru kombinovať. Nemali sme veľa šancí skórovať, pre nás bolo dôležité vyhrať tento zápas - predĺžiť víťaznú sériu. Musíme sa snažiť zlepšiť našu hru."