V 2. kole Slovnaft cupu sme porazili OŠK Rosina 5:0

16.8.2016 | Filip Holec

Pohárový zápas sme zvládli vďaka zodpovednému a profesionálnemu prístupu. Aj zásluhou domácich videli diváci slušný zápas a bolo to príjemné pohárové popoludnie

2.kolo, utorok 16.8.2016, 17:00
Rosina Rosina
0
5
(0:3)
Senica Senica
Rosina: Lejtrich - Zelník (75. Kurucár), Ďuriš, Porubčanský, Bistiak, Mrázik, Kubík, Švikruha, Krištofík, Bolibruch (72. Šustek), Skaličan (66. Slatinský)
Senica: Plach - Honchar, Pillár, Červeňák, Delgado (55. Blažek) - Quaye - Astray, Kratochvíl (55. Pirulo) - J. Kosorin, Mráz (46. Turyna), Ebwelle

Góly: 17. Pedro Astray, 35. a 37. Mráz, 72. Quaye, 79. Turyna
ŽK: 81. Kubík
Rozhodovali: Cvengroš, Roszbeck, Vician, 700 divákov

Diváci: 700

V 2. kole Slovnaft Cupu sme sa predstavili na ihrisku OŠK Rosina. Na zápas do obce neďaleko Žiliny zavítala pekná návšteva a stretnutie s našim mužstvom sa muselo páčiť. Seničania boli od počiatku aktívnejší a dominantní na ihrisku a bolo jasné, že nechcú pripustiť žiadne prekvapenie.
V 4. minúte dostal Mráz výbornú loptu za obranu, šancu zmaril dobrým vybehnutím brankár domácich Lejtrich. Hneď vzápätí sa predral z ľavej strany do pokutového územia Delgado, pravačkou mieril nepresne. Záhoráci umne kombinovali a snažili sa využívať najmä krídelné priestory, kde operovali aktívni Kosorin s Ebwellem. V 12. minúte napriahol k strele z diaľky Kratochvíl, rosinský brankár bol však pripravený. O dve minúty neskôr našiel Ebwelle za obrannou líniou Jakuba Kosorina a prudká strela senického odchovanca sa odrazil od brvna do žrďe bránky Rosiny. Po šestnástich minútach už sa skóre menilo. Tentokrát Kosorin centroval, na jeho center si nabehol zo stredu Pedro Astray a hlavičkou rozvlnil sieť - 0:1. V 20. minúte Astray vysunul Sama Mráza a ten mieril tesne vedľa pravej žrde. Seničania boli v tejto fáze hry absolútne dominantní a ich tempo gradovalo. V 23. minúte nechal Kosorin po rohu zblízka vyniknúť ďalším dobrým zákrokom Lejtricha. Desať minút pred prestávkou vybojoval v pokutovom území domácich loptu Kratochvíl a ponúkol ako na podnose gól pre Mráza - 0:2. Netrvalo to ani dve minúty a skóre sa menilo opäť. Po dobrej súhre v útočnej fáze zakončil krížnu prihrávku pred prázdnou bránou do siete opäť Samuel Mráz - 0:3.  Prvý polčas patril jednoznačne hosťom a do kabín sa išlo za rozhodnutého stavu.
Druhý polčas sa nehral až v takom tempe ako úvodné dejstvo, Záhoráci s prehľadom kontrolovali priebeh zápasu a domácich nepúšťali rozvíjať žiadne súvislejšie akcie. Je treba však dodať, že štvrtoligista z Rosiny podal sympatický výkon a neuchyľoval sa k žiadnym zákernostiam a zápas s dobrým súperom si hráči Rosiny užívali. Tri minúty po prestávke dostal na krídlo dobrú prihrávku od Astraya Kosorin, jeho center doplachtil až na brvno domácej bránky. Po sedemdesiatich minútach postupoval sám na Lejtricha kamerunský krídelník Ebwelle, brankár jeho zakončenie vyrazil nohami na roh. O dve minúty neskôr sa menilo skóre po štandardnej situácii. Quaye upratal do brány dobrý center na zadnú tyč - 0:4.
V 79. minúte uzavrel skóre zápasu Dan Turyna, ktorý sa presadil hlavou po centri Igora Gonchara - 0:5.  Pred koncom zápasu ešte vyskúšal bdelosť domáceho gólmana Pirulo peknou strelou z priameho kopu. Za zmienku stojí určite aj Kosorinove dravé vniknutie do pokutového územia z netypickej pozície ľavého obrancu, na ktorú sa Jakub posunul po prestriedaní.
FK Senica s prehľadom postúpila do ďalšej fázy Slovnaft Cupu. Výhrou, profesionálnym a zodpovedným prístupom k zápasu sme si svoju povinnosť postúpiť splnili a pripravili sme aj vďaka dôstojnému výkonu súpera divákom príjemne futbalové popoludnie.

Miroslav Mentel (FK Senica) : "Zápas sa niesol v klasickom pohárovom duchu. Nebol to z našej strany najlepší, ale ani najhorší výkon. Dúfam, že sme divákov dnes aj futbalovo potešili a rozhodne sme si tu dnes neurobili hanbu."